101

Odp: Żniwa 2012

wojtas napisał/a:

pajej nie jest źle .. ale cena troszke mała ..   do tego  kijowo że potrącają ż wagi a nie z ceny ...  bo jesteś na tym stratny ...  i czemu nie łądowałes wszystkiego na jedną próbę ...  było by  lepiej ..  dla ciebie

cena jaka jest taka jest to jedyny skup w promieniu 80km. na jedna probe sie nie dało bo był rzepak na 3 przyczepach i woziłem jedna przyczepkę w piątek a 2 w sobotę. Co to za różnica czy potraca z wagi czy z ceny przecież to co placa to jest cena razy waga. czyli wychodzi na to samo czy pomnozysz 3x2 czy 2x3 i tak wyjdzie 6

Rolnik z powołania:-)

102

Odp: Żniwa 2012

Dzisjaj w moim terenie kosili jeczmien  jary plon okolo 4 t ha wilgotnośc  12%

103

Odp: Żniwa 2012

6 hektarów żyta poszło sypie bardzo ładnie jutro ciąg dalszy

Odp: Żniwa 2012

U mnie wczoraj poszedł jęczmień zimowy i pozytywnie zaskoczony byłem, jak na takie wymarznięcie na wiosnę sypnął całkiem całkiem. W piątek mam zamówiony kombajn na żyto na piaskach.

105

Odp: Żniwa 2012

u mnie jeszcze tydzień puki co sąsiedzi koszą jeczmienie .  A żyta jak sypią co znaczy dobrze?
Masze w są co raz niższe ale co nie którzy liczą na plony powyżej 10t/ha.
Moje do momentu kiedy zaczęło się kłaść rokowało miejscami nawet na 9t.  Ciekawe  ile da...

106

Odp: Żniwa 2012

Dziś pierwszy dzień żniw na razie na usługach bo moje to może za tydzień będzie dobre i to tylko wczesna odmiana pszenżyta a te 9t to ze słomo liczysz?

107

Odp: Żniwa 2012

Rzepak skoszony w poniedziałek. plon 2,9t/ha, wilgotność 6,7. Po takiej zimie bez śniegu i zastoiskach wody nie jest źle smile

108

Odp: Żniwa 2012

Ja  sie przymierzam dzisjaj  jak pogoda dopisze wykosić jeden kawalek  pszenicy  ozimej- wczoraj miala 14%wilgotności- właściwie na moim terenie koszą wszystko!-Dolny ŚLĄSK.

109

Odp: Żniwa 2012

A ja u siebie po żniwach .Została słoma do prasowania .Zostali tylko jakieś niedobitki którzy nie płacą albo piją jeszcze piwo pod skłepem.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

110 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-07-26 07:43:38)

Odp: Żniwa 2012

nie, no plon ziarna

111

Odp: Żniwa 2012

No ja wczoraj zacząłem u siebie i 7 ha jeczmienia jarego skosilem . Plon bardzo dobry nawet sie nie spodziewałem że aż tak big_smile

112

Odp: Żniwa 2012

zastanawiam się czy mieszkam w tej samej Polsce...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

113 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2012-07-26 22:39:06)

Odp: Żniwa 2012

U mnie wczoraj pojawiły się pierwsze, pojedyncze kombajny. Pogoda dopisuje, lada dzień żniwa a ja się dopiero pier***e z zbiornikiem

114

Odp: Żniwa 2012

U mnie też wczoraj pojedyńczy desperaci atakowali jęczmień jary,więc "namłóciłem" trochę ręką i 18 % wilg.Pszenica-słoma zielona,lekko kłosy żółkną.Jeszcze 3-4 dni takiego słońca i będę rzepak desykował.

115

Odp: Żniwa 2012

żyto skończyłem jeszcze owies i pszenica jara

116

Odp: Żniwa 2012

Rzepak desykował?????? Ja już tydzień po zbiorze rzepaku...
Plon - rewelacja - średnia wyszła 1,6 t/ha. Rozrzut plonu od 1 do 3,5 t/ha.... Tak źle to jeszcze nie miałem....
Przedwczoraj kosiłem sąsiadowi jęczmień jary, wilg. 13%, plon - ponad 6 t/ha
Dziś chcę zaatakować jedyne 0,5 ha pszenicy ozimej jaką mam.
Wczoraj desykowałem pszenicę jarą - na przyszły weekend powinna zejść z pola ....

117

Odp: Żniwa 2012

W poniedziałek skosiliśmy ostatni kawałek żyta we wtorek reszta słomy poszła do stodoły i dożynki można robić big_smile teraz zostały tylko usługi

118

Odp: Żniwa 2012

jeszcze jutro tylko  6 ha ..  i po  żniwach ..  pszenica  paranoja ..  od 1.5t z ha do  8 (Bamberka )   jutro  kończe i do żyłki  znaczy  dożynki ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

119

Odp: Żniwa 2012

U nas dopiero rzepaki i jęczmień ozimy dziś firma zbierała rzepak to średnio 3 tony z ha i 6 procent wilgotności

120

Odp: Żniwa 2012

ja jeszcze nic nie zacząłem, jutro drugi pokos siana będę zwijać a w poniedziałek pewnie w pszenżyto i żyto ruszę

E 516 na części
Telefon 695 076 269