Temat: Claas dominator 85

Witam z racjii tego że w żniwa spłonął prawie w całości mój bizon Z056, myślę powoli nad następcą . Zastanawiam się własnie nad takim claasem  dominatorem 85 , wioskę obok  dwie osoby ma taki kombajn widziałem na żywo że nieźle dają rade w polu, ogladałem tez filmy na yt itd ale nic wiecej o maszynach claas nie wiem . Prosiłbym was o jakieś   info  na temat tego modelu awaryjnosć, spalanie   itp i czy wogóle warto  zwrócić uwagę na tą maszyne. Będę poszukiwał kombajnu do 30 tyś +-.  Chętnie rozważę wasze propozycje co do innych marek .  Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc i propozycję smile

2

Odp: Claas dominator 85

Fajne maszyny smile  za tą kase już kupisz coś na chodzie ... ja miałem dominatora 105 ... jak coś to szukaj na hydrostacie  będzie ci  wygodniej . jak byś trafił  silnik mercedesa też fajnie .. spalanie około 10l na godzinę   w która hektar zrobisz    są tam 4 klawisze   zbiornik  3 tony coś ...   jak by co to książkę  mam ...  co prada nie do tego modelu ale wszystko jest na tych samych zasadach

Co ci z Bizona zostało ??  pokaż zdjęcie ?   jakie miałes przednie koła ??  23.1 26 ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Claas dominator 85

105 już dużo droższe prawda ? Te kombajny od kiedy do kiedy były produkowane ? W godzinke tylko jeden hektar ? Szczerze myslałem że więcej smile Z bizona został się cały tył wytrząsacze sita sieczkarnia i praktycznie cała prawa strona, koło jedno się spaliło a drugie poszło do forsza . Zdjecia zrobie na dniach. To była wersja taka ala export bo miała nadstawkę nad chłodnicą i z tyłu okrągłe uszy do załadunku dzwigiem smile

4

Odp: Claas dominator 85

no   stawiam tak w przybliżeniu .. rekorda obkasza ...   w Lusinie są 2 sztuki i śmigają jak  trzeba ...    105 nie wiem  teraz w jakiej cenie ale  pewnie trochę droższe...  w jakich latach ?  trudno powiedzieć  nie ma jednoznacznych  dat ...   były modele z tabliczkami   oraz takie bez tabliczek ...  wtedy    roczniki powinny byc wybite na felgach   o ile są oryginał ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Claas dominator 85

Jakis kolega Tomcia 83 jakis rok temu sprzedawał 105 za 20 tys więc nie wiem czy jest az tak duza różnica w cenie pomiędzy tymi modelami na pewno zalezy od stany technicznego

Rolnik z powołania:-)

6

Odp: Claas dominator 85

w claasa nie wchodzi czasem 3,5 t? co do szybkości koszenia to zależy od zboża. Jak rzadkie 1 ha  w ciągu 35min

Sprzedam U-4514

7 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2012-10-28 18:45:00)

Odp: Claas dominator 85

Powiem szczerze że jak widziałem claasy z sąsiedniej wsi to rekord może się schowac smile A coś innego polecisz mi w tych pieniążkach ? Będę się wstępnie rozglądał za dominatorem 85 widze że budowa prosta , z tego co piszesz spalanie malutkie i chyba za awaryjne to nie są bo w zniwa młóciły te dwa z innej wiochy u nas w Sokolnikach aż miło smile A jak z częściami w naszych okolicach do claasa?

Jakie są różnice między 85 a 105 ?;)

8

Odp: Claas dominator 85

A o 514 nie myślałeś?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

9

Odp: Claas dominator 85

Ja miałem Ciaasa 11 sezonów ,to dobre maszyny.Ale od dwóch sezonów mam 514 i powiem że to sprzęt godny uwagi ja jestem zadowolony.

10

Odp: Claas dominator 85

105 jest już 6 klawiszowy, duży silnik no i co za tym idzie wydajność

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: Claas dominator 85

http://allegro.pl/claas-dominator-105-i2733825263.html

Odp: Claas dominator 85

Powiem szczerze to jak narazie to 514 jest jak narazie na 3 miejscu, dominator ,z056 i dopiero 514, bo ja nie widzę wielkiej róznicy miedzy bizonem, kosiłem tym i tym . Zamiast 514 wolałbym Rekorda smile

13

Odp: Claas dominator 85

hmm rekorda ... ciekawe podejście do sprawy ...  może przez to że masz kupe cześci ...  ale co jak co  szukaj  dominatorka ... fajne i proste maszyny  co do 105 to  już jest większy gabaryt  większy zbiornik  silnik      więcej zrobi  czy więcej spali ?  zalezy od silnika

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Claas dominator 85

Dokładnie z racji tych części do niego dlatego rekord na plus , myślę że na to co mam to wystarczy wydajność tej 85 nie potrzeba 105 smile

15

Odp: Claas dominator 85

Niedaleko mnie pracował 85 tylko że był bez dachu , tylko go widziałem jak przejeżdżałem obok ale na pewno o wiele szybciej jechał niż bizon.

Odp: Claas dominator 85

Błażej ja zgadzam się z Tobą że na pewno jechał dużo szybciej od bizona tym dominem i to jest oczywiste i nigdy nie twierdziłem że bizon wyprzedzi dominatora 85 , chyba że Gigant lub bs tongue

17

Odp: Claas dominator 85

BS dorównuje   mojemu claasowi w osiągach   hektary na godzinę  tylko przez to że   ma heder większy odemnie ...  no i w jednym mnie wyprzedza big_smile w Spalaniu big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Claas dominator 85

Zobaczymy do jakiego claasa będę mógł porównać mojego mdw. Wiesz heder ma większy to wolniej pojedzie a ty pojedziesz szybciej i na to samo wychodzi. A no właśnie twój jakie ma spalanie na ha ?

19

Odp: Claas dominator 85

trudno   tak  jedno znacznie okreslić ...  ale   średnio  mogę powiedzieć na godzinę ....   czyli  na 10 godzin pracy  spali  gdzieś około  180l    ile wykosi ?   zalezy jak daleko do pola    czy to dużo ...  ?  nie wiem  powiedzmy że mi pasuje . chodź czasami   mógł by mniej palić ...  mam dziwne wrażenie ze kombajn więcej pali jak jedzie po drodze niż jak kosi ...   ale to może moje wrażenie ...   dodam że silnik  ma 220 kucy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20 Ostatnio edytowany przez maziak1970 (2012-10-29 23:20:11)

Odp: Claas dominator 85

Kolego pisz na gg: 160 139 60 , bo szukam całego napędu młocarni na pas klinowy do bizona , bo mam na płaski , a tobie widzę  , że się nie przyda , ew. sieczkarnię zakupiłbym .
Ja w swoim Suprze musiałem porządnie sprężarką wszystko wyczyścić m.i.n pod silnikiem też , bo jak to się mówi strzeżonego pan bóg strzeże , ale nie zawsze jedna iskra i ten gnój  jest śmiercią dla naszego kombajnu po żniwach odkurzyłem kombajn , żeby na kolejne żniwa mieć znowu spokój , i ci powiem , że Rekord to nie wypał ja bym na twoim miejscu kupił BS-a i masz po sprawie , albo jakiegoś Superka przecież to nie taka zła maszyna , tylko trzeba umieć dbać , bo maszyna też potrzebuje wkładu , a nie samej ropy

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best