41

Odp: wszystko o ursus 912

105

42

Odp: wszystko o ursus 912

Fajnie, szacun  ! I +  To jest przedział 104-110 koni . To jakąś przystawkę dorabiałeś ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

43

Odp: wszystko o ursus 912

Przystawke między silnik a skrzynie biegów kupiłem razem z silnikiem reszt trzeba było dorabiać przerabiać i kombinować ale jest różnica perkins jest dużo cichszy i trochę szybszy a o mocy to dopiero powiem jak go podepnę do grubera po żniwach teraz niema go gdzie wypróbować wszystko zasiane.

44

Odp: wszystko o ursus 912

To znaczy że silnik i przystawkę  masz od U3110 ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

45

Odp: wszystko o ursus 912

Przystawka jest od U3110 a silnik od koparki tak mówił sprzedający.Miał też silnik taki sam jak w U3110 ale w gorszym stanie niż ten co kupiłem.

46

Odp: wszystko o ursus 912

Chłopaki mam problem,...... szlag trafił frez w sprzęgiełku napędzającym główną pompę hydrauliczną . Da się to wyjąć bez rozpoławiania ? A jeśli nie to czy można rozpołowić tylko na skrzyni pośredniej ? czy trzeba też na sprzęgle ? Ciągnik potrzebny codziennie do paszowozu ,jutro zobaczę co jumz potrafi na wom pokazać............

47

Odp: wszystko o ursus 912

Mogę Ci podać tel. do mojego kolegi mechanika.

48 Ostatnio edytowany przez andre902 (2016-03-11 20:58:51)

Odp: wszystko o ursus 912

bez rozpoławiania się nie da bo ta tuleja jest od strony skrzyni pośredniej. Ale prawdopodobnie wystarczy rozpołowić na skrzyni pośredniej. A na pewno poszła ta tuleja, bo u mnie kiedyś nagle pompa umarła i miało to takie same objawy?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

49

Odp: wszystko o ursus 912

Tak jak pisze andre902. Bez rozpoławiania się nie da. Radze rozpołowić na sprzęgle a potem skrzynie pośrednią. Bo zjechać to potem do kupy będzie problem.

50

Odp: wszystko o ursus 912

Tak szlag trafił frez bo wyjąłem pompę i widać że gładko się zrobiło ......
Jak by tylko na pośredniej rozkręcił to by lżej było .......
Ale nie pamiętam jak tam jest ze złożeniem ?
I czy nie ma jakichś śrub w przestrzeni sprzęgła ?

51

Odp: wszystko o ursus 912

spokojnie   rozwalaj na pośredniej   i dasz rade zjechać ... przód kabiny do góry podłoge wyciągnij  wuszki na aku dla lepszej widoczności ...  ale tez możesz zostawić  cięgiełka pościągaj rurki porozkręcaj ...  na wózek i wio ... tylko  inaczej tego nie  zrobisz ... trochę głupie to rozwiązanie ale cóż ...  przy okazji  zajrzyj na mikropompkę ....  dobrze radze ...
przy  zjeżdżaniu  uważaj na rurki  bo tylko one mogą ulec  pogięciu reszta się zejdzie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

52 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2016-03-11 22:38:12)

Odp: wszystko o ursus 912

w instrukcji obsługi nie pisze nic o konieczności rozdzielania na sprzęgle

http://images75.fotosik.pl/411/e7130b363127cf39med.jpg

http://images76.fotosik.pl/412/5b2f8a5f7f272f00med.jpg

http://images77.fotosik.pl/412/5d342953ab7cd717med.jpg

http://images78.fotosik.pl/411/e6bfa7ac9bf5b989med.jpg

53

Odp: wszystko o ursus 912

A może przeciwwagę zrobić na podnośniku i tyłem odjechać? Kiedyś tak robiliśmy i było ok. Tylko potrzeba kogoś, żeby trzymała z tyłu a dwie osoby pchają za koła. Teraz robię na wózku,ale wydaje się mniej stabilnie.
Koseś daj znać jak sobie władek poradził bo jestem ciekawy.

54

Odp: wszystko o ursus 912

Też to było u mnie w 12. Chłopaki patrzyli czy się da bez rozpolawiania ale nie uda się. Rozbierali na 3 części przy okazji podrobili wom i żółwia.. Najgorzej jak wtedy padło to musiałem bele wozić słomy bo szedł deszcz a tu hydraulika zamarla i dupa...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

55

Odp: wszystko o ursus 912

Dzięki chłopaki szczególnie za skany , umyłem go rano i jak wyschnie to klucze w dłoń i rozkręcam ....

56

Odp: wszystko o ursus 912

Ciągnik już złożony , wymieniłem obie tuleje bo pod kołem wybił się już klin .
Grzesiu jumz dał radę ukręcić 12m3 paszowozem , jestem pod dużym wrażeniem bo chwilami miał ciężko ale i tak dał radę .

57

Odp: wszystko o ursus 912

Jumz to Jumz zadziwi każdego big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

58

Odp: wszystko o ursus 912

Kurde ja się nie mogę nadziwić w jakim tempie naprawiasz te graty. Z jumzem to samo. Szybko się uwinąłeś. Tak myślałem, że silnik da radę, ale wałek wydaje mi się nieco słaby. U mnie wyje pod mocnym obciążeniem. A le to już wina też, zę dziś zajrzałem i mało jest oleju...
Ogólnie ruska stal gniotsa nie łamiotsa wink

59

Odp: wszystko o ursus 912

Trochę śpiewał .......... żona mówi że w życiu się nie spodziewała że taki złomek da radę ukręcić .Ale gorzej z jazdą bo bez hamulców nie ma szans skręcić wink Tempo było dobre bo razem z Magdę rozkręcałem ,zacząłem po ósmej a za dziesięć jedenasta byłem w agromie ze starymi częściami po nowe .

60 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2016-03-27 23:23:27)

Odp: wszystko o ursus 912

wojtas napisał/a:

zależy jaki  model tego ciągnika bo były  modele nie na nasz rynek co miały wysprzęgliki hydrauliczne ....
jeśli jest to mechaniczne sprzęgło to proponował bym podciągnąć lekko  hamulec skrzyni  dosłownie  1 obrót  i powinno  załatwić sprawę ale że mechanicy by tego nie zrobili to dziwne ? spytaj co było lepiej wymieniane ...  a jak chcesz to w wolnej chwili mogę skan zrobić albo fotkę  walnąć co gdzie jest

Mam pytanko,jezeli u 902 ma hamulec skrzyni,to w takim razie gdzie jest jego regulacja?.Pytanie proste,kto wie?
i jeszcze jedno,jak szarpie ciągnikiem,przyspiesza i zwalnia,przy tym jeszcze staje w miejscu pod obciążeniem,to wina zółwia,jest to bardzo denerwujące, jak zacznie tak szarpać i nie ma ochoty jechać,to zaraz śmierdzi hipolem w kabinie,dziwne (':hmmm:', ''); Miał już ktoś tak?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0