Temat: E514 Problem z przyspieszaczem.

Witam kolegów mam taki problem nie działa mi przyśpieszacz w kombajnie, można trzymać dźwignie cały czas i nic żadnej reakcji. Odkręciłem przewód od przyspieszacza a tam nie ma ciśnienia olej lekko się leje. Czy to wina jakiegoś zaworu czy czegoś innego?? Proszę o jakieś sugestie.

2

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

no bo tam nie ma się lać wiadro na sekundę  tłoczki są małe... zatkaj palcem i zobacz czy utrzymasz. Po zatym sprawdź czy nie masz wycieków w okolicy wariatora

3

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Tam wszystko szczelnie. Przełożyłem przewód z wysuwania grabi i przyspieszacz działa. Od samego początku jest problem z tym przyspieszaczem raz jest raz go nie ma.

4

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

rozdzielacz? ale tam nie ma co się psuć...

5

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Mi się wydaje że to może być jakiś zawór (zaciął się) ale nie wiem gdzie owy może być. W tamtym roku na początku tez nie było ale później się pojawił tylko że dźwignie trzeba było trzymać przez jakieś 5s żeby zadziałał tak jakby musiał nabić ciśnienia.

6

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Odkręć rurkę przy rozdzielaczu tam jest dławik( jak się nie mylę to 0,7 milimetra) , taka blaszka i najpewniej się przypchała.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

7

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Dzięki za podpowiedzi trzeba to będzie sprawdzić jeżeli oczywiście znajdę ten dławik.

8

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Musisz odkręcić rurkie od śrubunku wkręconego w korpus sekcji rozdzielacz,sprawdziłem w katalogu i tam jest dławik 0,8 mm.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

9 Ostatnio edytowany przez romus16 (2012-07-24 22:25:55)

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

No jutro zobaczę przed wyjechaniem w pole może to jest w tym problem. A jeszcze pytanie co się reguluje tym zaworem co jest wkręcony w rozdzielacz w pierwszą kostkę od strony koła tak od tyłu rozdzielacza? A co zaworem wkręconym w tą samą kostkę tylko że z góry?

10

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Nie pamiętam jak to się fachowo nazywa ale raczej tego nie reguluj jak nie wiesz na jakom wartość powinno być ustawione.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

11

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

No raczej nie będę bo jeszcze coś rozsadzi jak przedobrze z ciśnieniem. Ale to tak z ciekawości od czego one są.

12

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Odkręciłem tą rurkę o której pisał ojanusz i tam żadnego dławika nie ma. Odkręciłem śrubunek a tam też nic. Sprawdziłem ciśnienie na przewodzie do przyspieszacza i mogę zatkać palcem czyli jakieś słabe to ciśnienie. A ktoś się nie orientuje czy jest jakiś zawór na przyspieszacz?????

13

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Moze faktycznie ci sie coś przytkało,albo moze to poprostu zapowietrzony układ,probowałeś to odpowietrzyć tym odpowietrznikiem przy wariatorze?

14

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Odpowietrzałem i nic. Na innym przewodzie chodzi elegancko a na tym właściwym wcale.

15

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Ja jak nie miałem dławika to rozsadzało mi uszczelniacze na wariatorze(jakiś wesołek zdemontował lub zgubił go),najwidoczniej masz coś w samym rozdzielaczu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

16

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

kolego- możesz miec uszkodzoną kulkę w sekcji lub Ci sprężyna pękła. Musisz to sprawdzić. Cięgło właściwie chodzi? może nie otwiera do końca. rozbierz sekcje bez wykręcania jej i zobaczysz co tam jest. nic nie zepsujesz. a wtedy sprawdzisz cięgno i ten zaworek z kulką i sprężynką. Możliwe że masz zablokowaną ta kulkę i nie chce przepuścić oleju. jeszcze taki metalowy wodzik jest, taki pręcik. rozkręć to i znajdziesz diagnozę. Nawet ktoś podawał stronę katalogową od sekcji

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

17

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Witam Państwa:), mam podobny problem, tylko tyle,że przyspieszacz na zimnym oleju chodzi a na gorącym już nie chce jest cały nowy łącznie z obudową, czy to może być wina pompy olejowej??

18

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

O przepraszam ale zapomniałem napisać że to 512 kombajn i wpisałem nie w ten wątek co trzeba, ale prosił bym o pomoc.

19 Ostatnio edytowany przez Kamilo16 (2012-07-27 21:27:00)

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

ale jak nie działa? przyśpieszasz, a on idzie i za raz zwalnia? A jak trzymasz na przyśpieszaczu ciągle to idzie normalnie czy nadal nie przyśpiesza?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

20

Odp: E514 Problem z przyspieszaczem.

Jak trzymam na przyspieszaczu ( ciepły olej) to lekko tylko drgnie i nic dalej (jak jadę ), jak stanę i wyłączę bieg, nacisnę wajchę przyspieszacza to powoli się wysunie, ale już z ciekawości wymontowałem pompę i wałek w niej lata na boki (ponoć już w środku obudowę niszczy) i powiedzieli ze to na bank pompa ale dziś będzie druga ( pompa po regeneracji i była to prawa pompa więc sprzedawca przełoży zębatki żeby była lewa pompa sprawdzi nanometrem i jak będzie działać to sprzeda i daje na nią gwarancje) to ją zamontuje i wszystko będzie wiadomo.