1

Temat: Pług Biegus

Witam. Od jakiegoś czasu poszukuję pługu do mojego forsza. Dzisiaj oglądałem 6 skibowego polskiego biegusa tylko że ostatnią słupicę ma odkręconą i leży w pokrzywach. Jest to polski sztywny pług a  lemiesze i wgl odkładnice są takie same jak w polskim grudziądzu. Pług stoi w pokrzywach prawdopodobnie 5 lat ponieważ gościu kupił go z pgr-u do swojego mtz, a wiadomo że mtz takiej krowy nie pociągnie. Pług jest masywny i cięzki bo waży 1100kg, ale jest do remontu i poprawek. Koleś chce za niego 2.400zł. No i chciałem się was koledzy poradzić czy warto to brać czy nie? ma ktoś taki? robił ktoś takim? jeżeli nie polecacie tego to jaki do forsza?

http://www.hepi.pl/ogloszenia/fot/b40e26ad6a819c4fb17af848338efd2a.bmp

2

Odp: Pług Biegus

Moim zdaniem lepszy by był już b-200.

3

Odp: Pług Biegus

z tego co wiem  to daj sobie z tym spokój ..  kup coś zachodniego ..  a nie to coś

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Pług Biegus

za 1000zł można tym jeszcze orać powyżej to już szału nie ma, za tą kasę szukaj b200 lub b201

5

Odp: Pług Biegus

Tak jak wyżej piszą już lepiej kupić b 200 ostatnio widziałem za 1500, a dorzucisz z 5 stówek i masz z zabezpieczeniami b 201

6

Odp: Pług Biegus

Nie wiem z jakiego rejonu jesteś ale w dolnośląskim za te pieniądze B201 można trafić.  W tego bym się nie pchal

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-07-29 23:05:40)

Odp: Pług Biegus

nie ma o czym mówić.
Niska rama, kiepskie odkładnie, sprzedawca się ceni.....
za te pieniądze tylko B- 200/1

8

Odp: Pług Biegus

Ja takim orałem chyba trzy lata i wcale źle nie było żeby nie kamienie .Potem orałem b-201 i to jest pług . Ja swojego zezłomowałem bo kupca nie było .Wart jest niestety tyle co waży.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

9

Odp: Pług Biegus

Piotrfire jestem z kieleckiego - tak, wiem "chadziajstwo". I właśnie problem jest taki że w moim rejonie nie ma zbyt dużego wyboru w pługach, same małe grudziądze... No i to jest pierwszy większy pług jaki tu spotkałem, ale też słyszałem o tych pługach wiele negatywnych opinii... Kolejną rzeczą jest to że pola mam raczej kamieniste i w dodatku ił, co roku leci kilka lemieszów, więc pasowałby pług z jakimiś zabezpieczeniami...

10

Odp: Pług Biegus

Trojan napisał/a:

Kolejną rzeczą jest to że pola mam raczej kamieniste i w dodatku ił, co roku leci kilka lemieszów, więc pasowałby pług z jakimiś zabezpieczeniami...

Jakby Ci leciało kilka korpusów i rama wyglądała jak indiański łuk, to by sugerowało , że pole jest kamieniste i ciężkie. Kieleckie trochę znam i wiem że są w tym kraju o wiele gorsze okolice.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: Pług Biegus

jak masz takie pola to do ZT musisz mieć zabezpieczenia nonstop. NAjtaniej wyjdzie b-201

12

Odp: Pług Biegus

za 2400 kupłem phx z zabezpieczeniami który waży 2300 kg . Pług nie porównywalny do grudziądza którego wcześniej miałem . Poszukaj a trafisz coś fajnego

13

Odp: Pług Biegus

Więc który lepszy b201 czy phx? I jak z częściami do obu pługów?

14

Odp: Pług Biegus

phx cięższy j w najcięższą ziemię w największą susze wejdzie, traktor ci zadusi a nie wyskoczy. natomiast b201 lżejszy i może wyskoczyć ale za to lżej idzie i wiele ładniej kryje. jak nie masz zsychających ziem to polecam b201. mam jednego i drugiego wiec jakieś porównanie jest

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Pług Biegus

Ja posiadam takiego biegusa 5 skib , ciągam go zt303 z silnikiem leylanda 6ct107 i złego słowa nie powiem . Za swojego dałem 2800 tylko że w moim nic nie było do wymiany. A ten ze zdjecia to tylko jeżeli już kupić to po cenie złomowej.

16

Odp: Pług Biegus

Tadeuszu widocznie nie masz kamieni, są rejony gdzie nie ma kamieni i tam faktycznie pług z zabezpieczeniem jest niepotrzebny

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: Pług Biegus

No tak Laszek masz racje, Trojan sam dodał że dla niego lepszy byłby z zabezpieczeniami . Polecam b201 ładnie wykonuje swoją prace.