21

Odp: Jęczmień ozimy

JA polecam grodyl + granstar w tamtym roku jęczmień już się kłosił i miałem problem też z przytulją i rumiankiem

22

Odp: Jęczmień ozimy

na kwitnącą przytulię też pryskałem grodylem w kłoszącym się jęczmieniu.

gg 5118068

23

Odp: Jęczmień ozimy

Ten rok dla moich pszenic jest tragiczny. Wczesną wiosną nie moglem wjechać z 1 dawką nawozu bo było za mokro , druga też poszła za późno bo nie można było wjechać. Na chwasty pryskałem jesienią gleanem po wiosennej obserwacji poszedł aminopielik i isoguard na miotłę bo wychodziła przytulia i miotła po 2 tygodniach  widać było że zaczyna skręcać miotłę i przytulię niestety znowu nadeszła pora deszczowa robię zwiad i o zgrozo nowa miotła wychodzi przytulia nowa wychodzi dzisiaj pojechałem tomiganem na przytulię pewnie ją weźmie ale na miotłę jest już raczej za późno. Na wielu kawałkach mam jeziora pszenica żółknie w wielu miejscach od nadmiaru wilgoci. W ubiegłym roku mrozy teraz deszze powoli zaczynam mieć dość gospodarowania.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

24 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-05-15 17:37:33)

Odp: Jęczmień ozimy

Szeryfie to czas się zabrać za uprawy pod dachem w szklarni smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

25

Odp: Jęczmień ozimy

Piotrze wiecznie pod górkę nie będzie, fortuna musi się odwrócić, głowa do góry !

26

Odp: Jęczmień ozimy

Piotrfire- ja myślę  że poprzednie opryski dość skutecznie a szczególnie miotłe  wymiotły  ale że przytulia ponownie wybiła ?  w takiej sytuacji spróbuj  zasilić azotem wraz z mikroelementami - na pewno  pomoże  dobór wg Twojego  uznania   My na Dolnym Ślasku  mamy wszyscy ten problem Ja jutro zasilam pszenicę dolistnie by zminimalizować straty  i ją wzmocnić  azotem jest  to jedyne co można zrobić na dzisjaj -też mam obawy żeby się nie utopić   tez mam pelno  jezior  jak na mazurach?

27

Odp: Jęczmień ozimy

panowie  tam gdzie jezioro na polu to się  już nie boję  jedzie  utonie na te 20cm i jedzie ale tam gdzie nie ma  wody  to  zrobi plum i po  robocie ..   miałem dziś ale nie dałem rady  więc to jutro  zrobię tą moją nieszczesną pszenice jarą  zasilę maximusem  dam max dawkę 5kg na ha  moze się weźmie do roboty ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

28

Odp: Jęczmień ozimy

a na mazurach sucho, u mnie spadło razem 6mm deszczu

29

Odp: Jęczmień ozimy

Moją okolicę jeszcze tydzień deszcz może omijać.

30

Odp: Jęczmień ozimy

po ostatnich mocnych opadach i dość silnym wietrze sporo jęczmienia położonego w mojej okolicy.

gg 5118068

31

Odp: Jęczmień ozimy

Panowie co byście poradzili żeby nie mieć problemu podczas zbioru z samosiewami żyta w jęczmieniu? Myślałem żeby przed zbiorem około 10 dni wpaść z roundupem. Obawiam się że żyto będzie jeszcze zielone i jak to przejdzie przez kombajn to nałapie wilgoci i sita będą mogły się zapychać.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

32

Odp: Jęczmień ozimy

u mnie też sie zrobił miks jęczmienia hybrydowego z pszenżytem jarym!!!a jednak można je siac w siewie przewódkowym

33

Odp: Jęczmień ozimy

Laszek dokładnie tak jak piszesz randapowanie ! można na 14 dni przed zbiorem, a na przyszłość to nie siej go po innych zbożach ozimych.

34

Odp: Jęczmień ozimy

Dokładnie, nie siać po ozimym albo prysnąć samosiewy jak ładnie powschodzą po ścierniskowcu. Bo jeśli nie siać po ozimym to jedynie pasowało by mi zasiać po łubinie bo po jęczmieniu jarym to nie bardzo.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

35

Odp: Jęczmień ozimy

ja jęczmień ozimy zazwyczaj sieję po pszenicy ozimej i pszenżycie. Też zawsze miałem problemy ze wschodami ozimin ale ostatnimi laty nie mam z tym większego problemu a to dzięki:
- ściernisko nie mieszam od razu po skoszeniu pszenicy tylko czekam aż pszenica zacznie kiełkować, jak jest wilgotno to bardzo szybko kiełkuje,
- orka siewna pod jęczmień na kilka (nawet 3-4) tygodni przed sianiem,
- pierwsza uprawa po 2 tyg
- siew po kolejnym tygodniu lub 2
Każde ruszenie ziemi niszczy samosiewy a odstępy między uprawami pozwalają na wschody tego co siedzi w ziemi.
W tym roku stanowisko po pszenicy i ani jednego kłosa pszenicy. Natomiast stoi kilka sztuk żyta - mimo że nasiona z centrali.

gg 5118068

36

Odp: Jęczmień ozimy

Ja sieję go po mieszance jarej jęczmień + pszenica w tym roku na mojej mozaice żaden przepał się nie wykroił u mnie nie było ani dnia suszy w tej chwili jest bagno ale wygląda rewelacyjnie idzie co najmniej na 8 ton.

37

Odp: Jęczmień ozimy

Ja samosiewy usuwam przed siewem.Po zbiorze zboża poruszam ziemie gruberem i czekam aż chwasty i zboża powschodzą tak na dwa tygodnie przed orką.Daje obornik i przyoruje potem przed siewem na początek brona a potem agragat.Od czterech lat nie mam problemu z samosiewkami jedynie to co przedostanie się z materiałem siewnym ale te parę zielonych ziaren jęczmień zawsze wciągnie jak jest suchy.

38

Odp: Jęczmień ozimy

Jaka jest różnica w wadze ozimego a jarego? Chodzi mi na objętość.

39

Odp: Jęczmień ozimy

Niewielka. Większa jest w MTZ ,ozimy ma mniejsza wartość

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

40

Odp: Jęczmień ozimy

W tym roku to nie wiem czy jary wyda połowę tego co ozimy, tak to wygląda w mojej okolicy.