1

Temat: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Czołem Chłopoki
Właśnie musiałem przerwać owijanie trawy. Nie działa sterowanie hydrauliką zewnętrzną, podnosi choć skokowo i bez reakcji na dodawanie gazu. Ze dwa tygodnie temu uszczelniłem podnośnik, wstawiłem nowe tuleje w ramiona byłem cholernie dumny z grubej i efektywnej roboty. Zrobiłem przerwę w owijaniu aby przywieźć kostkę kiszonki bydłu jak postawiłem w oborze tak już nie podniosłem. Próbowałem przyłożyć pobijakiem w zawór za zaślepką ale to nic nie wniosło. Czy ktoś miał podobne objawy i co naprawiał? Czy to możliwe że pompa podziękowała za współpracę? Czy przy zużytej pompie podnośnik będzie podnosił (słabo) a hydraulika zewnętrza a dokładnie nóż wycinaka nawet nie drgnie.
Nawet wąż się nie napręży.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Może pompa jakimś cudem straciła napęd?

3

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Podnośnik by nie działał

4

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

zmierz ciśnienie ...  ewentualnie  jest taka malutka opcja umartego rozdzielacza .. koszt jedynie 800zł

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Albo padła pompa olejowa ,albo tylko się zapowietrzyła z uwagi na zbyt mały poziom oleju a to że podnośnik podnosi skokowo to znaczy że rozdzielacz i mikropompka tłoczkowa jest sprawna ,zanim go wybebeszysz sprawdź poziom oleju i poluzuj przewody obok filtra oleju po lewej stronie i odpal silnik jak rzygnie olejem to powinno być ok .

6

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

dopadł mnie podobny problem, podnośnik nie działa, pompka ledwo daje olej, bez ciśnienia, jest jakiś sposób na odpowietrzenie?
oleju było mało, filtr wyczysciłem bo był bardzo zapchany

7 Ostatnio edytowany przez Fenol (2012-08-15 14:14:06)

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

nienawidzę tego klamota, żeby żył i czuł to bym mu...
wyczyściłem filtry w aluminiowych koszyczkach, wyjąłem pompę na oko jest dobra regeneracja z hydrotor z 2005 roku a on u mnie od roku pracuje codziennie przy bydle ale co to za praca po pół godziny wszystkiego na dobę. czy kotś może mi powiedzieć jak przebiega przebieg oleju od pompy i dalej przed rozdzielaczem? Gdzie są zawory przeciążeniowe. Jeżeli on jednak podnosi choć słabo to jakieś ciśnienie jest, jeżeli zawiesi się zawór to jak się do niego dostać, czy on jest pod plecakiem? co mogę jeszcze sprawdzić?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Jeśli pompa jest nowa (dobra ) to się sama odpowietrzy a jeśli traci szczelność to niestety trzeba poluzować przewód na wyjściu ,fenol czy ty zrozumiałeś co wcześniej napisałem ? podnośnik dźwiga ci skokowo mikropompa tłoczkowa wspomagająca  co jest na dole w skrzyni  a pompa główna od podnośnika sobie leniuchuje z niewiadomej przyczyny .

9

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

co do zaworów ..  tak są w całkiem dostępnym miejscu jak  ściągniesz plecak to je ujrzysz idealnie  sa pod spodem  takie  dwa słupki  okrągłe ...  to sa zawory ... 

co do  twojego  przypadku sprawdź ciśnienie ...  na wyjsciu   sprawdx olej   oraz czy pompa na pewno działa .. bo  spotkałem się z przypadkiem   urwanego wałka  napędowego od pompy    więc jesli nie jestes tego pewien nie rób sobie  innych kłopotów ...

olej  biegnie z pompy do filtra a z filtra do plecaka   po lewej stronie przykrecasz do plecaka przewód  na klucz 27 to własnie tędy  wchodzi ciśnienie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Koseś masz rację, rozkminiłem to godzinę temu nie uwierzycie co się sperdzieliło, normalnie szok w trampach. Pompa jest dobra, ta przesuwka która załącza napęd pompy nie dawała napędu. Byłem zdenerwowany, bo sprawdziłem pompę i okazało się że jest dobra. Odpalam, chcę sprawdzić zapowietrzenie o którym pisał Koseś, luzuję, luzuję i kupa. Cojest grane! dotykam pompy-nic. Wziąłem bręchę i zacząłem gmerać tą przesuwką w prawo i w lewo a t jak nie siknie olejem. Gały naoliwione ale radość ze zlokalizowania przyczyny. Podnośnik ożył. Stąd  wniosek że z samej pompki wspomagającej można względnie zadziałać podnośnikiem lecz nie hydraliką zewnętrzną (vide Koseś). Dzięki Koledzy teraz to już z górki tylko rozpołowić ciągnik za pośrednią i wymienić przesukę...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

nie jeste pewien ale przesuwkę da się wymienic chyba bez rozpoławiania...   wyciągnij napęd pompy do przodu ...  dawno tego nie robiłem ale wałek siedzi w łożysku i jest zabezpieczony  segerem ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Wojtek mówisz o tej tulejce to owszem ja mam na myśli mechanizm załączania a w szczególności sprężynę bo to ona nie dociska.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

