41

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Grzegorz   spokojnie to nie wina złego ustawienia kombajnu  tylko to iż pszenica jeszcze nie była w 100% gotowa  była sucha ale nie   gotowa .... ja miałem to samo   z 2 odmianami  a na 3  czyściutko ...  i też się  główkowałem a okazało sie to na sam koniec

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Dokładnie tak samo pomyślałem jak już wykosiłem u siebie i kosiłem później u znajomego. Dodatkowo przed kłoszeniem podsypałem po 100kg mocznika, co nie bylo mądre, plewa była normalnie przyklejona, jakby chciała jeszcze rosnąć. Zwyżki plonu nie widziałem na ilość ale wagę jakby miała lepszą. Człowiek za długo się uczy... Dodatkowo miałem wrażenie jakby silnik miał mniejsze obroty niż w zesżłym roku, wtedy miałem właśnie ziarno czyste. Ale było bardziej deszczowo i słomy była bardziej jarka.

43

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

ja się śmiałem  że pszenica musiała stac jeszcze do deszczu ...  ale po deszczu  parametry spadają ...  a teraz miałem zadawalające...    ale po przepuszczeniu  2 razy przez żmijkę było już ok ..  przeleżała  i odpuściła ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-01-17 19:48:05)

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

scoda19 napisał/a:

Wiem o jaki chodzi a czy zboże po nim nadaje się do siewu czy ładnie jakieś połówki odciąga?

do siewu to jednak musi być jakaś czyszczalnia sitowa ale jak jakieś drobne nasiona chwastów albo jakieś słomki, plewki to jak najbardziej. Kto inny powie że to zbędny wydatek ale jak dla mnie to uważam że jest super, bardzo jestem zadowolony. Dziś sprzedawałem kukurydze to do załadunku też przepuściłem przez ten separator i na przyczepie kryształ

E 516 na części
Telefon 695 076 269

45

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Cały czas próbuje coś wytłumaczyć że dłuższe sita tak ale i dolne,nie rozumiem czemu jego nikt nie przedłuża a jest bardzo ważne a już wiem nie ma miejsca i trzeba sporo przerobić.Co do Grzegorz89 twojego problemu to jest dosyć prosty i można go było zrobić na dwa sposoby pierwszy prosty -przymknąć górne sito i wolniej jechać a drugi trudny -zwiększyć obroty młocarni na maksa ,zmniejszyć szczelinę tak mocna jak się da ale żeby się nie dławił(jestem bardzo ciekawy jak wyglądają cepy i klepisko bo jak wytarte i pokrzywione to nie ma szans żeby dobrze domłacał) ,wiatry na 3,5 do 4 ,sita to już trzeba na polu ale jest prosty test na dolne ,bierzesz garść zboża i rzucasz na sito i prawie wszystkie powinny przelecieć.Jak ustawisz dolne to stopniowo domykasz górne aż masz czyściutkie zboże które można prosto do siewnika pakować.I prosta zasada chcesz mieć czysto to jedziesz wolniej.Nie wiem jak wasze kombajny ale mojego tak dopracowałem że nie prawa ani jednego kłosa zostawić nie wymłóconego ale trochę pracy to kosztowało.Tylko jest jeden problem kolega rozmawiał z młynarzem i powiedział mu że woli zboże w portkach niż połówki,więc nie ma sensy zbyt mocno domłacać.

46

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

lepiej wyjśc z założenia i  kosić brudniej  ale wszystko   niż czysto  i  częśc na polu ...   Nie ma na świecie kombajnu który by nic nie zgubił ... 

sprawdziłem   kiedyś  nakosiłem brudne w portkach i ze słomą  big_smile  zawiozłem na młyn  6% zanieczyszczenia ... zawiozłem  czyste  ze znikomymi ilościami  plewy  5 % wiec  ??   gdzie tu sens

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

47

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Wojtas a w claasie dolne sito jest takie same na długość jak górne ?

