101

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Działkę obok to mogę zapomnieć żeby kupić ... , z drugiej strony obok nie dobuduje bo mam stodołę. Po przeciwnej strony płyty myślałem ale wtedy musiałbym ciągnąć od nowa wodę i prąd a to dodatkowo koszty spore a za mleko kokosów u nas nie płacą, niestety to nie podlasie wink więc dlatego myślę o powiększeniu miejsca dla bydła przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów ,w miarę możliwości oczywiście.

102

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

A koszty nowej plyty nie pokryja w czesci tej wody i pradu zeby zrobic? Chyba woda i prad w porownaniu do postawienia to juz znikome beda koszta. Chyba ze ma byc bardzo mala dobudowka.

103

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Dobudówka miała by mieć jeszcze raz tyle co istniejąca obora czyli 15 metrów. Łącznie było by 30. Na bardzo dużą skalę tj około 100 sztuk nie myślę powiększać stada bo w dwie osoby tego nie ogarniemy a pracownika do krów znaleźć bardzo ciężko.

104

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

na zimę nie zmieszczę się z bydłem i muszę gdzieś dostawić 10 stanowisk. Jaki system wiązania jest lepszy:
- z ostatniego zdjęcia, czyli łańcuchy poziomo od lewego słupka do prawego
- z 3 zdjęcia od dołu, czyli łańcuchy pionowo
https://www.olx.pl/oferta/stanowisko-dl … da026b9e43
bydło będzie zapięte po sezonie i do wiosny bez odpinania bo system pionowy ma zwalnianie automatyczne ale mi nie potrzebne.

gg 5118068

105

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Dobre jest te rozwiazanie z ostatniego zdjecia.. Ogolem u mnie sa łańcuchy pionowe ale ile ja ich pospawal i poskrecal pourywane ze szok... Teraz jeśli bym miał robić to rura a niej kulko.. Rury nie urwie i nie da rady sięgnąć do kolezanki czy kolegi do koryta a swoje oczywiście na koniec.... Albo ja na tym ostatnim zdjęciu tylko ze zamiast lancuszkow od boku do boku to na górze naspawac krztaltownik i do niego haczyk z lancuszkiem i od gory tylko zapięcie. Kolega ma i zadowolony...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

106

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Czy ktoś ma jakąś wiedzę bądź  doświadczenie w dociepleniu pianą PUR?
Buduję dom i zastanawiam się czym ocieplić poddasze użytkowe?

107

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

bardzo szczelna izolacja, brachol ma to u siebie. Kładli rok temu. cenowo ciut drożej ale żadnych dziur i problemów z mocowaniem styropianu czy wełny. Robimy teraz taras to mogę wejść na piętro i parę fotek zapodać.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

108

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Cena to drugorzędna sprawa tylko nigdzie nie ma wiadomości co się z nia dzieje po 15 latach i z drewnem?  A jaka dawał otwarto czy zamknięto-komórkową i ile cm?

109

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

ja mam pod dachem 15-20 cm otwatrokomórkowej zeszłej jesieni nanosili i efekt jest super, najważniejsze to wszystko szczelne i ponad 300m2 docieplone w dwa dni, bo pierwszego zapomnieli jednej beczki smile

110

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Z czego  najlepiej budować ściany ??  bo  również zaczynam budowę ?? i też myślałem już o pianę PUR

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

111

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

najtaniej beton komórkowy łatwo przyciąć i puszki kable węże przeprowadzić
chociaż też bardzo mi się spodobał szkielet drewniany jak byłem u wuja na budowie

112 Ostatnio edytowany przez mpopis (2017-11-08 18:41:36)

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

u mnie sprawdził się keramzyt, budowałem z tej firmy  http://czamaninek.pl/?s=NASZEPRODUKTY,S … IATOPCIANA
mają kompletny system z nadprożami i kształtkami do wieńców i stropów, polecam

113

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

a jak z wilgocią u ciebie po tej pianie bo mnie wszyscy straszą grzybem szczególnie w łazience?

114 Ostatnio edytowany przez mpopis (2017-11-08 19:10:06)

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

dobra wentylacja i ogrzewanie podłogowe załatwia sprawę
do czamaninka masz blisko, zobacz, fajny materiał w dobrej cenie i dowożą wszystko na plac, mi do olsztyna przywieźli bez dopłaty. Firmaktóra mi budowała jak się dowiedzieli że chcę keramzyt to najpierw miałczeli że to zły pomysł a po budowie u mnie zamówili materiał u nich na dwa kolejne domy

115

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

to mnie pocieszyłeś bo wentylacja mechaniczna z reku i podłogówka

116

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

tylko przypilnuj fachowców od łazienek niech się przyłożą do obróbek i uszczelnień i będzie lux

117

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Jeżeli chodzi o łazienki, płytki niech kładą na całości nie pomijając miejsc na wanny czy prysznice. Niektórzy glazurnicy tak robią, później dopiero je zabudowują, a to niefortunna oszczędność.

118

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Siostra postawiła z silki i powiem szczerze że jak bym miał budować to tylko z niej,  jak majstry dobre to ściany równiutkie tynku na nie to tylko aby liznąć, w środku cichutko i cieplutko smile super sprawa

119

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

silka i keramzyt trochę trudniejsze w obróbce
keramzytowe jakie widziałem to niestety z wymiarami było różnie a beton komórkowy teraz głownie na klej (i ten sposób układania polecam) to i bloczki równiejsze firmy sprzedają na jak się uda równo postawić ścianę to tylko lekkie bruzdy na kable zrobić i można samemu kłaść na ścianę płytę g-k  na cienkiej spoinie  to sporo taniej wychodzi niż tynkowanie

przed wyborem materiału poszukaj ekipy czym im się lepiej będzie robiło i może jakieś zniżki w hurtowniach na dany materiał mają

120

Odp: Budowa, przebudowa i wszystko co z tym związane

Płyta g-k... Jakoś mi to zalatuje tandetą... U mnie wszystko było na tynku. Listwy przyklejone na MP i wszystko idealnie równo a przede wszystkim mocne.

E 516 na części
Telefon 695 076 269