21

Odp: Grzejący się pas jezdny i koło wariatora

]Nie wiem co za kombajn, ale ja w 514 napawałem i wyfrezowałem nowy kanał, miałem luz na klinie i luźno było na osi .
Też tak myślałem żeby zrobić ale jeszcze łożysko zaczęło sie obracać na wale nie wiem czy to sie opłaca robić czy nowy kupić wał.Kombajn 512.

22

Odp: Grzejący się pas jezdny i koło wariatora

lepszy oryginalny zrobiony niż nowy z plasteliny, miałem tak samo wyrobione jak ty tokarz wzioł za robotę 120zl.

23

Odp: Grzejący się pas jezdny i koło wariatora

Podpinam się do wistuli! Gównolit rządzi rynkiem! DDR-y to nie dzisiejszy chłam.

24

Odp: Grzejący się pas jezdny i koło wariatora

To odradzacie kupno wału jezdnego z pankowa.Wymontowałem go z kombajnu zregenerowanie go to będzie ciężka sprawa na obu łożyskach wyrobiony klin do poprawy i tam gdzie tuleja tez wyrobiony.

25

Odp: Grzejący się pas jezdny i koło wariatora

Nie wiem czy Panków jest ok, stal to stal, raz nieco bardziej miękka, raz mniej. Znam tokarza który potrafi zrobić cuda, jak on powie, że ma tak być to ma być i nigdy się na nim nie zawiodłem. Proponuję znajdź Panie dobrego fachowca od metalu. Może okazać się taniej niż by się wszystkim wydawało.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

26

Odp: Grzejący się pas jezdny i koło wariatora

Robiłem miesiąc temu os młocarni w 517, wybiło na łożysko. Wyciognołem napawałem i do tokarza, ustawił w tokarce na czujnik 15 minut i gotowe, śmiga jak nowa a stal brzęczy nie to co współczesne badziewie

27

Odp: Grzejący się pas jezdny i koło wariatora

dobrym  materiałem na wał jest 40HS

28

Odp: Grzejący się pas jezdny i koło wariatora

vistula1 napisał/a:

Robiłem miesiąc temu os młocarni w 517, wybiło na łożysko. Wyciognołem napawałem i do tokarza, ustawił w tokarce na czujnik 15 minut i gotowe, śmiga jak nowa a stal brzęczy nie to co współczesne badziewie

Ja mam os zuzyta od gwintu do łożysk klin sie ruszał i tuleja wariatora się ruszała czyli pól osi do regeneracji w tedy to by śmigało a tak to zaraz będzie to samo.Musze mieć pozadna os i tuleje wariatora kupić ze sworzniami.

29

Odp: Grzejący się pas jezdny i koło wariatora

Dwa lata temu kupiliśmy nowy talerz zewnętrzny i tulej do wariatora na bębnie. Zakupy zrobione w Agromie Wągrowiec. Cały czas tam bierzemy części do kombajnu i na jakość nie mamy co żałować

E 516 na części
Telefon 695 076 269