13

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Grunt to dobra diagnoza i miłego rozbieranka wink

14

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

dziś zjechałem ciągnik , żniwa wciąż więc nie wiele czasu na ciągnik, pszenica wilgotna. Dziś przy zjeżdżaniu zniszczyłem łożysko i uszczelnienie.
Sprężyna była dobra rozsypał się mechanizm napędu pompy, dobra została tylko obudowa reszta to gruz, zaczęło się od zmarnowanego klina na ośce odbierające napęd przez koło zębate w ośce jest na tulejka która daje napęd na pompę, tulejka natomiast dostaje napęd przez sprzęgło kłowe na końcu tego aparatu wyłączone sprzęgło rozłączone- sprężyna pcha, załączone przez przesuwkę sprężyna luźna, napęd przekazany sprzęgłem kłowym. Koszt 480 zł.
zrobiłem parę fotek. Niestety tej tulejki nie można wyciągnąć do skrzyni pośredniej ma na środku kołnierz który to uniemożliwia.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

15

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Cześć mam ponownie kłopot z mogiłą, jest już sprawna wsadziłem jej tura na ramę i robota idzie lepiej ale jak tylko jest błocko to kaplica, bez przodka robota turem to męka.

Jest problem ponownie z podnośnikiem, od niedawna 385 ma tura, i podnosi bez zastrzeżeń. Problem jest z podnośnikiem, muszę zrobić mocną przegazówkę aby zaczął podnosić jak podniesie do zadanej wysokości i zdejmę z obrotów to zaraz opada do zera.
Co się mogło spierniczyć?
Manszety na podnośniku wymienione niedawno i sztywno trzymał.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

16

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Wina może być w zaworze bezpieczeństwa albo tym dokręcanym pod siedzeniem ,o rozdzielaczu już nie mówiąc a tak nawiasem mówiąc to rozdzielacze w ursusach z tym całym systemem dźwigni są tak skomplikowane że nawet ich konstruktor nie wie jak one do końca działają ? Na początek podnieś do góry i dokręć zawór pod siedzeniem aby wykluczyć rozdzielacz .

17

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Masakra, probowałem kiedyś sam to naprawić poddałem sie i wziełem plecak z regeneracji

mdw

18

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

Fenol napisał/a:

Cześć mam ponownie kłopot z mogiłą, jest już sprawna wsadziłem jej tura na ramę i robota idzie lepiej ale jak tylko jest błocko to kaplica, bez przodka robota turem to męka.
.

Zainwestuj w koła 18,4-38 nie poznasz ciągnika

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

19

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

dźwignie odpadają   bo one nic do sprawy nie wniosą . uszczelnienia na  tłoku wątpię by tak  szybko padły i tak przepuszczały .    jeśli coś z rozdzielaczem to  mało kto się tego podejmuje  bo nie do konca jest pewien czy  to pomoże . nowy to chyba 700zł 
odczep  złącza do tura i zobacz czy jest to samo .  jeśli tak to  może i byc rozdzielacz zawieszony   hmm a masz może te złącza hydrauliki  co  są sprzęgnięte z podnoszeniem  musiał bys się tam podpiąć i zobaczyć  jakie ciśnienie ..


a aaa przypomniało mi sie jedna zabawa miałem kiedys coś podobnego  a winna była rurka  mianowicie pękła  i trza było gazować by ponieść  a jak podniósł to opad (mówię o podnośniku )      więc plecak do góry  zobacz na tą rurkę i ją wymiń na nową  nie spawaj  i pomoże

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: Ursus 385 podnośnik i sterowanie hydrauliką zewnętrzną

odpięcie tura nic nie zmienia, zawór za siedzeniem nie do ruszenia od lat, rozdzielacz regenerowany kosztuje 700 i wg majstra co tam sprzedaje to lepiej go nawet nie brać.
Ze złącz na przyczepy olej sika jak szatan, Ładowacz podnosi łyżkę ziemi, na to wygląda że rozdzielacz się skończył, znowu waluta do wydania.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]