21

Odp: Claas dominator 85

witam ja mam dominatora 114cs ogólnie jestem zadowolony z maszyny ale potrzebuje pomocy przy ustawieniach kombajnu np.jakie powinny być prętkości rotorów przy zbożach ikierunki wiatru .a jak by ktoś miał instrukcje obsługi po polsku lub jakąś wiedze na ten temat to bym był wdzięczny za pomoc pozdrawiam

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

22

Odp: Claas dominator 85

http://moto.allegro.pl/claas-dominator- … 78531.html Ten jest ładnie przerobiony w oczy nie kuje jego wygląd, a tak nawiasem to czym sie różni 80 od 85?

Rolnik z powołania:-)

23

Odp: Claas dominator 85

czym się różnią ?? hmm  szczerze nie wiem ...  kabiną na pewno .. moze czujników nie ma  ...  bo 85 juz powinna mieć ...   

Farmer  tego to nie wiem jak się to ustawia .. bo  widziałem  tylko jak  jechał  taki  model ... nic więcej ..  spróbuje zasięgnąc porady   ale nic nie obiecuje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2012-10-30 22:17:39)

Odp: Claas dominator 85

Ale za 30 tyś nie kupi się bs-a , co najwyżej to giganta. Nigdy nie uważałem że na moje ha Bizon super to zły kombajn jedyne co bym w nim zmienił to to by nietrzeba było wiekszości czasu stać przy koszeniu smile



http://moto.allegro.pl/kombajn-zbozowy- … 00503.html

25

Odp: Claas dominator 85

Ten ładny ale trzeba zobaczyc co ma w srodku bo czasem z zewnacz ładny a w srodku rdza

Rolnik z powołania:-)

26

Odp: Claas dominator 85

wojtas dzięki za podięcie problemu

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

27

Odp: Claas dominator 85

Koledzy na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie Dominatora 105?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

28

Odp: Claas dominator 85

a co maszyne zmieniasz
??

to zobacz na luzy na wytrząsaczach .  penewki po  50zł  sztuka
byle nie silnik prekins
jak hydrostat to jaką ma moc i czy z 2 biegu ruszysz na wolnych obrotach  z werwą
  i byle nie połamany ...  w razie co to sita drogie piekielnie to niech będą całe

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: Claas dominator 85

Zmieniać raczej nie , 514 by została ale potrzebuję coś większego i najlepiej by latało w kukurydzy.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

30

Odp: Claas dominator 85

więc bez problemu ...  na klepisku od pszenicy big_smile  byle osłony na bębnie załozyć  bo jak się nazbiera bomba kukurydziana to się zatrzyma tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

31

Odp: Claas dominator 85

Jakie ma minimalne obroty młocarnia, czy trzeba zakładać zwalniacz do kukurydzy lub rzepaku.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

32

Odp: Claas dominator 85

Janusz 516 już jedną masz na części to kup se jeszcze jedną i będziesz śmigał w kuku, do tego przystawkę orosa i na bogato big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

33

Odp: Claas dominator 85

w 105 masz kola pasowe na pas wielkoklin i tym sobie ustawiasz obroty

34

Odp: Claas dominator 85

Tylko czy do forsch zmieści się w 4 rzędy? Bo jak potrzeba by przystawki 6R + docinacz, to mogą być kłopoty z mocą, przeniesieniem napędu.

35

Odp: Claas dominator 85

Laszek śmiga w 6 rzędach

36

Odp: Claas dominator 85

jeśli chodzi o silnik to mocy nie brakuje a co do przeniesienia napędu to owszem, porównując do koszenia zboża to paski naciągnięte jak struna a w zbożu to stare gacie by pociągły smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

37

Odp: Claas dominator 85

A docinacz jest? Porządna sprawa, przydałoby się, żeby był.......

38

Odp: Claas dominator 85

jest jest i całkiem nisko  koszę więc ściernisko wygląda naprawdę bardzo ładnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

39

Odp: Claas dominator 85

a tych dominatorkach  jest  albo na paskach  albo na hydrauliczym  kole talerzowym i jedym pasie   napęd  młocarni ...  tam nie ma żadnych   zwalniaczy ani nic ...  obroty   można uzyskać od 500  na pewniaka że nic  nie stanie do  1900  czyli  gwizd totalny

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: Claas dominator 85

Tadeuszchelinski zdecydowałeś sie juz co bedziesz kupował???

Rolnik z powołania:-)