1

Temat: Witam

Dzień dobry smile
Od jakiegoś czasu śledzę forum jako gość, zapadła decyzja o rejestracji, więc jestem smile
Na 323A choruję od dawna, coś mnie w nim urzekło. Nie wiem czy to nie za wiele jak na 20ha ornej, jednak równolegle pracuję zawodowo i powoli zaczyna mnie mierzić wynajmowanie kogoś z dobrym sprzętem. Moim pierdkiem orka trwała za długo jak na ilość czasu który był do zagospodarowania. Na chwilę obecną za orkę, uprawę i żniwa płacę za usługę, natomiast własnym małym sprzętem wykonuję co najwyżej podorywki, opryski itp lekkie robótki.
Może sprzęt nie będzie w pełni wykorzystany ale za to praca w polu zajmie dużo mniej czasu.
Mam nadzieję, że uzyskam tu niezbędne informacje oraz Waszą pomoc.
Na razie czytam, szukam... Marzy mi się następne zimowe orki wykonać już własnym 323 co oczywiście będzie uzależnione od zasobności portfela, bo nie ukrywam, że sporo funduszy ładuję w rozwój mojej jednoosobowej działalności gosp. wink

Podpowiedzcie więc:
Na 20ha 323A + B201 nie będzie dużo za dużo?
z czasem pozostały sprzęt do uprawy (tu trzeba poczytać bo mechanizacja stanęła u mnie na kultywatorze i bronach :stu: )

pole w jednym kawałku, długość zmienna 600-800m gleby na połowie szerokości od IIIa do IVb od lekkich ale nie piaszczystych do dość zwięzłej gliny, w miarę płaskie, na drugiej połowie szerokości pagórki, gleby od IVa do VI od lekkich do bardzo lekkich z plamami takiego piasku, że 360 z broną potrafi się zagrzebać.

Zresztą pora już zmienić stajnię bo 25 letni paść za długo mi nie wytrzyma wink
Pierwsze przymiarki do poszukiwań już trwają wink


pozdr. daras

Paranoja to znajomość wszystkich faktów.William S. Borroughs

2

Odp: Witam

323 + Bxxxx to dobry zestaw i w miarę tani jak na tak długie kawałki.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: Witam

Ja na Twoim miejscu zorganizowałbym to tak ZT 323 lub 325 + gruber 2,1-2,3 szerokości + pług zawieszany zagonowy 4 skiby(4x35 lub 4x40) + ciężkie brony zawieszane, rozkładane, 5 pól z włóką. Koszt całkowity to ok 25 000(wszystko używane i poddarte) ale ogarniesz się zanim sąsiad wróci spod sklepu i traktor do pługa zapnie big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

4

Odp: Witam

PawełS.64 napisał/a:

mały traktor też jest potrzebny do lekkich prac.

to nie ulega wątpliwości bo np okopowe to kawałki max 0.2 ha a odciążając pierdka dam mu dłuższą emeryturę wink

co do pługa to chyba jednak postawiłbym na szerszy półzawieszany, cofać i zakręcać potrafię a do malucha pozostaje jeszcze 2 i 3 grudziądzka

Paranoja to znajomość wszystkich faktów.William S. Borroughs

5

Odp: Witam

Ja swojego czasu takim zestawem orałem kawałki wielkość 0,5ha .Według mnie to dobry pomysł.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

6

Odp: Witam

Witam wszystkich , jestem tu nowy, wiec się przedstawię. Na imię mam Piotr, jestem z podlasia. Na co dzień pracuje w Mlekovicie, a w wolnym czasie zajmuje się gospodarstwem rodziców. Przejrzałem pobieżnie forum i zauważyłem, że większość użytkowników pochodzi z zachodniej cześci kraju, Fortschritt na podlasiu to prawdziwa rzadkość, ale strasznie napaliłem się na ten ciągnik po tym co tu przeczytałem no i jestem na etapie poszukiwań. Mam nadzieję, że nie wpakuje sie na jakaś mine i skarbonkę, w którą będę ładował pieniądze smile

7

Odp: Witam

Witaj Piotr ,obyś znalazł fajny egzemplarz .

8

Odp: Witam

Fajnie, kolejny gość pozytywnie zakręcony.Cześć.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

9 Ostatnio edytowany przez Bartosz955 (2012-09-26 19:43:23)

Odp: Witam

witamy, powodzenia w poszukiwaniach smile

10

Odp: Witam

Oby , bo ja wpadłem  na  bombę  atomową  a nie  minę lol  . Powodzenia !!! :pa:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

11

Odp: Witam

Ja jestem z Podlasia ;D Ale mało bardzo mało osób jest z Podlaskiego wink  Witam i ciesze Się że jest ktoś z Podlaskiego he smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

12

Odp: Witam

ja trafiłem tylko na petardę "ahtung" big_smile wyremontowałem górę silnika dokręciłem przedni napęd podolewałem oleju gdzie trzeba i maszyna na razie chodzi wink

13

Odp: Witam

Witaj na forum , na podlasiu a dokładnie w Grajewie kupiłem sieczkarnie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

14

Odp: Witam

Jest na sprzedaż 323 z pługiem B200 z północnej części wielkopolskiego wszystko w bdb stanie właścicielem ciągnika jest nasz wspólny znajomy Tatamarty wieczorkiem wstawie ogłoszenie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

15

Odp: Witam

A co On się na nas pogniewał ? bo nie zagląda tu .

16

Odp: Witam

Ma sytuację nie do pozazdroszczenia życie mu się wywróciło .

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

17

Odp: Witam

a moze cos blizej moze da mu sie jakos pomoc

Fortschritt zt 423 a razy 2

18

Odp: Witam

liczę na to ze po przeczytaniu wszystkich poradników z forum uda mi się kupić coś sensownego smile czas pokaże

19

Odp: Witam

też jestem z województwa podlaskiego a dokładnie to z okolic juchnowca  kościelnego w powiecie białostockim

20

Odp: Witam

ja jestem z okolic Wysokiego Mazowieckiego