48

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Cepy są po 3sezonach, nie wymłuciły zbyt wiele. Klepisko proste. Sita podomykane że później gorczycę kosiłem na podobnym ustawieniu. Plewa była tak przywarta że niektórych to paznokciem trzeba było odskrobać. Przy za wysokich obrotach młocarni sita mają na sobie zbyt wiele zgoin i też nie mogą doczyścić. W każdym roku ustawia się inaczej bo jest inny przebieg pogody, co tu dużo mówić.

49

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

wojtas napisał/a:

lepiej wyjśc z założenia i  kosić brudniej  ale wszystko   niż czysto  i  częśc na polu ...   Nie ma na świecie kombajnu który by nic nie zgubił ...

Nie daleko mnie spółdzielnia kupiła Lexiona i gubił im zboze sciagneli polskiego specjaliste nic nie poradził. Przejechała komisja z claasa popatrzyli i powiedzieli ze tyle to w granicach normy i pojechali. juz nie pamietam ile ziaren mogłobys na powierzchni odpowiadajacej powierzchni dłoni ale mój stary mercator mniej gubi

Rolnik z powołania:-)

50

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Zgadzam się z tobą gdzie nowe koszą to widać jak popada zielone pasy a potem pierzynka,ale niema co składać na kombajn to wina kombajnisty ja jednemu powiedziałem że wywal w h..j ten komputer bo ci pika nad głową że głowa boli a ty i tak nie reagujesz ale jak się bierze od ha to co kogo obchodzi ile z tyłu zostaje o legach nie wspomnę że piąte przez dziesiąte.

51

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Grzegorz89 teraz mówisz że to wina pszenicy że mocno zrośnięta z plewą a nie dawno chciałeś wywalać sito żaluzjowe i zakładać otworkowe ???

52

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

To prawda napisałem że taka była w tym roku pszenica że ciężko było ją dobrze doczyściś. I nie zmieniam zdania że na pszenicę chciałbym założyć otworkowe sito. Ojciec ma w 512 to pszenicy nawet nie młynkował na zasiew. Mam nowe sito żaluzjowe ale po prostu jest niedokładnie zrobione, i ma już od nowości luzy które puszczają zanieczyszczenie.

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Panowie , to nie ten dział.

54

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Grzegorz89 mam prośbę jak możesz to zrób fotki tego sita ciekawi mnie jak bardzo są źle wykonane bo ja 2 lata temu kupiłem 2 sita z Wrześni (280zł sztuka ,chyba)i są bardzo dobrze wykonane choć blaszki są miękkie.

55

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Grzegorz89 napisał/a:

I nie zmieniam zdania że na pszenicę chciałbym założyć otworkowe sito.

Ja w zeszłym, roku do pszenicy i żyta kupiłem sito otworkowe 6,3 mm Oryginał Fortschritt i warto było. Wymiana zajmuje 5 minut, a sito pozwala szerzej otworzyć żaluzjowe i szybciej jechać, warto było wydać te 3,5 stówy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

56

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Bo to jest optymalne sito na zboża a jak ktoś daje na fasolkowym to nie ma pojęcia jak może być czyste zboże na takim sicie.amen.

57

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Tomek sito jak sito, nie będę się wygłupiał i zdjęcie sicie robil smile Każdy widział. Generalnie nie podoba mi się to że jak zamknę na pszenicę to trafiają się miejsca gdzie i groch przeleciałby. Na gorczycę zamknąłem na blachę to pięknie za to wyczyściło.

58

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Grzegorz89 powiedz jedno jak kupowałeś to sito to miałeś naświetlone oczy od spawarki że nie widziałeś tak wielkich dziur???

59

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Sito ma niepokrzywione łopatki, tylko ma na każdej trochę luzu, mino że nowe. Dodatkowo niektóre łopatki są niedokładnie zgrzane do druta i dlatego biorą się niedokładności. Gdyby sito nie miało luzów na listwie która wszystkie łopatki nastawia, wtedy byłoby dokładnie widać te różnice. Z resztą dla ciekawości powiem Ci że wybrałem jedno z lepszych a d wybory było ok15szt. Może tylko wtedy trafił się taki kiepski rzut, ale mam 2 stare sita i są o niebo dokładniejsze i solidniejsze.

60

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

No to tylko współczuć ,szkoda że kasa w błoto poszła bo raczej tego nie naprawisz.