Temat: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Jak doskonale wiemy wiele osób na naszym forum nie ma dobrej opinii i nie pała optymizmem do kombajnu zbożowego Bizon Z050 i pochodnych lecz i z tego co zdążyłem zaobserwować to znaczna część użytkowników użytkuję polskie kombajny z pod znaku Bizona . Koledzy chciałbym abyście w tym wątku opisali to co udało wam się zmienić, ulepszyć, poprawić w bizonie i sprawiło że stał się mniej kłopotliwy, awaryjny, bardziej wydajny itp . Ja na tą chwile od siebie mogę dodać że w swoim bizonie Z056 miałem dodatkową chłodnice oleju i dzięki takiemu dodatkowi olej nie przekraczał temperatury pracy nawet w największe upały.
Jano323 pisał gdzieś że ma znajomych którzy mają w swoich bizonach różne usprawnienia, mówił abym odezwał się kiedyś to mi o wszystkim opowie być może że jak zobaczy ten wątek zdecyduje się opisać to wszystko tutaj i doda jakieś zdjęcia smile

2 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2012-12-03 21:53:42)

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Założyłem w tym roku na końcu rury wysypowej lampę. Sprawa idealna w nocy i świeci tam gdzie dokładnie potrzeba. Kosę wymieniłem, kupiłem nożyki górnonacinane z głębokimi i grubymi wcięciami, coś jak w nowych kombajnach, idzie jak przecinak. Sam nabiłem na nowy gryf i wyszło tanio.

3

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Zrobiłem osłone na siatke otwieraną chłodnicy zewnętrzną(ciągnie powietrze z góry) i problem z grzaniem silnika zniknął.

4

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

jeżeli chodzi o mojego bizona  to w tym roku nie oblałem go benzyną i nie podpaliłem, jestem z niego dumny.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

5

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

ldragon napisał/a:

Zrobiłem osłone na siatke otwieraną chłodnicy zewnętrzną(ciągnie powietrze z góry) i problem z grzaniem silnika zniknął.

Zapodaj foto, proszę smile

6

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

fenol za twoją wypowiedź masz +

7

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

U nas to na pewno kabina komfortowe siedzenie wraz z podstawą od zt 300 co daje możliwość jazdy na siedząco nowa wzmocniona rama do rozdrabniacza

8

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Jeszcze to nic , bo pierwszy sezon , ale odłączyłem separator przez który kombajn się zapowietrzał wiele osób w bizonach je pomija

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

9

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

to widocznie miałeś go nieszczelnego i łapał powietrze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

10

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

maziak a nie obawiasz się że będą się Ci teraz zatykać brudem filtry na potęgę? Zwykle w separatorze zbiera się sporo glutów a co jak to pójdzie na filtry?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Akurat tego problemu nie miałem w te żniwa
PS. Filtry zmieniam co roku

DOLNYŚLĄSK
                                     THE Best

12

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

i znów się zaczyna ...  wątek o ulepszeniu   bizona a nie o separatorze paliwa gdzie jest  to  żadne ulepszenie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Grześ już wklejam przedłużenie kosza sitowego i dodatkowe sito      http://images49.fotosik.pl/1762/e09b9a7b04d2ef95m.jpg   http://images34.fotosik.pl/522/40b58b3b7baba18am.jpg    http://images46.fotosik.pl/1919/5cedb505317c607bm.jpg

14

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

A ci dało przedłużenie tylko górnego sita ?

15

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

rzepaku na pewno zgubi mniej

16

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

ja we forszu to przedłużyłem dolne

E 516 na części
Telefon 695 076 269

17

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Sądząc jak wygląda pole po skoszeniu to dużo a to dlatego że nie ma teraz najmniejszej szansy aby gubić zboże z dolnego sita gdyż górne zamyka przestrzeń do kosza sitowego .

18

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

i to co spadnie ze sita ziarnowego to leci ewentualnie na powtórny omłot

E 516 na części
Telefon 695 076 269

19

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

No właśnie tylko z przedłużeniem sita ma to sens. Dzięki Koseś za wstawienie, wiem już ile mniej więcej przedłużyć. Plus dla Ciebie jak nic smile

20

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Według mnie to głupota przedłużać samo górne sito i to z prostego powodu jak za pierwszym razem (obiegiem)np.zboże przeleciało na kłosowy to za drugim razem i tak wróci na górne sito plus to co zostanie domłócone i będzie krążyć tak aż się pokruszy i zostanie wywiane albo pójdzie wytrząsaczami razem ze słomą co mało bystry kombajnista może tego nie zauważyć.Tak samo jak zostanie zboże czy rzepak (choć rzepak bardziej )pokruszone i wywiane i tu też można tego nie zauważyć i żyć w błogiej nieświadomości że się jednak zgubiło i to sporo towaru.I teraz pytanie jak taki douczony człowiek jak ty koseś możesz tego nie wiedzieć tylko marnujesz czas na jakieś sita które i tak gówno dadzą.Jeszcze jedno jak ktoś chce przedłużać sita to niech przedłuży górne i dolne i chociaż o 50cm ,wtedy to będzie miało jakiś sens.Miałem to robić w tym roku ale trafił się kupiec i kombajn zmienił właściciela teraz kupię większą maszynę i myślę że nie będzie trzeba nic w tym temacie robić.