421

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

U nas co druga wioska była cegielnia z gliną nie problem.  Na muratorze jedną z opcji była glina ale się nie skuszę....

422

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Wieczory długie. W palnie na przyszły rok jest rozwalić starą szopę i w jej miejsce postawić coś nowego ładnego ciut większego. w tej chwili ma 12x8. Chcę zrobić 18x9 wysokość ściany 3,5-4 jeszcze nie wiem ciągnik ma wejść muszę zmierzyć ile ma przyczepa jak się ją podniesie.
Ma to być garaż i magazyn na zboże w jednym.  Projekt oczywiście Zosia samosia.... na dach dzwigary czy jak to się tam zwie z kształtownika 60x40x3 i 60x40x2 według wzoru jakiejś firmy krzak ogłaszającej się w sieci. Na słupy okazyjnie nabyłem 80x80x3  wiem chudziny.....
Słupy mają być co 3,5m Związku z tym że są chude chcę je wzmocnić jak na rysunku. chyba że powiedzie że to zbęne to się zastanowię. Z racji że materiał ma 6m zostanie mi odpad  2-2,5m chciałem go wykorzystać i zrobić z tego słupki o wysokości 1-1,25m które wzmocnią ściany boczne. Dospawałbym jakąś stopę 25x25 i przykręcił do betonu albo wbetonował.  Między słupkami i słupami ma być kształtownik 50x50x2 i na to płyta osb 18 może 25mm
Wysokość składowania ziarna przy ścianie  szacuję na max 125cm na środku  ile się usypie ale raczej nie więcej niż 2m.
Jakieś sugestie? Ktoś powie że mam się pier**l w łeb  to się nie obrażę smile
https://images90.fotosik.pl/444/c6173b914a59030dmed.jpg

423

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

A nie szukałeś jakieś konstrukcji używki?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

424

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Nie nie szukałem i powiem nawet mi się nie chce one za darmo też nie są . Zima długa....

425

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Muszę zmienić dach na oborze bo stary już się niebezpiecznie zagiął do tego dachówki miejscami są cienkie jak papier. Kupiłem blachę trapezową w ocynku , więźba będzie drewniana i teraz pytanie czy a jeśli tak to co dać pod tą blachę żeby nie było przykryty niespodzianek? budynek jest stropowy , poddasze z wentylacją (otwory w szczycie) , czy jeśli nie dał bym nic tylko przykręce blachę do łat to będzie źle?

426

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Szkoda że nie kupiłeś blachy z filcem. Bez niczego to będzie się skraplać a jak założysz jakąś membranę  to kapac nie będzie ale jakieś ptaszki czy tam myszy będą mogły się tym zainteresować

E 516 na części
Telefon 695 076 269

427

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Tak wiem , szkoda  , że nie z filcem ale akurat ważne są dla mnie kwestie finansowe w tej chwili. Miałem parę niespodziewanych wydatków, plus inne inwestycje na horyzoncie które muszę ogarnąć lub przynajmniej zacząć w najbliższym czasie dlatego ten dach robię w możliwe mniejszym nakładzie.

428

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

https://www.olx.pl/d/oferta/okna-pcv-sz … DyxyY.html

Czy takie okno uchylne mógłbym odwrócić o 90° i zamontować żeby otwierało  się szeroko na bok?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

429

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Da się tak zamontować ale zawiasy nie posiadają regulacji więc jak często byś używał wyrobią się  trochę i będzie problem z domykaniem. I odprowadzeniem wody bo kanały frezują tylko w dolnym profilu.

430

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Lepiej kupować typowe, tego towaru jest coraz więcej, nie tylko sprowadzane. U nas też ludzie wymieniają na 3 szybowe, też to zrobiłem jesienią.

431

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Do budynku gospodarczego nie potrzebuje jakiś wypasionych. A różnica między tymi uchylnymi A "normalnymi" to 50-100zl na sztuce...

Kompletny noob w temacie Fortschitt

432 Ostatnio edytowany przez androl (2021-05-30 12:41:53)

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Chodziło mi o to co napisał Rur3k. Swoje też zagospodarowuje do zabudowań gospodarczych.

433

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

ponieważ stara wiata na słomę i siano trzymała się tylko z przyzwyczajenia, to właśnie stawiam na jej miejscu nową
https://zapodaj.net/e4bf6b33cde33.jpg.html
https://zapodaj.net/3ffdb94d09bee.jpg.html

434

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Piękna smile

Siły na zamiary zmierz....

435

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

mpopis napisał/a:

ponieważ stara wiata na słomę i siano trzymała się tylko z przyzwyczajenia, to właśnie stawiam na jej miejscu nową
https://zapodaj.net/e4bf6b33cde33.jpg.html
https://zapodaj.net/3ffdb94d09bee.jpg.html

Nie za słaby materiał na krokwie?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

436

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

pożyjemy, zobaczymy... jeśli wytrzyma to znaczy, że konstruktorzy z projektantami robią nas w balona i naciągają na grubą kasę przewymiarowywując konstrukcję, mnożąc obliczenia x2lub3, bo tak można i nikt  im nie zarzuci ,że nie dbają o bezpieczeństwo...
A bramki są z kształtownika 120x60x4 z dobrej stali.

437

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Marku w jakim rozstawie słupy masz i co ile łaty. Mam zamiar robić daszek to drewniana łata co 70cm o wymiarze 6x18 i blacha t35.

438

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

bramki co 4m , a łaty 100x50x2 co 117,5cm bo kryte eurofalą

439

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Marku zadowolony jesteś z eurofali? Możesz napisać ile ostatnio za metr wychodziła? Muszę zmienić na stodole pokrycie i tak się zastanawiam czy blacha czy eurofala... spad ma długość 7,2 to 3 płyty po 2,5 metra w sam raz by były

E 516 na części
Telefon 695 076 269

440

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

O blachę to się lepiej nie pytaj jak nie brałeś kropelek na serce.

Były w tym roku już 4 podwyżki. W styczniu-lutym blachodachówka panelowa kosztowała 29zł/ark. (Arkusz to ok 0,81m² cena dotyczy malowania w macie gruboziarnistym). Ja kupiłem po 2 podwyżkach po 36 sad 
byłem ostatnio to już 53 wołają. Tak skoczyła cena stali.  Pruszyński wymyślił  nawet coś  takiego że  jak bierzesz blachę na dach to jest limit blachy płaskiej na obróbki w stosunku do całego dachu i wynosi 30%.

Pręty zbrojeniowe teraz od 60-65zł za sztukę  ø12 co daje prawie 6000zł/tonę. Podobnie poleciały w górę styropiany i płyty osb.