Temat: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

Witam jestem Paweł. Posiadam fortschritta zt 323a od niedawna. Może miał ktoś z was taki przypadek. Jak jadę po drodze asfaltowej na 3,4 biegu na trzeciej grupie i puszczam nogę z gazu to słychać zgrzytnięcia jak by ktoś bieg wkładał bez sprzęgła. Nie jest to stały odgłos tylko takie chwilowe zgrzytnięcia. Jak wrzucę na luz to już prawie cały czas to słychać prawie do zatrzymania. jak już ustają to już słychać tak jakby tarcie. na drodze w pole tego nie słyszę bo  jadę wolniej. Jak silnik ciągnie to też tego nie słychać. tylko przy hamowaniu silnikiem i na luzie. Osłuchiwałem skrzynie i wydaje mi się że odgłos ten pochodzi z tylnej części skrzyni. olej jest ok. napędy rozłączone. Z góry dzięki z porady.

2

Odp: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

sypie się tylny most

3

Odp: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

Olej ze skrzyni spuściłem no i nie widać opiłków ale jeszcze jutro odkręcę korek spustowy z mostu to zobaczymy. oby tylko talerz i atak były całe bo naprawa będzie droższa niż ciągnik hehe

4

Odp: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

może to wał atakujący

5

Odp: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

na podstawie odglów cięzko cokolwiek zdiagnozować musisz zciągnąć dekiel ze skrzyni. Ja mialem podobne objawy jak mi wywaliło łozysko główne na górnym wałku

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

Dekiel już ściągnięty i ja tam nic nie widzę. Skrzynia czysta, koła całe. Łożyska wyglądają ok.Podniosłem mu tylną oś do góry i jak kręcę kołami to osłuchuje każde łożysko i nic nie słyszę. Dziwne oodgłosy wydaje tulejka pomiędzy  trybami naw ałku od wstecznego

7

Odp: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

sprawdź nakrętki na wałkach czy luźno nie biegają po osiach. Mówisz wszystkie łożyska osłuchałeś, a szpileczkowe pod kołami zębatymi też. Dokładniej to na słuch to mało co sprawdzisz. najlepiej rozmontować i widzisz co masz...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

8

Odp: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

kolego bamreras o których nakrętkach mówisz? Tych na końcach wałków?

9

Odp: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

dokładnie tak jak piszesz. nakrędki koronowe na końcówkach wałków. ale dalej stawiam na łożyska szpileczkowe pod kołami zębatymi. w oleju nic nie było? paprochy, plastiki, itp?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

10

Odp: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

w oleju nie było jakiś kawałków. jedynie trochę taki czarny osad.ale to tylko troszkę. A co do tych łożysk igiełkowych to na kołach nie czuje jakichś luzów ani odgłosów przy kręceniu.

11

Odp: Odgłosy zgrzytania w skrzyni biegów-jazda na luzie

kolega damian9871 miał chyba racje. Ściągnąłem podnośnik z mostu i tam słychać te odgłosy. Satelity mają luz na tulejkach. Poza tym nic nie widać typu jakieś zużycie zębów itp. Co robić??? Można tak jeździć.