Temat: cena forschnita

Witam. zastanawiam się nad kupnem ciągnika, mam na oku forschnita 323, sporo o nich czytałem, z tego co czytałem jest na jego temat dużo dobrych opini. Z tego co sie dowiedziałem to niepala za wiele, są w miare konfortowe, silne, itp. ale mam do Was jedno pytanie. Dla czego te ciągniki sa takie tanie ? skoro są dobre.

2

Odp: cena forschnita

czy ja wiem czemu tanie... może przez to ,że firmy już nie ma albo przez to że większość rolników gardzi fortschrittem ? tacy są nawet fortschritta na oczy nie widział ale szwagra kuzyna kolega mówił że to złomy... hmm trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie...ale chyba dobrze że tani nie? wink

3 Ostatnio edytowany przez sławek77 (2012-10-22 18:22:59)

Odp: cena forschnita

kriss_222 napisał/a:

Witam. zastanawiam się nad kupnem ciągnika, mam na oku forschnita 323, sporo o nich czytałem, z tego co czytałem jest na jego temat dużo dobrych opini. Z tego co sie dowiedziałem to niepala za wiele, są w miare konfortowe, silne, itp. ale mam do Was jedno pytanie. Dla czego te ciągniki sa takie tanie ? skoro są dobre.

FORTSCHRITT a nie forschnit :gun:

4

Odp: cena forschnita

Moj dziadek znowu Fortszrot wink Ludzie mówią że to wynalazek i wygląda spod siekiery ale nie widzą jak wyglądają ciężkie ursusy czy zetory które stoją na ich podwórkach. (Nazwy tych ciągników specjalnie z małej litery ze względu na ich niższość) Przede wszystkim opinie ludzi którzy nie mieki nawet na oczy takiego ciągnika reszta to stereotypy.

5

Odp: cena forschnita

ja na fortschrittach pracuję od 8 lat i złego słowa nie powiem

6

Odp: cena forschnita

Nie popadajmy w huraoptymizm wink Jak już gdzieś pisałem, aby mieć kermita potrzeba posiadać:
-duży plac manewrowy (na szczęście mniejszy od lotniska)
-duży zapas spokoju i dobrej woli

A tak na serio: tańszego woła pociągowego w tej klasie nie znajdziesz, ale nad zwrotnością, mechanizmem zmiany biegów oraz sprzęgłem to mogli się niemieccy fachowcy bardziej zastanowić, wówczas ich landziarze i nasi rolnicy byliby obecnie w lepszej kondycji psychicznej big_smile Jeszcze gdyby klima znalazła się w tej szczelnej kabinie, to nic tylko robić, robić, robić w polu.....
A co do ceny - tendencja ukształtowała ją na takim a nie innym poziomie. Wejdźcie na aledrogo a tam rozpiętość cen od 15 do nawet 30k PLN roll

7

Odp: cena forschnita

Helmut napisał/a:

Nie popadajmy w huraoptymizm wink Jak już gdzieś pisałem, aby mieć kermita potrzeba posiadać:
-duży plac manewrowy (na szczęście mniejszy od lotniska)

Dobrze jak sprawny jest hamulec kierunkowy, wtedy skręcasz trochę jak czołgiem - hamulcem nożnym blokujesz jedno tylne koło i promień skrętu znacznie się zmniejsza. Do tego można trochę przerobić "wąsik" (bo oryginalnie powinny być inne krzyżaki i wtedy tych problemów nie ma) i już ładnie wykręcasz na ciasnym podwórku...

A największą zaletą tego sprzętu to są silniki... Wielopaliwowe, palą wszystko co się w nie wleje i to w bardzo przyzwoitych ilościach, łatwe i stosunkowo tanie w naprawach, z którymi przy lekkim zacięciu mechanicznym, spokojnie sam sobie poradzisz.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

8

Odp: cena forschnita

Jako pierwszy ze stajni ify był kupiony kombajn. Dzwoniłem kiedyś za częściami do Pszenna to sprzedawca zapytał się czy kombajnista spokojny bo jak spokojny to kosł będzie.: smile Najlepsze jest to że kombjn u nas już 11rok był i już kombajnistę zaczyna zajeżdżać  a sam się nie daje smile

