121

Odp: Jęczmień ozimy

To może być problem ja w zeszłym roku po jednej pszenicy pojechałem raz talerzówką i  potem broną a po drugiej pszenicy wykonałem razówkę  ( dostałem w dzierżawę i to późno ) no i jeszcze nie robiłem próby ale to co skosiłem może być paszowe przez nadmiar pszenicy. W tym roku pod żyto nie orałem ale widzę że po 2 x talerzówka z broną  raz gruber z broną w odstępach 5-8 dni dalej wyłazi. Więc czekam z siewem jeszcze kilka dni i jakoś ją zgnębię.
Generalnie to ch...wy płodozmian robimy...

122

Odp: Jęczmień ozimy

Ja też może dziś pojadę orać  a będę chciał zasiać też koło 20 w między czasie po orce jeszcze przejadę agregatem, to może samosiewów nie będzie.  Farmer 80kg to niedużo, ja myślałem ok150-200kg, tyle u nas sieją, a ja nigdy nie miałem ozimego... Jak polecacie, Jestem tez raczej za rzadszym siewem...

123

Odp: Jęczmień ozimy

ja sieje po 120

E 516 na części
Telefon 695 076 269

124

Odp: Jęczmień ozimy

tak tylko to jest hybryda  żyto hybrydowe też sieje się żadko

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

125

Odp: Jęczmień ozimy

Dobra to ja ustalę sobie że zasieję 150  najwyżej przebronuję na wiosnę jak będzie za gęste wink Dodatkowo pewnie wyjdzie że zasieję po 20 to będzie nieco więcej. Dzięki.

126

Odp: Jęczmień ozimy

Nie ma co siać za gęsto, może się wtedy dusić pod śniegiem jak za mocno wyrośnie z jesieni. Kiedyś źle ustawiłem siewnik jak siałem jary i wyszło mi po 90 kg (nie hybrydy), sypał normalnie tak jak inne siane po 120...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

127

Odp: Jęczmień ozimy

Dzwoniłem do gościa co ma na sprzedaż i mówił że posiał już i dał na hektar 220kilo dla mnie to dużo za gęsto mimo, że nigdy nie siałem. A jak z mszycą która poniekąd na jesieni żeruje kiedy się jej spodziewać? Pole oddalone o 6km to nie będę co dzień jeździł smile

128

Odp: Jęczmień ozimy

ja dziś orałem pod jeczmień zostało w sumię jeszcze 5 ha do zorania ale to w poniedziałek po południu  , siał będe około 20stego odmianę malwinte około 170kg  pod korzeń 200 npk    mszyce hmm  jak będzie się pojawiać to pewnie na forum się dowiesz big_smile to wtedy sprawdzisz big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

129

Odp: Jęczmień ozimy

Ja dopiero przyjechałem z orania, myślę żeby ze dwa razy przejechać przed siewem agregatem, bo po pszenicy i pewnie wyskoczą samosiewy a nie było kiedy wejść z talerzówką.

130

Odp: Jęczmień ozimy

ja z roku na rok zmniejszam dawkę i w tym będzie ok 130kg/ha. Co do samosiewów pszenicy - całkowita eliminacja jest możliwa tylko po zerwaniu ścierni po żniwach i po wschodach glifosat i dopiero orka. Bez glifosatu zawsze coś wzejdzie - przynajmniej u mnie. W ubiegłym roku taka metoda się sprawdziła idealnie.

gg 5118068

131

Odp: Jęczmień ozimy

ja zimowy sieje po rzepakach i jarych jęczmieniach owsie ...  reszta powtórka po ozimym ...  a tam gdize był ozimy jęczmień idzie pszenica więc już jest 2 raz  gruberem a teraz pług ... tez już na przyszły tydzień  i niech lezy i rośnie następnie brony i leży ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

132

Odp: Jęczmień ozimy

Ja w tym roku wysieję 150 kg.Zaczynam od poniedziałku siewy bo w sobotę wesele siostry.Pod korzeń dam 200 kg polifoski 6.Z samosiewami nie mam problemów bo po żniwach od razu zrywam ściernisko po pszenżycie potem ze dwa razy brona i przed siewem dwa razy agregat w miarę możliwości długich odstępach czasu.

133

Odp: Jęczmień ozimy

a nielepiej posiać tak koło 1 pażdziernika zaorać i rano wysiać nie powinło nic zdusić bo niezdąży

134

Odp: Jęczmień ozimy

No i posiane. 30 ha, odmiana Sandra po rzepaku 133kg/ha. Jeden problem-sucho jak cholera

135

Odp: Jęczmień ozimy

hmm ja planuje pod koniec tygodnia chcę siać i planuje około 170kg ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

136

Odp: Jęczmień ozimy

Ja kupiłem poniekąd ma być odmiana Lomerit a co urośnie to kto wie smile chcę posiać około 150kg, jutro spróbuję. Myślę, że gęstość będzie dobra, bo kupiłem go od człowieka co gospodarzy na 5-6klasie i drobny okropnie.

137

Odp: Jęczmień ozimy

Koledzy jak tam wasze jęczmionki bo ja dzisiaj pryskałem na chwasty i widzę że trza pryskać na grzyba i to szybko bo mocno atakuje

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

138

Odp: Jęczmień ozimy

Ja pryskałem wczoraj, ale oznaki były widoczne już z tydzień temu, niestety deszcz nie pozwalał szybciej wjechać

139

Odp: Jęczmień ozimy

Ja zasiałem nieco później i jest mniej wyrośnięty. Jakie grzyby u Was? Mam jęczmień pierwszy raz, to się będę dopytywał? tongue

140

Odp: Jęczmień ozimy

U mnie głównie mączniak