61

Odp: Żniwa 2012

miało być po juttrze, ale wpadła firma i skosiliśmy dzisiaj, na czysto wyszło 10 ton z 4 ha  ( nie będe odliczał 0.5 ha które wymarzło bo wszędzie sypałem nawóz równo, wtedy wydajność wzrosła by do 2.86t/ha ) wilg spora bo 10 % . cena - ja dostałem 2150 najwięcej można było dostać 2330, firma R.P.P.H. Ziębice
wrażenia :  zadowolony jestem już wiem że przy wydajności w grancach 3 t z ha trzeba desykować, ja tego nie zrobiłem, mój błąd . W tym roku sieję mieszańca , mierze wysoko jak na nasze warunki bo chce przekroczyć 3 t/ha w przyszłym roku. ale to tylko moje gdybanie, rok pokaże

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

62

Odp: Żniwa 2012

Dziś zacząłem kosić rzepak i z hektara wyszło dwa pełne i jeden tak większe pół zbiornika w bizonie... Ile to może być tak na oko? Ogólnie jestem bardzo zadowolony, jutro jak pogoda pozwoli koszę resztę i na skup.

63

Odp: Żniwa 2012

2.6t ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

64

Odp: Żniwa 2012

czy ja dobrze zrozumiałem ten post? 2 i pół zbiornika Bizona z hektara?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

65

Odp: Żniwa 2012

zbiornik w Z056 ma 2,5m3 , waga 1m3 rzepaku wacha się w przedzale 0,58-0,65t. więc wychodzi na to że około 3,5-4t...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

66

Odp: Żniwa 2012

A ja wykosiłem 8,8 ha słabizny - bo inaczej tego nie można nazwać - i odstawiłem na skup prawie 10 ton. Średnia powalająca - 11 q/ha. Na przyszły tydzień zostaje 6 ha trochę (może nawet dużo) lepszego rzepaku.... Tylko ta pogoda...

67

Odp: Żniwa 2012

Piotrze tam był kawałek 1,06 ha. W tmtym roku sporo dołożyłem do rzepaku. W tym roku chciałem bardzo zadbać. No i ten kawałek był najlepszy, reszta już tak nie będzie sypała. Dokładnie ile sypnęło to powiem jak sprzedam.

68

Odp: Żniwa 2012

jeden typek ...  wyskoczył tu nawet że mu sypie 5.5t z ha ...    gdzie nawet spółdzielnie  tyle nie mają ...   do 4 ton srednia jest realna w tym roku .. powyżej  słabe szanse  zima i pogoda robi swoje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

69

Odp: Żniwa 2012

Ja w ubiegłym roku nakosiłem 0,8t z 4 ha pogoda była podobna jak trzeba bylo kosić to lało , no i rzepak się wysypał. W tym roku sklejalem więc moze nie będzie tak źle.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

70 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2012-07-17 17:45:53)

Odp: Żniwa 2012

W moim rejonie mróz nie naronil żadnych szkód. Oziminy pięknie mi przezimowały. Dziś kosiłem resztę ale deszcz mnie odegnał. Jutro jadę sprzedać co ukosiłem,resztę jak da radę wjechać. Zobaczę ile faktycznie wyjdzie. A Piotrze ja w zeszłym roku nakosiłem 1.7t z 3 hektarów to podobnie jak u ciebie... a dziś już tak nie sypało tak apropo

71

Odp: Żniwa 2012

Ja tez czekam na pogodę i na swoja kolej bo w skupie w którym będę oddawał sa kolejki na kilka dni jak dziś dzwoniłem to najwcześniej w piątek mógłbym zawieźć, ale to sie na pewno przesunie bo deszcze leja codziennie

Rolnik z powołania:-)

72

Odp: Żniwa 2012

U mnie w okolicy najlepsi nie przeskoczą jednej tony z ha.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

73

Odp: Żniwa 2012

Czyli nie tylko ja zaliczyłem taką padakę...

74

Odp: Żniwa 2012

A więc tak; byłem dziś na skupie cena wyjściowa 2040zł. Wyszło mi z 3ha 9.300kg z tym że jeszcze nie dokosiłem, bo deszcz mnie złapał. I zostało tak z 20ary. Jestem bardzo zadowolony. Wilgotność 10% po dosuszaniu, z tym że cały czas popaduje. Dziwię się ludziom którym rzepaki doszły już dawno, że jeszcze nie koszą....? Już się osypują, a 15 km ode mnie poszedł pasem grad i wymłucił sporo...      życzę wszystkim żeby chociaż dało zebrać to co urosło.

75

Odp: Żniwa 2012

w moich stronach dwa bizony dziś kosiły... ale mokry skubany na 100% bo codziennie pada

76

Odp: Żniwa 2012

Ja jeszcze nie zacząłem żniw w tym roku:/ i coś czuje że ciężko będzie bo np wczoraj czy przedwczoraj grad padał hmm

77

Odp: Żniwa 2012

Wczoraj u mnie grad padał i kukurydze mi dość mocno pociął hmm mam nadzieje że sie zregeneruje bo górne liście wyglądają nie za ciekawie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

78

Odp: Żniwa 2012

kosilismy dziś z kolegą ..  machneliśmy  15ha od 13 po południu ...  wilgotnośc do 12%  średnia jak na razie z tego kawałka co wykoszone 3.9t ....  jak dokończymy kawałek to powiem ile wyjdzie z całości ...  bo kawałęk ma 50ha ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

79

Odp: Żniwa 2012

Żniwa 2012
Zacząłem spawać rozdzielacze łanu.
Przede mną dwa dni przy reszcie hederu i dopiero zacznie się bal - przenośniki, podajniki podsiewacz i cała reszta tego złomu.
Chwalić Neptuna, że rok temu odpuściłem sobie rzepak, bo pszenicy cokolwiek jest, a rzepaku nic.
W mojej okolicy mniej niż 0,5 tony/ha

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

80

Odp: Żniwa 2012

jak nie poleje to dziś wyjadę w rzepak. na razie jest słoneczko ale o burzach mówią

Rolnik z powołania:-)