Temat: petkus

czy ktos cos takiego posiada a jesli ma to na co zwróci uwage przy kupnie

2

Odp: petkus

to jest tak prosta maszyna że tylko rdzą ją może uszkodzić. łożyska, paski wiadomo zużywają się zdejmij okienka i obejrzyj wentylator w środku a tak żeby był tryjer i komplet sit i do roboty. mam małego petkusa na jeden tryjer

3

Odp: petkus

dzieki

4

Odp: petkus

a powiedz czy wykę od żyta odzieli?

5

Odp: petkus

Oczywiście  - odpowiednio ustawisz sita

6

Odp: petkus

Wymienisz sita na odpowiednie a nie je ustawisz,a wykę od żyta oddzieli Ci tryjer.Mam K 531 giganta i zboża w centrali nasiennej tak nie doczyszczą jak ja na niej.Przy kupnie sprawdziłbym tylko prowadnice od ram z sitami,choć ramy zawsze można wymienić no i poduszki od całego kosza sitowego bo jak ktoś pozakładał jakieś "zamienniki" to materiał może nie sunąć po sicie jak należy,tak bynajmniej było z moją jak ją kupiłem.

7 Ostatnio edytowany przez bamreras (2015-03-15 23:14:17)

Odp: petkus

panowie ile wart może być gigant. stan dobry, komplet sit, tryjery 5,6mm. podobno działa bez problemu. kosztować ma 5 tyś i musiał bym po niego walić jakieś 500km. Muszę sobie coś sprawić bo myślę rejestrować produkcję nasienną i najbardziej sensownie wygląda ten petkus.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

8

Odp: petkus

Wiem gdzie stoi duży Petkus po 1 zł /kg może taki by Tobie pasował?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: petkus

Najbardziej chodzi o giganta i by miał tryjery. 1zł/kg to albo dużo mu brakuje do używalności albo ruda go zjada.... No chyba że na dolnymśląsku takie promocje się trafiają...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

10

Odp: petkus

kiedyś za 3 tys szło kupić, teraz poniżej 5 kafli ciezko cos znalesc

mdw

11

Odp: petkus

jeśli jest sprawny i nie jest zbyt zdezelowany to wart obejrzenia i może kupna

12 Ostatnio edytowany przez bamreras (2015-08-30 13:00:56)

Odp: petkus

Wracam do tematu petkusa. Dalej szukam za gigantem. Czy to będzie 213 czy 531 to już mniejsza. Ważne by był gotowy do pracy. Jak ma tryjery to ma a jak nie to se dokupie bo za 700-1000zł można je dostać bez problema.
Jak macie namiary na taką maszynę w dobrej kasie to byłbym wdzięczny. No i kurcze limit km to tak 500ode mnie.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

13

Odp: petkus

Rozgladam się za czymś do czyszczenia nasion. Jako, że sieję od czasu do czasu wynalazki to często przydawałoby się. Powiedzcie mi tak, żeby zrozumiał tryjery jak działaja i czy maja sita wymienne? Zastanawiam się czy szukać z tryjerem czy bez. Nie miałem okazji widzieć czyszczalni, żeby było kogo podpytać. Jakie możliwości czyszczenia ma tryjer?

14

Odp: petkus

tryjer jest do oddzielania połówek, są wymienne bębny do różnych gatunków

15

Odp: petkus

Ja rzadko używam tryjera. Nawet przy czyszczeniu grochu nie mam połówek bez tryjera.

16 Ostatnio edytowany przez andre902 (2021-04-04 15:32:56)

Odp: petkus

Mam cezet major i zawsze używałem tryjerów ale od zeszłej jesieni nie używam, bo mało co na nich odchodziło, a mocno ograniczały wydajność

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

17

Odp: petkus

Właśnie myślałem też nad tymi majorami. Szkoda, że większość czyszczalni nie ma wielu sit w komplecie.

18

Odp: petkus

Wydaję mi się że sita to nie problem, bo to tylko kawałek blachy z otworami, w metalzbycie dowiadywałem się o blachę otworową fi5,4 to koszt na dwa sita ok. 100 zł

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

19

Odp: petkus

To jest racja. Sam robiłem kilka sit tylko jak potrzebujesz na 20różnych nasion to się robia pieniadze. Wolałbym w komplecie żeby sita były. Kiedyś był do sprzedania petkus co miał 60szt sit w komplecie to już sporo.

20

Odp: petkus

Tu https://www.sitanekla.pl/ masz wszystko co Ci się pod deklem wymarzy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia