41 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-06-05 21:54:36)

Odp: Jęczmień ozimy

u mnie jary nigdy nie da tego co ozimy który w dodatku jest pewniejszy w uprawie - z jarymi to loteria.

gg 5118068

42

Odp: Jęczmień ozimy

W mojej okolicy ogólnie to wszyscy gadają że jare to c..j itd. Ja co roku sieję jęczmień jary też i nie narzekam, zawsze sypnie tylko czasem jest wyższy a czasem niższy. A z ozimym to znowu loteria odnośnie zimy bo dość wrażliwy na mróz.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

43 Ostatnio edytowany przez androl (2013-12-18 13:13:37)

Odp: Jęczmień ozimy

Uważam że Jęcz ozimy jest wrażliwy na mróz gdy go zasiejemy zbyt późno, w momencie nadejścia zimy jest intęsywnie zielony styczeń luty trafi się bez śniegu a z dużym mrozem i wymarza.
Tak miał kolega w ubiegłym roku ale na jednym polu właśnie zasianym po terminie, ale miał i drugie pole zasiane w pierwszych dniach września gdzie wirus za atakował zrobił się żółty i w takim stanie uśpienia wytrzymał te mrozy bez śniegu.
Wniosek zachowujmy terminy siewu i nie martwmy się że na zimę przy żółknie.
Aha zapomniałem napisać że temu koledze pszenica i pszenżyto też wymarzły w tamtym roku chociaż zasiane miał w terminie.

44

Odp: Jęczmień ozimy

czy u was jest w tym roku podobnie że jęczmień jest lekki ? W porównaniu z zeszłym rokiem duuużo lżejszy. Na jednej z przyczep którą wożę do skupu rok temu miałem 5,6 tony. Dwa lata temu 5,5 tony a w tym roku 4,9 tony. Skup sprawdzony i dla sprawdzenia nasypałem jeden worek i na wagę w domu to ledwo worek mogłem zawiązać aby było 50 kg. Ziarno ładne, pełne tylko wychodzi że bardzo lekkie. Jak u Was ?

gg 5118068

45

Odp: Jęczmień ozimy

lekkie jak diabli ...  obiętościowo jest  wagi brak

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

46

Odp: Jęczmień ozimy

dokładnie, czyli nie tylko u mnie. Zobaczymy jak będzie z pszenicą.

gg 5118068

47

Odp: Jęczmień ozimy

Ja już nie myślę o tym ... jęczmień gówno daje  ceny brak ... rzepak jeeszcze nie wiem  a ceny i tak brak ... pszenica jest na polu aż strach pomyśleć ...  za dużo rzepaku posiałem .. i aż mnie mdli na myśl co będzie dalej ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

48

Odp: Jęczmień ozimy

Pisałem o tym w innym wątku mój wyglądał w łanie na 8t a dał 5,5t w ubiegłym roku dał mi 6,5t  a w łanie był dużo gorszy, ziarno jest po prostu drobniejsze w tym roku, przy nadmiarze wody zawsze tak jest.

49

Odp: Jęczmień ozimy

Ja dopiero dziś zrobiłem pierwszy test w jęczmieniu, wilgotność 13,1. Jednego roku miałem 11,2%. Jakoś już mi ta 516 się znudziła po pierwszym wjechaniu w pole a nawet nic nie nabroiła

E 516 na części
Telefon 695 076 269

50 Ostatnio edytowany przez zorak (2013-07-24 09:23:51)

Odp: Jęczmień ozimy

wojtas napisał/a:

... jęczmień gówno daje  ceny brak ...

ja pogoniłem po 650 brutto

gg 5118068

51

Odp: Jęczmień ozimy

ja oddałem  na kogoś na słodownie ... nie było innego wjścia bo nikt nie chciał ...
jak dostane fakturę to powiem po ile poszło

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

52

Odp: Jęczmień ozimy

czy dawka 3l/ha glifosu 360 spali wschody jęczmienia ozimego ? Po jęczmieniu chcę zasiać kilka ha pszenicy bez orki ale na samosiewy muszę prysnąć.

gg 5118068

53

Odp: Jęczmień ozimy

rozrzutny jesteś, 1,5 litra + wspomagacz wystarczy.

54

Odp: Jęczmień ozimy

nie rozrzutny tylko nigdy nie stosowałem glifosu na samosiewy dlatego podpytuję. Czyli 1,5 litra sprawdzone i działa, a na ile wody ?
Wielkie dzięki za info

gg 5118068

55

Odp: Jęczmień ozimy

1,5 litra glifosatu, 100-120 litrów wody, 2-3 kg siarczanu amonu lub rsm-u, jakiś wspomagacz (np. superam 10 al, superomix =>50ml). jeżeli woda jest twarda to zakwasić jakimś kwasem np. kwas siarkowy, ocet. najtańszy jest kwas siarkowy litr stężonego kosztuje 9 PLN , na 100litrów wody setka kwasu. Tylko uwaga ważne - jeśli chcesz być piękny młody wlewaj zawsze kwas do wody!!!! Razem około 26 złotych na hektar

56

Odp: Jęczmień ozimy

ocet też tanio wychodzi ... 2l octu na ha wystarczy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

57

Odp: Jęczmień ozimy

Dobra panowie znów sieje jęczmień ozimy  tym razem 10 ha ... nawet na pasze się bardziej opłaca  niż pszenica
zrobili nam Cargil  nie daleko i kupują jęczmień po 750zł za tonę  gdzie jęczmien jest mało wymagający

Cene w słodowni kanałami uzyskałem 780zł za tonę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

58

Odp: Jęczmień ozimy

a tak dokładniej to gdzie ten Cargil ?

59

Odp: Jęczmień ozimy

ja już miałem wczoraj posiać ale zaciapało, jutro koło południa jadę uprawiać, ja sieję nie dużo bo tylko 2.3 ha ziarno już zaprawiłem mam od kolegi C2 nie pamiętam jakiej odmiany ale wiem, że czeska hodowla. w tym roku miałem browarnego to po 760 poszedł, na kontrakcie z cena minimalną

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

60

Odp: Jęczmień ozimy

po co tak wczesnie!!??