Temat: wszystko o ursus 912

co myślicie o tym modelu

http://tablica.pl/oferta/ursus-912-ID1d … a8;r:18;s:

2

Odp: wszystko o ursus 912

Łukasz8468 napisał/a:

co myślicie o tym modelu

http://tablica.pl/oferta/ursus-912-ID1d … a8;r:18;s:

to jest 902 tylko mu maskę założyli od 912 no i zaczepy.

3

Odp: wszystko o ursus 912

duuża cena ...  byłem  w czechach  na tygodniu z racji tego że nie ma co kupic w dobrym stanie w tym naszym pięknym kraju       więc zmuszony  kupic coś do siania kupiłem  10111 z 86 roku  za 15 tys ..  plus paliwo na droge ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: wszystko o ursus 912

nawet jeślu 902 to na 13 ha wystarczy i czy jest awaryjny

5

Odp: wszystko o ursus 912

jak wszystkie ciągniki tego pokroju ..  bezawaryjnego nie znajdziesz...  a jeśli miałeś doczynienia z C360  to  te 902 tez sobie naprawisz ..  a jak nie to zapytasz podpowiemy i   i tak sobie poradzisz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: wszystko o ursus 912

zastanawiam się czy pakować się w ursusy

7

Odp: wszystko o ursus 912

Łukasz8468 napisał/a:

zastanawiam się czy pakować się w ursusy

Ja mam swoją 902 i nie narzekam. Tylko kupiłem ją jak miała 2 lata to też co innego.

8

Odp: wszystko o ursus 912

to jest lipa, niestety, mam 902. Ma już swoje lata, często w niej grzebie i jest to upierdliwe. Brak przedniego napędu boli. w kabinie o tej porze jak w saunie, ostatnio zrobiłem tulejki na zwrotnicach, a jeszcze trochę do tyłu to sprzęgło i wom i nadal chodzi tak jak chodziła. Mam ją po dziadku już 4 rok. Wymienione lub zregenerowane wszystkie pompy, manszety na podnośniku, ciekną zwolnice jeszcze mimo wpakowania dużej kasy to wciąż ten sam klamot. Co zamierzasz nią robić?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: wszystko o ursus 912

Za 17 tyś znajdziesz MTZ cycuś glancuś. Sam naprawisz nie dużym kosztem a zrobi więcej niż ten Ursusik moim zdaniem

10

Odp: wszystko o ursus 912

jak do siania   i pryskania to ok ..  jako główny  na więcej niż 20 ha to mordęga ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: wszystko o ursus 912

ja bym orał, ciągał przyczepę samozbierającą z sianem , kultywował no i zimą odśnieżał .
Myślę że orał by 3skibiwym

12

Odp: wszystko o ursus 912

zimą odśnieżał .. chyba podjazd do garażu ...  bez przedniego napedu  tym ciągnikiem w zimę nic nie zrobisz ...   uwierz ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: wszystko o ursus 912

Ja mam zrobiony przedni pług, więc i bez przedniego pójdzie uwierz bo i mniejszym traktorem spokojnie jeździłem.

14

Odp: wszystko o ursus 912

A mi uwierz że 323 z pługiem z przodu stawał w suchym śniegu. A pługiem z przodu odciążysz mu dupę dodatkowo

15

Odp: wszystko o ursus 912

a ja jedziłem moim zetorem na trzecim biegu na cztery na pełnym gazie. Mój pług to jest samoruba i jest mały i ma duży skos by śnieg szybko usówał śnieg. tak szczeże to na 1000% bardziej wolałbym zt 323 ale mój ojciec mówi że to bałwan (ja tak nie uważam)

16

Odp: wszystko o ursus 912

Podłącze się tutaj. Chciałem się na szybko dowiedzieć jak działają te sprzęgła w osiemdziesiątkach.? Przyszła sąsiadka i zapytała czy nie naprawiłbym jej ciągnika, jak zimny to wysprzęgla i biegi ładnie zmienia, jak się rozgrzeje to wrzuca ze zgrzytem ,że ciągnik szarpnie. Chce zrobić z tym ład, bo wysypie się skrzynia. Nigdy tego nie miałem przed oczami, ale nie sądze żeby było to jakieś skomplikowane. Najgorzej, że już dwóch ''mechaników'' tam zaglądało.

17

Odp: wszystko o ursus 912

to nie takie proste jak tylko tarcza do wymiany to pół biedy ale jak krzywy docisk albo koło zamachowe to tylko dobry tokarz poradzi.ustawić to jest czym bo są śrubki na łapkach i jak wygniesz albo przedłużysz (już nie pamiętam)klucz to jest możliwość kręcenia.tylko ostrożnie zjeżdżaj żeby tarczy nie pokrzywić bo już poprawiałem po takim magiku.

18

Odp: wszystko o ursus 912

Temat dopiero na zimę, ale chciałem się zapytać z czym to się je. Muszę jeszcze jakiegoś schematu poszukać, żeby mieć dokładnie rozrysowane. Gratów się nie boję, tylko najgorzej jak dziesięciu fachmanów poprawiało, i dalej nie działa. A co z tym olejem? Co olej ma do tego sprzęgła wspólnego, bo poniekąd jak się rozgrzeje to przestaje rozsprzęglać dobrze. Jest tam jakieś wspomaganie olejowe, czy hamulec skrzyni hydrauliczny?

19 Ostatnio edytowany przez mw_marcin (2014-11-04 23:12:09)

Odp: wszystko o ursus 912

Jak ładna ta sąsiadka to warto zajrzeć smile. A tak serio to dobrze sprawdzić też hamulec skrzyni biegów.

20

Odp: wszystko o ursus 912

zależy jaki  model tego ciągnika bo były  modele nie na nasz rynek co miały wysprzęgliki hydrauliczne ....
jeśli jest to mechaniczne sprzęgło to proponował bym podciągnąć lekko  hamulec skrzyni  dosłownie  1 obrót  i powinno  załatwić sprawę ale że mechanicy by tego nie zrobili to dziwne ? spytaj co było lepiej wymieniane ...  a jak chcesz to w wolnej chwili mogę skan zrobić albo fotkę  walnąć co gdzie jest

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile