Temat: zakiszanie zarna kukurydzy

mam do was pytanie czy zakiszanie kukurydza jest dobra dla świń? czy ktoś z was to robi?? co jest tańsze czy kupienie sprzętu do zakiszanie czy kupienie małej suszarni no i co jest lepszą paszą ??no i ostatnie jakto się robi ?? dziękuje za odpowiedzi

2

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

Ja kiedyś czytałem o zakiszaniu w big- bagu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

3

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

jeśli chcesz zakiszać to najlepiej nająć firmę żeby przyjechała i zakisiła ci w rękawie, nie wiem jaka cena w tym roku ale rok temu brali za zgniecenie i upchanie w rękaw 49 zł za tone łącznie z kosztem folii. co do świń to można dawać oczywiście w odpowiedniej proporcji i ten plus że już nie potrzebujesz żadnych kwasów do paszy. za dużo nie możesz dać takiej kukurydzy w paszę żeby nie zawieszało się w karmikach no i jeszcze obowiązkowo musisz ześrutować na drobno tak samo jak zboże i najlepiej z nim mieszać przy śrutowaniu. na pewno więcej roboty z przygotowaniem takiej paszy jak byś ją wysuszył. suszarnie znajdziesz mniejszą już też poniżej 10 tyś. i ile masz tej kukurydzy?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

Poza tematem, Laszek bardzo bym prosił o film twojej 516 w kuku

5

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

1 ha. =10ton to jest mała ilość więc nie opłaca się ściągania firmy. A we własnym zakresie kupić śrutownik na traktor i na pryzmę ?? a jeśli szuszarnia to jaka najlepsza ??

6

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

Na 1ha to się NIC nie opłaca !

7

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

Scorpion na youtube jest filmik ale to nie mój kombajn z tym że przystawka co jest przy nim to już jest teraz u mnie smile
http://www.youtube.com/watch?v=sMpEHtvL … mp;list=UL
http://www.youtube.com/watch?v=9tXYS8cAiQk
przy okazji może coś nakręce albo chociaż zrobie jakieś foto u mnie na polu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

8

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

zakisiłem tak jakie 12 ton kukurydzy mokrej,  zmieliłem na grubym sicie, żmijka na przyczepę, i w silos, ubić, położyć folię, obsypać. Trzeci rok a straty to może 3 taczki, najwięcej się psuje od momentu jak szczury się skapowały.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

albo by można big baga a do środka jeszcze worek foliowy od sianokiszonki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

Fenol napisał/a:

zakisiłem tak jakie 12 ton kukurydzy mokrej,  zmieliłem na grubym sicie, żmijka na przyczepę, i w silos, ubić, położyć folię, obsypać. Trzeci rok a straty to może 3 taczki, najwięcej się psuje od momentu jak szczury się skapowały.

a czym mieliłeś??

11

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

Laszek napisał/a:

jeśli chcesz zakiszać to najlepiej nająć firmę żeby przyjechała i zakisiła ci w rękawie, nie wiem jaka cena w tym roku ale rok temu brali za zgniecenie i upchanie w rękaw 49 zł za tone łącznie z kosztem folii. co do świń to można dawać oczywiście w odpowiedniej proporcji i ten plus że już nie potrzebujesz żadnych kwasów do paszy. za dużo nie możesz dać takiej kukurydzy w paszę żeby nie zawieszało się w karmikach no i jeszcze obowiązkowo musisz ześrutować na drobno tak samo jak zboże i najlepiej z nim mieszać przy śrutowaniu. na pewno więcej roboty z przygotowaniem takiej paszy jak byś ją wysuszył. suszarnie znajdziesz mniejszą już też poniżej 10 tyś. i ile masz tej kukurydzy?

leszek podaj mi link strony na kturej zamieszczona jest suszarnia za 10 tyś.

12

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

http://otomoto.pl/suszarnia-do-kukurydz … 15569.html ta akurat nie jest za 10 tyś ale tego typu na 6 ton produkcji NEURO można spokojnie znaleźć za nawet poniżej 10 tyś. w okolicach ostrowa dosyć dużo tego ludzie ściągają, jak troche posiedzisz systematycznie na allegro to co jakiś czas coś można znaleźć

E 516 na części
Telefon 695 076 269

13

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

Zwykłym śrutownikiem, rozwierciłem tylko otwory na 8,5mm. Szło jak woda. Podpatrzyłem to u kumpla on zakiszał w worku na balota sioanokiszonki. Zakisza się błyskawicznie. W worku minus taki że myszki koledze od dołu zrobiły korytarze. Ale to nie psuje się tak jak kiszonka z kukurydzy dla bydła, proces psucia jest o wiele, wiele wolniejszy.
Naświetliłem sobie gały....

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14 Ostatnio edytowany przez zorak (2012-10-26 14:18:54)

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

http://www.youtube.com/watch?v=mmUwqe9ed6o
http://www.youtube.com/watch?v=yD-mKngkuqg
wygląda na niezmielone. Wybierają na bieżąco i gniotą co dzień przed spasieniem ??

gg 5118068

15

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

no ja bardziej myślałem o pryzmie 
http://www.youtube.com/watch?v=WqcbnxQ2 … re=related

16

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

A orientujecie się ile kosztuje taki bijakowy młynek do traktora ??

17

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

Używane typu Gruber 2000 ok 8-10 tys , wydajność one mają ok 10t/h zależy jakiej firmy

18 Ostatnio edytowany przez Łukasz8468 (2012-12-22 18:36:50)

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

no właśnie coś takiego mi trzeba a ktoś z was ma coś takiego ?? ale to nie jest na traktor

19

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

widziałem ostatnio zakiszone całe ziarna w rękawie, był dodany preparat na zakiszanie. idzie na bieżąco do kur.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

20

Odp: zakiszanie zarna kukurydzy

bez żadego rękawa tylko na pryzmie w stodole koszt do 30% ok 200zł powyżej drożej przesypywane z przyczepy na przyczepę żmijką z aplikatorem ? tak mi facet z firmy co koncentrat biorę nawet w tygodniku  był  bo sie chwalił firma z Mogilna nie widziałem efeku ale ponoć rewelacja