Temat: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Jak w temacie czym reguluje się rolkę napinającą pas (z ciąga mi na zewnątrz) dzisiaj kupiłem nowy i nie chcę żeby go spaliło. Próbowałem przesuwać odkręcając te 3 śruby 12 które trzymają oś ale to nic nie zmienia może trzeba regulować samą rolką napinającą odkręcając te dużą nakrętkę?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Zmniejsz naprężenie pasa, czasem jak jest za mocno napięty to ściąga.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

3

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

nic to nie daje rolka nie idzie równo.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

A może jest wyrobiona( rolka) na łożyskach?

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

5

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Właśnie posprawdzaj łożyska na rolce.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

6

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

mierzę odstęp i jest nie równo , luzów nie ma zastanawiam się czym regulować

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7 Ostatnio edytowany przez jacekrado (2012-07-30 22:30:06)

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Na rolce nie ma regulacji, jak już to całą prowadnice z rolką można przesuwać przy ramie silnika.
A może silnik masz przesunięty? Sprawdź poduszki i ramę.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

8

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Walczę już drugi dzień dalej zciąga mi na zewnątrz.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Sprawdź silnik, a może po prostu odwróć pas. Miałem kiedyś problem z tym pasem okazało się że mocowanie silnika do ramy kombajnu ma ogromne luzy.

10

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Szeryfie kiedys przerabiałem to samo w 512 na 100% winne łożyska na napinaczu wymiana na nowe + dobre wyregukowanie napinacza w mocowaniu i po problemie

11

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Dzisiaj wymieniłem poduszki pod silnikiem , sprawdziłem czy rama nie ma luzów , wymienilem dwa łożyska w napinaczu dalej to samo pas odwracałem to samo , jak powieszę się na napinaczu chodzi równo a jak tylko włącze młocarnie wajchą w kabinie to ściąga pas. Ręce opadają chyba założę stary dziurawy.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

12

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Ja miałem to samo 4 lata temu. Stary pas wciągnęło pod pasy jazdy i urwało, to poleciałem do domu po nowy. Założyłem nowy i po 500 metrach koszenia zsunęło go na bok i tak z 30% odcięło na napinaczu. Zdjąłem go palnikiem opaliłem żeby się nie strzępił i chodzi do dziś, a nowy leży na półce i czeka.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

13

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

każdy miał inne przeżycie z tym pasem u mnie kiedyś przy 512 to normalnie ucinało pas około 3 cm i żadne regulacje mi nie pomagały ani łożyska więc założyłem 10 drut ugięty że dotąd i nic dalej się nie przesunął i zapomniałem o pasach .

14

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Tez 4 sezony temu walczyłem z pasem też sie zsuwał na zewnatrz az sie zaczał pruć bo zaczepił o prowadnice.Kupiłem nowy a widomo wydatek nie mały i w dodatku ten niemiecki.Umnie napinacz nie wyrobiony zero luzów a regulowałem silnikiem.No i tak najpierw poszła poziomica w ruch zeby sprawdzic co i jak.Dalem płaskowniki pod rame tą od silnika z jednej strony i chyba jakos jedna strona silnik naciagalismy bo cos było nie tak i od tamtej pory zero problemów.Wiedz jak mi pomogło to komuś moze tez sie uda.

15

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

mierzyłem listwą odległość na skarajnych końcach koł pasowych jest identyczna. Dopóki nie właczę napinacza nic się nie dzieje dopiero po naciągnięciu paska

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

16

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

masz taki pręt przy kole tym dużym ,,ja zrobiłem z kątownika ,,
rolka napinająca pasa i silnik też się ustawia
lub pas jest krzywy z jednej strony

17

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Mam ten pręt,

pas jest krzywy z jednej strony

ale jak przełoże na drugą to jest to samo
ustawialem rolkę dwa dni , naskakałem się jak pies po kombajnie , dojście tragiczne. mam w dupie załozyłem stary dziurawy pas nasmaruje smołą może do końca żniw wytrzyma.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

18

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

A ja dalej obstawiam za mocne napięcie pasa. Poluzuj na sprężynie od wajchy załączania i musi być dobrze.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

19

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

A ja dalej obstawiam za mocne napięcie pasa.

Miałem podobne zdanie bo jak dociskam napinacz nogą to nic się nie dzieje , ale w tej chwili młocarnie włączam z delikatnym oporem calkiem lekko jak popuszczę jeszcze bardziej to nie wiem czy pas nie będzie się ślizgał

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

20

Odp: Regulacja pasa płaskiego młocarni E512

Nie będzie, za duża powierzchnia styku.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia