61

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

a kosił ktoś zboże bizonem na dolnym sicie otworowym? nie mówię o rzepaku

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Podłączyłem dziś akumulatory do mojego bizona , idę pod lewą klapę włącznik prądu pach przekreciłem wchodzę na gure kluczyk w stacyje za starter i dupa zero odzewu , włączam wentylator w kabinie działa ale słabo, (aku ładowane wczoraj) schodze na dół myśle może nie ma dobrego styku na klemach podchodzę do aku a z jednego z nich wydobywa sie z korka biały dym odłączyłem szybko klemy dymienie ustąpiło , płytki zakryte są elektrolitem . Miał ktoś taki przypadek ? Aku do wyrzucenia ? Nie mam miernika aby sprawdzić napięcie w tym aku.  Jutro pożyczę jakiś drugi akumulator i spróbuje go uruchomić. Pamietam że raz w aucie po zimie któregoś roku miałem taki sam problem ale wtedy auto kreciło słabo ale nie odpalało i wtedy z aku się dymiło .

63

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Zwarcie w jednej celi często się zdarza ,kiedyś jak mostki były na wierzchu a cele zalane smołą to składało się jednego z dwóch-trzech starych akumulatorów .

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Czyli aku do śmieci ?

65

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Panowie nie wiecie gdzie można kupić blachy(obudowa silnika wraz z tymi uchylanymi górnymi) do bizona Rekorda?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

http://allegro.pl/oslony-na-chlodnice-b … 30350.html

Może zadzwoń tutaj i popytaj , robią różne oblachowanie itp , być może dorobili by na zamówienie . Zapytać nie zaszkodzi.

67

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Dzięki popytam. Znalazłem jeszcze taki sklep, widzę że też mają różne osłony. http://sklep.techrol.com/catalog/extra-groups

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

68 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2013-07-14 13:04:33)

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Koseś i Wojtas macie tak samo zrobione sita i powiedzcie jak ustawiacie je? Czy oba górne są na całej długości tak samo otwarte czy końcowe jednak bardziej otwarte?

69

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

końcowe się bardziej otwiera ... po to by zbierało  reszte

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

70

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Tylne tak jak napisał Wojtas zbiera to co nie wyłapały poprzednie i dlatego szerzej je otwieram .

71

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Dzięki chłopaki właśnie jestem w trakcie przerabiania i dam znać w żniwa jak wyszło smile

72

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

ja rozebrałem łożyska w napędzie hedera wszystkie łożyska do wymiany po otwarciu wysypała się zawartość, wymieniam łańcuchy i małe zębatki, przenośnik kłosowy obudowa plus łańcuch oraz napędzające zębatki, pas motowideł, do przetoczenia koła stożkowe młocarni. ciekawe co jeszcze dojdzie po drodze?

czy warto wymieniać cepy? kolega mnie ostrzegał że dzisiejsze to plastelina ale mam kłopoty z domłacaniem, wymienia się wszystkie czy mogę wymienić np połowę?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

73

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Ja będę miał kombajn u siebie już 3 sezon i mam cepy niebieskie, czyli gość kiedyś zmieniał. Kiedy to nie wiem ale co roku u chłopa kosił ok 100 ha i u mnie nie mniej jak po 70-80 i na razie są praktycznie nie zużyte.

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Proponował bym wymienić wszystkie jeżeli już. A tak to może być jeden lżejszy drugi cięższy i mogą powstać bicia itp na bębnie .

75

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Bizon bez sieczkarni to zwykły silnik 100km jest ful, 6ct-107 bizon z sieczkarnią ma już dużą rezerwę mocy i trzeba uważać z prędkością żeby za bardzo za dupą nie rosło, takie są moje doświadczenia.

76

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

Jak można sprawdzić w bizonku alternator ?
Jeszcze w zimę ładował normalnie a teraz przy młóceniu trawy nic. Kable jakoś dziwnie połączone mianowicie kabel z zacisku kontrolki ładowania (ten miedzy zaciskiem + od aku a szczotko-trzymaczem ) połączony z masa regulatora napięcia a sam regulator miał odcięty kabel idący do stacyjki (nr 15).  Jedynie szczotko-trzymacz połączony z regulatorem prawidłowo.
Połączyłem wg oryginalnego schematu ale dalej napięcie po zapaleniu na akumulatorach nie wzrasta.
Wymieniać regulator czy wybierać się na pobliski szrot po alternator?

77

Odp: To co udało nam się poprawić, ulepszyć w naszych Bizonach Z05x

67 szczotki 15 stacyjka tak ja mam połączone i dziala mam jeszcze minus z alternatora do regulatora