101

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Noramlnie mam dość, dalej mi sie poziom oleju podnosi , wtryski ok pompa teą zrobiona i dalej to samo, wina by była głowicy? żle ustawione zawory? głowica też po remoncie.

mdw

102

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Yoko a czego ubywa??

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

103

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

no ropa idzie do oleju

mdw

104

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

yokoslaw napisał/a:

no ropa idzie do oleju

w forszu mialem tak, ze reczna pompka od paliwa puszczala i przybywalo

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Czy do ursusa 385 można założyć silnik od 912 bez żadnych przeróbek? Mam stary silnik jeszcze z płaszczem wodnym na dole i szykuje się remont. Bardzo ciężko pali zimą a niby te nowsze 912 zimą palą lepiej. Może zamiast remontu wstawić nowszy silnik tylko czy sprzegło docisk wszystko pasuje?

106

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Mocowanie tego silnika powinno być takie same. Różnica może być w sprzęgła. W tych ciagnikach zakładano 3 rodzaje tarcz tzn różnią się liczba frezów

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Ale sprzęgło mam swoje chodzi o przekładkę samego silnika.

108

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Silniki pasują

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

109

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

moment, a silnik to tylko silnik czy jest razem ze sprzęgłem? w 912 sprzegło na słoneczko a w 388 na łapki. Czy tam będzie wszystko pasować. i czy sprzęgło ze słoneczkiem może przełożyć w koło zamachowe od 385. Oto jest pytanie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

110

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

słoneczka nie można na koło które ma łapki (samych łapek są też dwa rodzaje ich też nie można zamienić no i oczywiście 6 cylindrowce miewały również wersje z 4 zamiast 3 łapek)

wał korbowy od strony sprzęgła jest chyba zawsze taki sam przynajmniej jak kupowałem tak twierdzili (z drugiej strony jest już różnie)

pozostaje przełożyć kompletne sprzęgło

111

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Puściła olej tylna zwolniła. Teraz trochę czasu brak na rozbieranie. Mógłbym zalać jakiś gęsty olej? Porobie roboty w polu i będę rozbierać....

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Można tylko zobacz czy się nie rozjeżdza. Mi olej ciekł ze zwolnicy a okazało się że śruby puszczają i w orce koło spadło ze zwolnicą i kawałkiem mostu..

113

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Karol323 napisał/a:

Puściła olej tylna zwolniła. Teraz trochę czasu brak na rozbieranie. Mógłbym zalać jakiś gęsty olej? Porobie roboty w polu i będę rozbierać....

znajomy mechanik zalewa tym do półpłynnym do rotacyjnych w oryginale to hipol lany był

w którą stronę ucieka??

114

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Między Piasta a zwolnica

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

115

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Uszczelniacz na bank! Zalej hipolem GL 5. Powinno pomóc. Mi w 14-tce pociła się zwolnica i spokój.

116

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

jak dobrze zrozumiałem to po feldze cieknie robiłem w też jednej zwolnicy  2 lata temu z 3 godziny roboty było koszt niewielki ale trzeba się nadźwigać

na to w gminnym ciągniku naspawali takie jakby kołnierze by piasek się nie sypał i podobno spokój na lata

117

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

No dokładnie po feldze... Potrzebna matka wynalazków wink A tam zawsze na zwolnicy kupa piachu...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Potrzebuje porady w  sprawie wału korbowego do 385. 2000mth temu miał robiony remont w zakładzie naprawczym. Po jakiś 1000 zaczął ostro tracić ciśnienie oleju. To wioskowy mechanik sprawdził panewki i okazało się że mam założony wał bez przeciwwag wg niego indyjski bo oryginalne do tego silnika (ja mam jeszcze z płaszczem wodnym pod miską olejową) powinien mieć i uznał że pewnie w tamtym zakładzie wyciągnęli oryginał i wsadzili tego. Zmieniliśmy panewki na nowe bo miały okropne rysy ale po numerach okaząło się że głowne 2 szlif a korbowodowe nominał. Teraz jak skończy się zima chce przed sianokosami go zrobić. Czy te tanie wały można dawać na 3 szlif? Czy lepiej nowy? Za 1300-1400 zł jest na alegro indyjski wał+ wszyskie panewki. Ja mam do szlifierni 100km to jak policzę 2 razy dojazd do tego panewki to wyjdzie już pół nowego.

119

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Oryginał tak zamiennika nie polecam chyba, że z azotowaniem. Jeśli chcesz żeby ci posłużył to kup nowy. Takie są uroki zakładów. Ja tylko raz dałem do lubawy w czasach lat świetlnych i to była totalna porażka gdzie nie wspomnę o zaleceniach gwarancyjnych zakładu i tym co było w środku. U nas jeden zakład masowo robił malutkie dziurki w kolektorze ssącym, żeby klientów nie brakowało ale klientów i ich już nie ma!

Odp: Ursus 385 awaria silnika, ciśnienie nagle spadło.

Oryginał czeski kosztuje ponad 4 tysie...