81

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

jamir12 napisał/a:

Wojtek, a może masz jeszcze letnie paliwo bo mnie ostatnio wszystko ciężko paliło bo zimno się zrobiło, wlej tego dodatku do ON powinno pomóc, ja osobiście w traktorach dolałem denaturatu i im przeszło a mały ferdek na dobrym paliwie pali bez niczego nawet przy -20 a teraz nie chciał dopóki nie dolałem dentki.

denaturatem *** pompe i wtryski bo sie skrapla , lepij dać troche benzyny.

mdw

82

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

bęzyna ok  ale bez przesady .. np 1lbenzyny na 10 ropy ok ale nie więcej ... a zima nie straszna

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

83

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

No właśnie do 10 procent , żadnego denaturatu.

mdw

84

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Yoko, dlatego daję denaturat bo ewentualna woda w ON zostaje zneutralizowana i nie zamarznie a benzyna niestety tego nie zrobi tylko rozcieńczy nic więcej a problem skraplania nie jest w denaturacie o on tylko usuwa skutki skraplania.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

85

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Wojtas  sprawdź zaworek przelewowy w pompie czy jest szczelny .

86

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

sprawdzałem    w układzie jest cały czas ciśnienie  mianowicie po 2 ruchach pompką ręczną już "
burczy "

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

87

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

wojtas napisał/a:

bęzyna ok  ale bez przesady .. np 1lbenzyny na 10 ropy ok ale nie więcej ... a zima nie straszna

W starych mercedesach i fordach przy temperaturze poniżej -20 st.C instrukcja mówi nawet pół na pół, tak że można poeksperymentować tym bardziej, że teraz benzyna tańsza niż ropa

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

88

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

U nas gościu do koparki Waryński( nówka sztuka) wlał około 20l benzyny przez pomyłkę i dolał resztę on i mówi że nic się nie stało i że dawniej tak robili że benzynę dolewali do on.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

89

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Jamir ma rację woda miesza się denaturatem jako alkoholem, a alkohol z kolei miesza się z ON  czy benzyną i jest spalany.

90

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Tak ku wyjaśnieniu odnośnie denaturatu w paliwie to nie dodałem że używam białego bo niebieski faktycznie potrafi uszkodzic pompę ale nie jest to jego wina tylko piohtaniny którą jest zabarwiony na niebiesko bo to ona się osadza a nie sam alkohol bo on jest nie szkodliwy inaczej nie mógł by byc dodawany do paliw a jest.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

91

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

U mnie w 1634 jak palona co 2 dni to od strza jak postoi kilka dni dłużej to dopiero za 4 razem gada tak jakby paliwo spływało Wojtek kraik paliwa odkręć mialem tak w 303 ktoś życzliwy paliwo spuścił i kranik zakręcił a moze jakas klucha siedzi w  przewodach

92

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Wali mi w 80 najprawdopodobniej  rope do oleju, możliwe zeby tak wtryski lały ?

mdw

93

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Ja tam nie znam maszyny, w zt moze iść przez pompkę zasilającą,  niedawno zdałem sobie sprawę że w MF też tak może być jak membrana pójdzie, a w 80 ??

94

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

W 80 nie ma centralnego smarowania pompa.

mdw

95

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Pewnie możliwe, masz chyba taką samą pompę wtryskową jak w moim zetorze, kiedyś jak przywiozłem pompę i wtryski po rzekomej regeneracji to po pół dnia napędzania Trolla olej z napędem wylał się po odkręceniu miarki a z komina po dodaniu ostro gazu dymiło lepiej jak z audi w którym padła turbina wink

96

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Pany czy jak dostaje mało paliwa bo sie przytkał przewód z paliwem to czy mozliwe jest ze złapie temperaturę  przed wczoraj orałem 16 cały dzien różnie było góra glina woda błoto tem, ok 90 stopni wczoraj tata orał tempeatura ok 100 ale brakowało mocy bo paliwo było przytkane jak już dostał paliwo to było dobrze

97

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

yokoslaw napisał/a:

Wali mi w 80 najprawdopodobniej  rope do oleju, możliwe zeby tak wtryski lały ?

Miałem taki problem i powodem była pompa wtryskowa (uszczelniacz na wałku)

98

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

W każdym miejscu na styku paliwo-olej może pojawić się nieszczelność i niekontrolowany przeciek. Cały myk polega na tym, żeby takie miejsca znaleźć i je dokładnie sprawdzić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

99

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

mw_marcin napisał/a:
yokoslaw napisał/a:

Wali mi w 80 najprawdopodobniej  rope do oleju, możliwe zeby tak wtryski lały ?

Miałem taki problem i powodem była pompa wtryskowa (uszczelniacz na wałku)

No właśnie tez mi sie tak wydaje , miałem tak kiedyś w 360, dam rade sam wymienić ten uszczelniacz?

mdw

100

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Wtryski ok, wymieniłem sam uszczelniacz i zrobiłem dodatkowy odpowietrznik przy pompie w razie jakby podciśnienie się jakieś robiło, ale i tak mam pompe do roboty, myśle że do jesieni tak polatam i do remontu.

mdw