41 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-04-12 00:06:42)

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Co do tych z plandeki. trochę robiłem w tych materiałach i gramatura 650 to taka bida. Na otwartym terenie torochę mało. Dużo zależy od wykonania. Zgrzewy a nie szycie, Wszelkie zakończenia i miejsca styku z rurami powinny być z podwójnego materiału. No i całość musi być naciągnięta. Na wietrze nie może falować, może tylko drgać.  Warto zapytac czy materiał ma atest trudno palności a wierzcie mi są takie  i są niewiele droższe.  Generalnie materiał jest bardzo fajny trwały. Sami wiecie ile muszą wytrzymać plandeki w ciężarówkach. Największym wrogiem jest złe mocowanie ostre krawędzie no i słońce. Piszą coś o 10 latach to właśnie czas jaki potrzebuje słońce by wykończyć plandekę. Można to trochę wydłużyć ale to tylko teoria. kładzie się specjalny lakier UV. Nie jest drogi bo na metr około 3zł tylko gorzej z naniesieniem tego. Trzeba by to nałożyć na plandekę która jest jeszcze nowa ..........  Ale co ty się rozpisywać.....  najważniejsze  to gramatura 800 -1000 gr. A i jak by się ktoś zdecydował to na dzień dobry poproście  o próbkę materiału. Wpakujcie go do temperatury -20 stopni na godzinę, po wyjęciu powinien być dość elastyczny nie łamac się czy odbarwiać w miejscu zgięcia.
Sam mam z podobnego materiału ściany w wiacie przymocowane tak jak się dało wink i jest ok
a 4 lata minęły.

I taki myk dodatkowy rok czy 2 życia poszyciu można zyskac stawiając wiatę w szczytem do południa. Równo się nagrzewa i równo pracuje.......

42

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Coś chyba przesadziłeś z ceną. 10000 tys. to inaczej zapisane 10 000 000 czyli 10 milionów!

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

43

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

oj no czepiasz się....:) pewnie że chodziło o 10tyś.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

44

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

chopaki pytanie za "sto punktów" na jakiej zasadzie to ustrojstwo działa? http://allegro.pl/agregat-tynkarski-tyn … 37288.html
podejrzewam że działa to na zasadzie eżektora ale szukam jeszcze potwierdzenia....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

45

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

rozrabiasz MP75 do konsystencji.podajesz do kosz puszczasz sprężone powietrze które tak jak wspomniałeś na zasadzie eżektora porywa masę,a owa masa londuje na ścianie....

46

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Panowie w utrzymaniu świń na głębokiej ściółce maksymalną obsadę liczy się na cała powierzchnie końca czy tylko na legowiskowąbez paszowej? Bo w końcu jak ściółki przybywa to co schodek powierzchnia się zwiększa.ijaka jest minimalna długość części paszowej.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

47

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Podczas kontroli weterynaryjnej powierzchnie kojców mierzył mi przystawiając laser od karmika, czyli stołówkę też mi zaliczył przeliczając powierzchnię przypadającą na 1 szt.

48

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

No o to chodzi. Muszę zalać schody i zrobić część paszową bo puki co mam karmiki podciąganie na szynach do góry, ale świnki robią sobie w karmikach taki mix paszościółki że dramat. Tylko zastanawia. Się czy nie stracie na max obsadzie na tych boxach. A minimum od karmika do pierwszego stopnia ile musi być?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

49 Ostatnio edytowany przez androl (2014-11-22 22:39:50)

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Jeżeli się nie zmieniło to kiedyś było 120 cm.
Żeby wykorzystać maksymalnie budynek u mnie prosiaki od macior trafiają do kojca gdzie przypada na jednego 0,25 m2 później do warchlakowego 0,5 m2 i na koniec do tucznikowego 1,1 m2 których mam 3. Właśnie zalałem fundament w ziemi pod rezerwowy bo czasami się duszę gdy zostaną jakieś niedobitki.

50 Ostatnio edytowany przez bamreras (2014-11-22 23:39:53)

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

U/mnie sprawa wygląda tak że mam  starą chlewnie około 72m² i tam ma być warchlakarnia do max 50kg, a po tym na tuczarnie (około 100m²) i do końca tuczu. Warchklakarnia na płytkiej ściółce bo inaczej nie da rady, tuczarnoa na głęboko. Jest możliwość adaptacji budynku 35m² na izolatkę i "brakarnie" dla resztówek. Tucz ma wygląda docelowo  tak że co 2miesiące wchodzi grupa max 100szt. Pierw warchlakarnia potem tuczarnia. Cały cykl tuczu ma trwać łącznie z czasem na sprzątanie i dezynfekcji 4 miesiące...
Z macior rezygnuje całkowicie bo nie mam czasu na to.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

51

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

No tak z tego co niedawno pisałeś wynika że żona pracuje gdzieś na etacie, moja razem ze mną ciągnie ten bałagan.

