Odp: biegi pełzające mf 255
Noc silnika hydraulicznego jest zależna od chłonności ,przełożenia przekładni ale nie jakiegoś 4KW ............................................... , dlatego moc uciągu jaką osiągniesz na kołach będzie zależała od prędkości ,przekładni i chłonności silnika oraz ciśnienia na zaworze .
masz rację że moc silnika hydraulicznego zależny od ciśnienia ale przełożenie przekładni nie ma znaczenia bo moc to jest iloczyn momentu obrotowego i obrotów (przekładnia zmiesza obroty ale zwiększa moment więc moc jest stała nie licząc spadku spowodowanego sprawnością przekładni)
dla przykładowego silnika z postów powyżej ciśnienie umożliwi osiągniecie nominalnego momentu obrotowego ale przepływ będzie zbyt niski by obroty były maksymalne więc i moc nie będzie wynosiła max
dla 17 l/min przy 16,5 MPa moc maksymalna teoretyczna silnika to 4,675 kW i tej wartości nie przeskoczymy bez wymiany pompy w ciągniku na wydajniejszą w przepływie lub o wyższym ciśnieniu (chociaż ta druga opcja odpada by nie przekroczyć ciśnienia niszczącego silnik)
Silniki hydrauliczne
Silnik hydrauliczny to odwrócenie pompy hydraulicznej, przekształca energię ciśnienia cieczy w pracę. W trakcie pracy, silnik hydrauliczny zużywa objętość cieczy, którą należy dostarczyć do silnika pod stałym ciśnieniem.
Silnik hydrauliczny jest urządzeniem pozwalającym wytworzyć duży moment obrotowy. Moment obrotowy można wyliczyć z następującego wzoru:
M = F * rm = p * A * rm
gdzie rm to promień obrotu, p - ciśnienie cieczy a F - siła.
Promień obrotu rm można wyliczyć znając zapotrzebowanie silnika hydraulicznego na ciecz (V):
rm = V / 2 * pi * A
Moment silnika możemy uzyskać wg następującego wzoru:
M = (p * V) / (2 * pi)
I na końcu, wzór na obliczenie mocy jaką oddaje silnik hydrauliczny
P = Q * p * n
gdzie Q to natężenie przepływu cieczy hydraulicznej, p to ciśnienie robocze a n to współczynnik sprawności silnika
Silniki hydrauliczne są siłownikami, zamieniającymi ciśnienie hydrauliczne i przepływ cieczy na moment obrotowy i rotację. Pod względem budowy silniki hydrauliczne są tożsame z pompami hydraulicznymi, jednak spełniają odwrotne funkcje, podobnie jak silnik i generator elektryczny, jednakże nie mogą być stosowane zamiennie. Produkuje się wyspecjalizowane jednostki będące pompami hydraulicznymi i osobne będące silnikami hydraulicznymi.
Silniki hydrauliczne i pompy hydrauliczne mogą być łączone w układy i tak połączenie pompy hydraulicznej i silnika hydraulicznego stanowi układ przeniesienia energii hydraulicznej.Podobnie jak w przypadku pomp hydraulicznych, rozróżniamy silniki zębate i skrzydełkowe, silniki tłokowe osiowe i radialne oraz wiele innych typów.Silniki hydrauliczne stosuje się w wielu urządzeniach jak: wyciągarki, żurawie budowlane, koparki, pojazdy wojskowe, przenośniki, podajniki, zgniatacze, rozdrabniacze i wiele innych.