Temat: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Od pewnego czasu mam problem z podnośnikiem. Jak odpalę ciągnik z zapietym plugiem pierwsze kilka razy jest ok dźwignia do siebie i pług idzie w górę , ale już po kilku razach zaczyna podnosić do pewnego momentu i staje , muszę zwolnić dźwignię i pociągnąć ponownie i tak co chwilę aby podnieść maksymalnie. Co się mogło stać? Oleju jest max.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Piotrfire napisał/a:

Od pewnego czasu mam problem z podnośnikiem. Jak odpalę ciągnik z zapietym plugiem pierwsze kilka razy jest ok dźwignia do siebie i pług idzie w górę

Zimny olej uszczelnia rozdzielacz

Piotrfire  napisał/a:

, ale już po kilku razach zaczyna podnosić do pewnego momentu i staje , muszę zwolnić dźwignię i pociągnąć ponownie i tak co chwilę aby podnieść maksymalnie. Co się mogło stać? Oleju jest max.

Olej się rozgrzewa i ucieka przez rozdzielacz.
Podejrzewam, że rozdzielacz klęka. Ja tak miałem na środkowej sekcji, aż doszło do tego, że nie ma teraz nawet siły agregatu rozłożyć, a w drugą stronę działa normalnie. Składa go w mig, a do złożenia potrzeba dużo więcej siły. W zimie znowu poświęcę traktorowi kilka dni i to poprawię.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Klęka na konkretnej sekcji czy cały? Bo jesli na sekcji to wystarczyło by zamienić je miejscami.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

U mnie tylko środkowa sekcja i tylko w stronę fotela.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Pytałem czy mozna zamienić miejscami czy ta od podnośnika jest może inna

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

mozna na ta  pływajacą

7 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2012-09-21 22:21:56)

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Sprawdź jeszcze czy nie masz wyrobionego bolczyka, który trzyma pokrętło od regulacji pływającej i siłowej. Helmut tyle razy kręcił, że się przetarło prawie,i też fiksował.Miałem podobne objawy.

8

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Można powiedzieć że stało się to nagle

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Dzisiaj pozamieniałem sekcje miejscami , nic się nie zmienilo dalej nie podnosi na raz tylko trzeba skokami. Rurka zasilajaca rozdzielacz bardzo drży i wyje,  sekcje poczyszczone , ciśnienie na pompie na ciepłym silniku przy 1000 obr 150 atm. Gdzie szukać dalej

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

10

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

A czy podnosniki w fortschritach dobrze podnoszą zimą ??

11

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

jeszcze lepiej bo olej gesty

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Piotrze rozwiązałeś problem z tym rozdzielaczem ? Bo u mnie w 323 też mam taki problem że jak dzwignie od podnoszenia dam do siebie to poniesie np agregat troche do gory i staje muszę dac dźwignię w pozycję neutralną później do siebie i znowu podniesie kawałek do góry i tak ze trzy razy zanim do samej góry podniesie.

13

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

o 8.45 w dziale GG napisałeś że wczoraj podnosił agregat bez zająknięcia, to co się stało ?

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Jano on ma siłe aby podnosić, ten agregat podnosiłem na wolnych obrotach, ale problem mam taki że podnosi skokami. Dam wajche do siebie Podniesie kilkadziesiąt centymetrów i staje , wtedy wajche muszę puścić w położenie neutralne znowu do siebie i wtedy znów podniesie trochę i znowu staje , z 3 razy muszę tą operacje powtórzyć aby podniósł do samej góry. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest liczę na was Panowie. Poprzedni właściciel mówił że podłożył podkładkę w rozdzielacz tam pod ten zawór by więcej podnosił czy to przez to może się tak dziać ?

15

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

ja mam to samo ale na pierwszej sekcji (tej z dzwigienką) , przy orce mam problem z podniesieniem tylnego koła w PHX , stawiam na (obcego w tej sekcji ) i niema reguły czy zima czy lato , podnosi skokami a jak mu coś odbije to wcale .

16

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

A ja z kolej mam problem z opuszczaniem na zimnym jak i cieplym oleju. Na wolnych obrotach szarpie podnosnikiem i opuszcza skokami dopiero przy wyzszych obrotach opada plynnie... a czasem po wcisnieciu dzwigni nic sie nie dzieje dopiero gdy dodam gazu... wykrecilem ten zawor odpowiedzialny za opuszczanie kulka sprezynka i reszta w stanie nienaganym moze mial tak ktos dodam ze mam silowniki wspomagajace podlaczone podnoszenie pod sekcje podnoszenia czyli pod to kolanko na rozdzielaczu a opuszczanie pod wolny splyw

17

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Mam taki sam problem. Jak zagrzje sie olej to podnosi skokami. Czego to moze byc wina?  jest to bardzo meczące.

18

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Zaczałem przed chwila wymontowywać rozdzielacz.  Rozdzielacz na dole jest przykręcony do kostki czterema śrubami( kostka do której doczodza od przodu jedna gruba rurka i  jedna cienka i z tyłu wychodzi jedna gruba rurka.). Ta kostka idzie takim skosem do korpusu podnosnika(plecaka) i tam jst przykrecona 4 srubami. Powiedzcie mi gdzie odkręcić ten rozdzielacz? Odkręcić go całkiem od plecaka? Czy może wystarczy rozkręcic tą kostke? chciałem juz odkrecać z tej kostki, ale obawiam sie zeby tam nic si nie rozwaliło. Nie wiem czy tylko sa tam tulejki z oringami, czy moze jakies zaworki? Prosze o szybka pomoc

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Odkręć całkiem potem będziesz gdybał.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

20

Odp: 323 pompa podnośnik podnosi skokami

Odkręć przy plecaku (4śruby)wtedy wyjdzie w całości

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty