Temat: Znikł mi olej hydrauliczny

303 tydzień temu po wymianie pompy od wspomagania wlałem  30 l oleju do zbiornika , a dzisiaj podczas uprawy przestało działać wspomaganie zaglądam do zbiornika , a tam echo gdzie mógł się podziać olej? Wszystko suche żadnego wycieku?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Moze ta nowa pompa olej Ci zjada big_smile a sprawdzales czy czasem w silniku nie jest teraz za duzo ?

gg 2215972

3

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Chyba w skrzyni!!! Właśniee tak kombinuje jutro rano sprawdzę

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Ach chodzilo mi o skrzynie ... szybko pisalem lol

gg 2215972

5

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

No i już wsZystko jasne poszedł simering w pompie dlatego uciekł olej ale za to teraz w skrzyni mam tyle oleju że będzie chodzić cichutko jak w osobówce lol

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6 Ostatnio edytowany przez marian (2007-03-17 12:01:56)

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Piotrfire napisał/a:

No i już wszystko jasne poszedł simering w pompie dlatego uciekł olej ale za to teraz w skrzyni mam tyle oleju że będzie chodzić cichutko jak w osobówce lol

A ja zastanawiałem się skąd mam dwa razy więcej oleju w skrzyni no i już wiem .

7

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Piotrfire napisał/a:

No i już wsZystko jasne poszedł simering w pompie dlatego uciekł olej ale za to teraz w skrzyni mam tyle oleju że będzie chodzić cichutko jak w osobówce lol

Czy naprawa tego simeringa (wkarzdym badz razie olej ucieka do skrzyni) to duzo roboty? Bo mam na oku 303 ktory pracowal od 6 lat na 3ha i to jego jedyna wada.

8

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

9 zł trzeba tylko wyciągnąć pompę. raptem 2 godziny roboty.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Witanko.Masz może fotke tej pompy?.Ja mam to samo.Czy będzie trzeba spuscić olej?.Jaki rozmiar tego oringu?

10

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Mam pytanie: jak wlać olej do hydrauliki w 323? Wiem że zbiornik jest pod schodkami ale nie moge znaleść wlewu;/

11

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Musisz "otworzyć" akumulator, to znaczy skrzynka z aku jest na takim zawiasie, całość wysuwa się z pod kabiny i jak to otworzysz, to zobaczysz cały zbiornik od oleju i na górze tego zbiornika jest korpus filtra z pokrywą na cztery śruby ósemki, na 13 klucz, odkręcasz tą pokrywę, wyciągasz filtr i możesz lać olej, przy okazji możesz umyć też ten filtr, bo to jest wkład wielokrotnego użytku, taki do mycia. Powodzenia!

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

12

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Witam. Mam problem chodzi o to że w moim 303 wyrzuca mi olej hydrauliczny z zbiornika przez odpowietrznik. Wyprowadziłem wężykiem ponad kabinę myślałem że to pomoże ale problem pozostał.Proszę o pomoc jeśli ktoś wie  dlaczego

13

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Pompa Marian pompa.

14

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Ale która skoro podnosi bez problemu a jeśli chodzi o skręt to też jest ok. Proszę o wyjaśnienie , bo nie bardzo wiem o co chodzi

15

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Moim zdaniem któraś pompa ssie trochę oleju (że wystarcza na w miarę poprawną pracę) i trochę powietrza. Z tego powodu to coś nie mieści się w zbiorniku.

16

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Panowie nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale kto pyta nie błądzi:D
W moim zt300 jest niski poziom (bagnet się wcale nie macza) oleju hydraulicznego (tego przy zbiorniku paliwa) nie mam zielonego pojęcia jaki olej jest tam wlany co z tym zrobić? Czy można dolać jakiś olej hydrauliczny bez obaw że coś się popsuje?? Jeśli tak to jaki? :stu:
:gun::walka:

17

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

Wlej olej hydrauliczny przynajmniej taki powinien tam być jeśli jest inny to się zburzy i wtedy wymień cały olej na jeden,nic się nie popsuje możesz wlewać bez obaw a po drugie to jak podnosi i wszystko działa to poco dolewać u mnie w 303 było 10lit i było ok.

18

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

marian doszedłeś co do przyczyny tego wyrzutu oleju przez odpowietrznik,

19

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

popi napisał/a:

marian doszedłeś co do przyczyny tego wyrzutu oleju przez odpowietrznik,

moze po prosu jest go za duzo:nie_wiem:

Odp: Znikł mi olej hydrauliczny

witam mam pytanie, bo zanosiłem niedawno pompke wspomagającą sprzęgło do regeneracji od 323 i hydraulik mi powiedział że muszę wymienić olej bo jest brudny i mi niszczy podzespoły. jest to możliwe? ja nawet cedziłem ten olej przez gaze i nic na niej nie zostało. i nie wiem czy wymieniać czy nie, jak tak to jaki tam wlać? bo z tego co zauważyłem to ten olej jest zarówno w skrzyni i w zbiorniku pod schodkami ( to jest połączone taką gumową rurką, tak być powinno?)