52

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Dokładnie. Dlatego ogranicza jak sie da tą różnorodność prac bo sie zajeżdże... praktycznie w pojedynke ciągne 40ha i hodowle...
Dodatkowo przez brak czasu dla macior, wysokość reprodukcji wynosi zaledwie 7szt w miocie. Także szału noe ma... No i wykożystanie powierzchni budynków. W cyklu zamknietym na max zmieszcze 10 macior, co daje 140 tuczników, w cyklu otwartym tak jak wyżej pisałem do 600szt.
Dzi3ki androl za info. Musze podziałać w temacie bo to podciąganie karmików już mjie drażni...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

53

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

bamreras napisał/a:

U/mnie sprawa wygląda tak że mam  starą chlewnie około 72m² i tam ma być warchlakarnia do max 50kg, a po tym na tuczarnie (około 100m²) i do końca tuczu. Warchklakarnia na płytkiej ściółce bo inaczej nie da rady, tuczarnoa na głęboko. Jest możliwość adaptacji budynku 35m² na izolatkę i "brakarnie" dla resztówek. Tucz ma wygląda docelowo  tak że co 2miesiące wchodzi grupa max 100szt. Pierw warchlakarnia potem tuczarnia. Cały cykl tuczu ma trwać łącznie z czasem na sprzątanie i dezynfekcji 4 miesiące...
Z macior rezygnuje całkowicie bo nie mam czasu na to.

Czas to pieniądz. U mnie jest odwrotnie czasu jest jak lodu a wyników u macior nie ma sad Zrezygnować z macior to ryzykowne. Nie jestem przekonany do warchlaków nie z swojej hodowli. CO ty o tym myślisz ?

54

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Łukasz czas macie a wyników w rozrodzie nie :nie_wiem: może od parwowirozy loch nie szczepisz, bo tak powyżej 5 loch to już konieczność.

55

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Tak jak wyżej pisałem. Na/cyklu zamkniętym 140szt, na otwartym 600. Co z tego że na swoim prosiaku wychodzi się lepiej, bo wiesz co masz i koszt produkcji niższy niż cena zakupu, jak przy takim zwiększeniu obrotu stradem te różnice właśnie obrót pochłonie. Od cyklu produkcyjnego odpada mi na starcie 2miesiące zabawy z prosiakami. Co do prosiaków z zakupu rozmawiać dziś z gościem który ustawia produkcje m.in. podejmie. ¬ródło pewne, prosiaki pod stałą opieką weterynarza, dobra genetyka.
Co do twoich Łukasz  problemów można by gdybać o wszystkim. Podstawą dziś są szczepienia. Lochy i knur dobrej genetyki i o jak najkorzystniejszym krzyżowaniu. Przy produkcji prosiaków na tusz lochy PBZxWBP, knur z ras mięsnych PIC, duroc. Najłatwiejsze krzyżowanie i najbardziej bezpieczne. Kolejna sprawa to pasza, pomieszczenia dla loch prośnych i porodówka. Najważniejsze co to musi być czysto sucho ciepło i na bieżąco dezynfekowane...
Znajdzie się dziesięciu co mnie jeszcze uzupełni i poprawi, jednaj/jedno jest cpewne. Dziś już nie tak łatwo jak kiedyś było że tylko do knura, w koryto bulewek i za każdym razem 12-16szt w miocie. Za duże przemieszczanie zwierząt dziś mamy, a z nimi wszystkie chorubska.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

56

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Łukasz8468 napisał/a:

Czas to pieniądz. U mnie jest odwrotnie czasu jest jak lodu a wyników u macior nie ma sad Zrezygnować z macior to ryzykowne. Nie jestem przekonany do warchlaków nie z swojej hodowli. CO ty o tym myślisz ?

Kiedyś zanabyłem lochę w czystej rasie WBP to w ostatnim miocie miała 24 szt(odchowanych 12), poprzednio 17(odchowanych 13).
Poprzednio pokryłem ją WBP aby odchować sobie loszki, ale tak nędznie rosną, że patrzeć na nie nie mogę, już następne trzeba odsadzać a tamtych jeszcze 6 jest. Teraz pokryłem Durok x Pietren i wygląda to lepiej. Jedna jest zaleta, że 100kg świnka daje 3-4 litry smalcu i klientela jest bardzo zadowolona. Praktycznie każda, która osiąga 100 idzie od ręki za 500zł bez targowania, potrąceń itp. Już nie pamiętam kiedy sprzedawałem do hurtu.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

57 Ostatnio edytowany przez Łukasz8468 (2014-11-26 10:12:52)

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

ją ale czas oddaje do hurtu po 4,7zł za 1 kg. loch nie szczepimy. teraz znowu jest lepiej trafi się 12 sztuk w miocie ale bywa też taki okres że trafia się po 6 sztuk. szczepimy tylko prosiaki.  odbiegamy od tematu

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Ile może kosztować wylanie 1m2 powierzchni pod okólnik dla zwierząt i czy trzeba mieć na to pozwolenie żeby wylać np 1000m2?

59

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

beton b25 jest w cenie około 200pln netto za m3. przy grubości 10cm to 20 pln m2 plus podbudowa.

60

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

jesienią ruszyłem z budową stajni z ujeżdżalnią, i trafiłem na "rzekę" pod częścią fundamentu, trochę czasu z tym powalczyłem i udało się to opanować. Po tych wygibasach z odwodnieniami wykopu zostały mi igłofiltry o napędzie elektrycznym. Jeśli ktoś wie, lub sam potrzebuje do odwodnienia to mam cały zestaw do sprzedania lub wymienię najlepiej na szalunki.