41

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

A jak nie to pewnie uszczelka pod głowicą.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

42

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Chyba nie uszczelka , spuściłem olej i woda leci dosyć dosyć ze spustu olejowego, jutro ściągnę   miskę i będzie widać skąd. zastanawiam się na kapitalką od razu czy nie zrobić. A jak wogule oceniacie osiemdziesiątki  , bo mój zetor jest mółowaty  i zastanawiam się czy to mój czy one takie są wszystkie?

mdw

43

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

wszystkie, yoko jaki masz wymiennik ciepła w tubie czy w deklu pod miską? jak w tubie to ja to obstawiam.
Może być wżer na tulei, ale tak jak piszę padła chlodniczka oleju, staruszek w 6" zrobił kapitalny remont bo myślał że to któraś tulej pękła a to chłodniczka była.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

44

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Jest w misce , odkąd go kupiłem czyli jakieś 8 lat jeszcze silnika  nie ruszałem.

mdw

45

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Znalazłem , tuleja przerdzewiała i się sączy , wymienie wszystkie słupki i dam glowice do remontu, zastanawiam się czy ruszać wał , ciśnienie jest ok.

mdw

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Jak masz zdjętą miskę to wsadź chociaż panewki nowe.

47

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

nowe panewki na nie oszlifowany wał ?
pochodzi miesiąc i bedą wyglądały jak stare ....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

48

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

To już chyba lepiej stare zostawić , jeśli bedzie możliwie to wyglądąć. Zawiozłem dziś głowice do remontu koszt ok 1000 słupki plus uszczelki też tysiak a jeszcze nie wiem co z wałem bo nie ruszałem korbowodów jeszcze.

mdw

49

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Juz prawie poskładałem moją 80. została mi miska, i kolektory . wału nie ruszałem , panewki zostaly stare . przy rozbieraniu okazało sie że bylla dziura w tłoku , pierścień pękniety , wogule nie miał pierscieni w sumie bo dwa tłoki szorowaly już tuleje, a face tod głowic stwierdzil ze zawory same powypadały a gniazd już nie było. zastanawia mnie jak będzie teraz moc miała po mtym remoncie bo nie było tragedi predzej.

mdw

50

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

heheheh teraz to maseja walniesz w kąt i przesiądziesz się na osiemdziesiątkę.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

51

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Uruchomiłem ją dzisiaj i.................................................. szalu nie ma sad  .

mdw

52

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

To znaczy co ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

53 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-11-15 22:37:12)

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Dęba nie staje smile chybaże sie musi troche dotrzeć , myślałem że moc wzrośnie dwukrotnie, musze troche nim pojeżdzić bo w sumie chodził z 20 min, jeszcze sie chyba nie ułożył.

mdw

54

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Mam pytanko po tym remońcie zaczeła mi się grzać woda , wywaliłem termostat i dalej to samo. Czy to minie po dotarciu ?kiedyś mialem tak w forszu ,ale nie wiem czy mineło bo go sprzedałem zanim dotarlem.

mdw

55

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

a uszczelka pod głowicą taka sama jak była? bo jest kilka rodzai

56

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

I tu mnie masz , nie no to samo raczej.

mdw

57

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Do 50 godzin ma prawo się grzać.

58

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Dlaczego ? coś na poparcie tej tezy.

59

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

tam było chyba 7 rodzai uszczelek ... jeśli się grzeje więc masz tą z najmniejsza ilością  otwartych kanałów wodnych  znaczy uszczelka je zaslepia  musiał byś zwalić znów głowice i wymienić uszczelke ... a w sumie grzeje się na zegarze czy woda paruje ? na postoju czy co ?> bo to ważne

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

60

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Chyba ameryki nie odkryłem że silnik na dotarciu będzie łapał większą temperaturę,co do uszczelek to nie mam z nimi doświadczenia.