1

Temat: Wymiana Łożysk W Podajniku

witam mam pytanie czy ktoś robił W=wymianę łożysk w podajniku pochyłym u góry przed młocarnią ?:nie_wiem:

2

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

przepraszam post wysłany przez pomyłkę

3

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Przenioslem bo coś ci nie wychodziło

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

jak radzicie ściągnąć całą obudowę z łożyskiem czy zesunąć zębatkę do środka zbić obudowę do środka i ściągnąć łożysko

5

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Niespodzianek tam nie ma to tylko łożysko.

6 Ostatnio edytowany przez Matey (2014-06-17 12:10:13)

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Może niekoniecznie chodzi mi o wymianę łożysk, ale też o podajnik pochyły dlatego napiszę tu, żeby nie dublować tematów.

Otóż wymieniliśmy kompletny łańcuch z listwami do tego podajnika i wszystko byłoby cacy, gdyby nie fakt, że jeden rząd listw haczy o coś. Z tego co namacałem po ciemku wydaję mi sie że problemem jest śruba, chyba ósemka, ale nie za bardzo mogę ją zlokalizować po drugiej stronie kombajnu. Przy próbie kręcenia całym podajnikiem czuć wyraźny opór, teoretycznie mogę liczyć że śrubka się zegnie i nie bedzie oporów, ale to słabe rozwiazanie. Co myślicie, ciąć/szlifować kawałek każdej listwy, czy ściągnąć podajnik i zobaczyć co tam jest grane?

7

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Raczej to drugie rozwiązanie a przypadkiem nie nasz gdzieś śruby źle wkręconej

8

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Tak właśnie mi się wydaje że łeb śruby powinien być wsadzony od wewnątrz, a nakrętka na zewnatrz kombajnu, a jest odwrotnie. Dużo jest zabawy żeby ten podajnik ściągnąć? Jakieś wskazówki jak to najłatwiej zrobić?

9

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

kawałek deski pod gardziel i odpinasz wszystko po kolei i odjeżdżasz kombajnem do tyłu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Jest trochę zabawy . Uważaj na drążek zmiany biegów i linki od ręcznego a także koło klinowe.  Będzie mało miejsca  na błędy .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

11

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Trochę zabawy? Żaden z tym problem tylko najlepiej jak byś miał zrobić to gdzieś na betonie żeby było równo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

12

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Ja swój jak odpinałem to wsparłem go na kołkach poodkręcałem wszystko i elegancko we trzech odepchnelismy kombajn do tyłu bo potem jest strasznie ciężko podjechać z powrotem jak cofasz kombajnem bo troszkę skręcisz kierownicą i już dupa.Najlepiej jest do delikatnie odepchnąć a potem z powrotem podepchnąć rękami.Na betonie we trzech spokojnie to można zrobić.

13

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Witam jak masz wozek do chederu to 10 minut i zdjety a 15 minut i zamontowany.Ja właśnie w ten sposób zdejmuje podajnik pochyły zostawaiam go z wózkiem w razie czego podpycham w lewo prawo i po problemie u dołu zakładam lewarek lewaruje do góry i tyle.

14

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Płaskie odpada, nie mam takiego miejsca na podwórku gdzie zmieszcze kombajn na betonie.

Misiek możesz opisać jak to wyglada? Podpinasz sie pod heder a potem zostawiasz heder na wózku razem z podajnikiem?

15

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Ja 517 zmieniałem listwy drewniane pod łańcuchami w  gardziel chwyciłem samym turem i odjechałem po sprawie i tak samo montowałem.

16

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

jak miałem odpięty podajnik to kombajnem wyjechałem ze stodoły i nie było problemu się znowu podczepić, brat tylko stał z przodu i dokładnie pokazywał jak jechać

E 516 na części
Telefon 695 076 269

17

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Ja też wyciągałem turem c330. Dobrze poszło.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

18

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Matey napisał/a:

Płaskie odpada, nie mam takiego miejsca na podwórku gdzie zmieszcze kombajn na betonie.

Misiek możesz opisać jak to wyglada? Podpinasz sie pod heder a potem zostawiasz heder na wózku razem z podajnikiem?

Tak dokładnie kolego robię podpinam się pod heder tylko zabezpieczam śrubami heder do wózka i odpinam nie przewróci się i nic sie nie dzieje przy zakladaniu wrzucam lewarek na wozek tam koło koła i podnosze pochyły troszke do góry i zapinam wrazie czego korekta samym wozkiem lewo prawo.Możesz tak zrobić polecam

19

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

Panowie, żeby nie dublować tematu, w podajniku pochyłym są dwie blachy na osi napędowej, czy muszą one tam być, czy warto żeby były. Mi się jedna urwała, cześć przeleciała przez cały kombajn, a część została w chwytaczu kamieni. Całe szczęście, że się nic nie uszkodziło. Druga też już nie wygląda zbyt rewelacyjnie.

20

Odp: Wymiana Łożysk W Podajniku

lepiej zrób nowe bo moze ci sie wkrecic słoma

mdw