21

Odp: Hamulce

ja też mam uszkodzone cylinderki i nawet wymieniłem w nich uszczelniacze ale to nie pomogło więc stwierdziłem że nie opłaca się inwestować więcej w hamulce i jeżdze tylko na ręcznym

22

Odp: Hamulce

niewiem jak można jeździć bez chaulców ja przy 514 też zgubiłem płyn pokupywałem cylinderki no i koła blokuje na miejscu chyba po 50zł z szt. no i można kupić gumki jak głać jest dobra gómka jest po 5 zł w chełmnie.

23

Odp: Hamulce

nie mówie ze nie mam hamulców jeżdze na ręcznym  jest słabszy bo koła nie stają w miejscu ale hamują. Z kąd jesteś marcino?:hmmm:

24

Odp: Hamulce

witam. panowie a jak zdjąć bęben prawego koła, bi mi siadły haki,z lewej strony nie było problemu ale z prawej pojęcia nie mam jak zwalić bęben.pomóżcie.

25

Odp: Hamulce

Żniwa już tuż tuż a ja mam słabe hamulce!!!

Ponaglam pytanie

JAK zdjąć bęben z prawej strony
Ktoś go sciągał???

POMOCY

26

Odp: Hamulce

ja też bez hamulca jeżdżę i w tamtym roku bym miał poważny wypadek jak wyjeżdżałem z pola. Młodego łepka bym zdjął dziobem przy hederze. W tym roku mam zamiar to zrobić ale mam jeszcze problem z odpaleniem niestety:( A mam jeszcze tyle roboty, a żniwa tuż tuż i jest lipa straszna

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

27

Odp: Hamulce

No koledzy smile

Jak sie zabrać do prawego bębna??
Tak po paru piwkach wymyśliłem ze może jakoś wałek wyciągnąć i wtedy bęben z kołnierzem odkręcić?

Ktoś robił hamulce z prawj strony?

28

Odp: Hamulce

wałek da sie wyciągnąć bezproblemowo kilkanascie srub,dwa segery i już,,,
beben przy skrzyni zejdzie  po zdjęciu segera a ten przy kole to nie wiem:( bo nie ściągałem,

29

Odp: Hamulce

dzisiaj sie za to biorę i mam nadzieje ze zrobią!!!Później zdam relacje.

Może ma ktoś schemat skrzyni?

30

Odp: Hamulce

mam pytanko wczoraj znikl mi płyn chamulcowy ze zbiorniczka nigdzie niema mokro nigdzie nic nie cieknie a go niema co sie stało albo co mogło sie stac chamulce sa ale slabsze

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31

Odp: Hamulce

Wojtas w przyrodzie z reguły raczej nic nie ginie więc musi byc gdzieś miejsce gdzie płyn ucieka.

32

Odp: Hamulce

mam pytanko wczoraj znikl mi płyn chamulcowy ze zbiorniczka

chcesz powiedzieć , że jak zaglądałeś przedwczoraj to płyn był a wczoraj już go nie było? to ważne.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

33

Odp: Hamulce

no tak zagladam  na płyn bo nizbyt ciekawie jest rozpedzic sie ciagnikiem do 40 na godzinke i ups chamulców brak

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

34

Odp: Hamulce

Aby rozebrać bęben od strony skrzyni trzeba rozpiąć wałek, odkręcić sześć śrub w bębnie, ściągnąć ten dekiel z frezem z wałka. w bębnie są śruby na imbusy (6 śrub) jak je wykręcisz to bęben można zdemontować!!!!!!!!!!!!!!
Odkręcasz przewód hamulcowy ściągasz linkę od ręcznego. i wszystko masz w ręku smile
Miłej Pracy

Jeszcze mam pytanie
Wymieniłem pompę hamulcową na nową (220zł)  i dalej nie mam hamulców, płyn hamulcowy dochodzi do pompy ale z niej nie wychodzi!!! Czy możliwe że nowa pompa jest uszkodzona czy jest jakiś specjalna sekwencja kroków odpowietrzania tego układu.
Dodam ze układ jest całkowicie suchy!!!

35

Odp: Hamulce

Jest jeszcze po drodze rozdzielacz chamulców.Tam wszystko ok?

36

Odp: Hamulce

odkręciłem przewód za pompą i przez pompę nie płynie płyn!

czyżby nowa pompa była uszkodzona? ale co może być uszkodzone w takiej pompie?
raczej uszkodzenie przejawia sie nieszczelnością a nie szczelnością? sam nie wiem co o tym myśleć

37

Odp: Hamulce

@szczygiel, jak już odkręciłeś przewód hamulcowy z pompy, to naciśnij hamulec, następnie zatkaj palcem otwór w pompie (po przewodzie którym ma wychodzić płyn na rozdzielacz, czy cylinderki), teraz puść hamulec, następnie "wyciąg palec z pompy", naciśnij znowu hamulec, zatkaj palcem otwór, puść hamulec. Może zassie płyn, jak nie to ją wyciąg i rozbierz lub wymień na inną.

38

Odp: Hamulce

witam koledzy;] mam 514 od 10 lat. przez pierwsze lata mialem terz problem z hamulcami,a dokladnie z uszczelniaczami w cylinderkach ( ZARaz puszczały). w jednym z sklepów sprzedawca doradzil mi aby po sciagnieciu starego oringu podwinac w tym kanale pakół . podwinelem tak, odpowietrzylem porzadnie i mam juz spokoj 5 lat!!! hamulce nadal brzytwa;];]

39

Odp: Hamulce

U mnie przez bęben od ręcznego po lewej  stronie jak się patrzy  ucieka olej ze skrzyni biegów ... miał już ktoś taki problem ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

40

Odp: Hamulce

Pod bębnem masz oring i simering