9

Odp: cena forschnita

ja mam podwórko prawie pół hektara to swobodnie wykręcam dwoma fortschrittami big_smile i w żniwa się jeszcze kombajn mieści wink

10

Odp: cena forschnita

dzienx za odpowiedzi, a powiecie mi ile taki fortschritt spali ON, na 1 ha, z czterema lub pięcioma skibami, i w jakim czasie obrobi 1 ha pola. MOże głupie pytania zadaje ale dopiero zaczyna się moja przygoda z gospodarką, puki co obrabiam statą c-360, ona dosyć sporo pali..

11

Odp: cena forschnita

Lekka ziemia 9-11l i 1ha-1h 4skiby atlas. Talerzówka 5.5l, 2ha-1h Sianie agregatem uprawowo siewnym 6l 1.5ha-1h smile

A tak właściwie ile wlejesz tyle spali he smile Ale nie dużo pali

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

12

Odp: cena forschnita

Ja mam hektarowe podwórko a jednak jak się czasem nie pomyśli to się zastawimy smile A spali tyle ile mu wlejesz ani kropli więcej na pewno najgorszy zt spali mniej niż jakiś zetor czy usrsus tej samej mocy. No chyba że Zt423 smile

13

Odp: cena forschnita

No i komfort pracy w kabinie , żaden ursus z tamtych lat mu nie dorówna

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: cena forschnita

Ziemia to klasa IV, ale z tego co widzę lepiej chyba z tym paliwem wyjdę jak w c-360, i oczywiście z czasem szybciej.

15

Odp: cena forschnita

Mam kawałek potwornej gliny. Kiedyś zapinałem c330 i c355 do dwóch skib i tak orałem, mieszały, dusiły się, co to za robota ? Takimi ciągnikami nie powinno się orać ! A Forsz jak to Forsz, jęczy stęka, czasem wierzgnie ale na sucho ciągnie te 4 skiby ( po deszczu proszę się nie pokazywać) szkoda że nie nagrałem filmiku w zeszłym roku jak 15 cm niebieskiego płomienia z czerwonego od gorąca wydechu wystawało ...

16

Odp: cena forschnita

Narzekać będą wszyscy co kupili zajechane maszyny które powinny trafić na złom lub służyć jako dawcy po za tymi egzemplarzami to to całkiem spoko maszyny wiadomo jak komuś marzy się rewers i EHR no to pomylił się w zakupie a co do skrętu to popatrzcie w promień skrętu nowych 100 konnych ciągników i powiem że nie powalają zwrotnością.

17

Odp: cena forschnita

kris kupisz forsza to stado ci się powiększy. u mnie najpierw był 303, następnie do niego B201, później agregat b255, E516b, ostatnio T174 i jeszcze dojedzie teraz E517 więc jak widać u mnie plenność duża smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: cena forschnita

Scoda ale w fortschricie przecież jest mechaniczny rewers tylko że to nie jest osobna dźwignia tylko obsługuje jeszcze inne przełożenia.

19

Odp: cena forschnita

Grzegorz89 masz hektarowe podwórko ? to trochę się nachodzisz smile

20

Odp: cena forschnita

kriss_222 napisał/a:

dzienx za odpowiedzi, a powiecie mi ile taki fortschritt spali ON, na 1 ha, z czterema lub pięcioma skibami, i w jakim czasie obrobi 1 ha pola. MOże głupie pytania zadaje ale dopiero zaczyna się moja przygoda z gospodarką, puki co obrabiam statą c-360, ona dosyć sporo pali..

Rozmawiałem kiedyś z sąsiadem co ma c360 i wyliczyliśmy ze spalanie mamy na podobnym poziomie l/ha tylko on orze płycej, wiec forszaj jest bardziej ekonomiczny. Co do komforty to w303 jest zblizony do c360 wiec jak chcesz miec lepiej to bierz 323 jak tam jest nie wiem bo nie miałem okazji tym robic.
Ogólna moja opinia jest taka ze forschritt nie jest cucem techniki ale jest tani i robote zrobi. decyzja nalezy do ciebie

Rolnik z powołania:-)