Temat: Kompaktory

http://www.youtube.com/watch?v=zC-4cnfh … mp;index=1   moje nowe sprzęty

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2

Odp: Kompaktory

Fajny film, sprzęt też niezły. Tylko dziwnie że ja 2,80 ciągałem c355 a Forszem jadę z 5 metrami wink

3

Odp: Kompaktory

no przy takim wąskim i tej prędkości może się w głowie zakręcić ;-)

4 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2012-12-08 22:28:01)

Odp: Kompaktory

tak panowie tylko ze flex 3m wazy 1600 kg ijest długi na prawie 4m a wały te kołeczkolwe sporo ważą  ale zato jeden przejazd zalatwia sprawę

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

5

Odp: Kompaktory

Andrew89 napisał/a:

tak panowie tylko ze flex 3m wazy 1600 kg ijest długi na prawie 4m a wały te kołeczkolwe sporo ważą  ale zato jeden przejazd zalatwia sprawę

co załatwia?

bo na tym filmiku nic szczególnego nie widać

6

Odp: Kompaktory

jak dobrze kojarzę to jest tzw kompaktor ?  jeśli tak to   wierze raz sie jedzie i po kłopocie ...   możesz pokazać  zdjęcia jego ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2012-12-09 00:12:21)

Odp: Kompaktory

nic nie widać bo kijowa jakość filmu, jakoś nie miałem pod ręką ekipy filmowej więc niestety musiałem uciec się do małej kamerki ze starego juz samsunga avilla.  agregat ten uprawił już 15 ha i wszystko było siane po jednym przejeździe tym agregatem. jedynie rzepaku po nim nie siałem bo dostarczyli mi go w połowie września. w celu pełnej weryfikacji efektów jego pracy zapraszam na pole. doskonale rozbija grudy jak i zagęszcza glebę.

hmmm co do zdjęć to muszę porządnie pogrzebać w telefonie, póki co to mogę wstawić zdjęcia producenta  http://www.mandam.com.pl/index.php?lang=pl&page=310
mój składa się z 2 segmentów a ten na górnej fotce z 3 bo jest 4 metrowy i składany do transportu

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

8

Odp: Kompaktory

wojtas napisał/a:

jak dobrze kojarzę to jest tzw kompaktor ?

dokładnie, jest to w miarę wierna kopia któregoś modelu Lemkena

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

9

Odp: Kompaktory

kolega teraz sprzedaje 4.5metrowego kompaktora za 10tys go odda ... ale  musi być ciągnik do tego ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Kompaktory

farmet robi też coś podobnego. kumpel ciągnie df  agrotronem100 km takiego półzawieszanego farmeta 4 metry. katuje go niemiłosiernie i tylko zastanawiam się jak długo mu on wytrzyma... wskazówka od paliwa to w oczach spada

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11

Odp: Kompaktory

Sąsiad ma składany hydraulicznie KUHN i NH TM175 targa go bez zapasu mocy, ale pole po nim uprawione lepiej niż po rototilerze, z tym,  że u niego jest jeszcze więcej urządzeń. Jak dla mnie to idealny sprzęt do rzepaku i jarych upraw, szczególnie drobnonasiennych. Do zimowego siania pszenicy czy żyta, wg mnie za gładko uprawia. Na jesień uprawialiśmy miedza w miedzę, podobne kawałki (ok 3,5ha) to ja pierwszy przejazd ZT 325 + B-231 godzina, a drugi przejazd 40 minut. On u siebie walczył 2 godziny 10 minut. Tak jak wcześniej pisałem u niego trochę bardziej gładko i nieco równiej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: Kompaktory

ja u siebie robię 1 ha w 40 min. farmet robi lepsze ale droższe, 3m jaki chciałem kosztuje u nich 32 tys.
ten agregat jest dla kermita wystarczający. 4 m to powinien co najmniej 150km ciągnąc, byle górka i słabszy zdycha.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

13

Odp: Kompaktory

Pasowny jeden hektar robię w około 15 minut. Też nie jeżdżę 2 razy .. Na górkach i glinie nie mam filmiku bo bym pokazał że nie zdycha, chociaż strasznych gór to nie mam . Ale jak mówiłem swego czasu c355 ciągała 2,80

14

Odp: Kompaktory

a  o jakim typie agregatu piszesz Scorpion ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

15

Odp: Kompaktory

Przezemnie posiadanym tj. Rau unimat

16

Odp: Kompaktory

tu miały być filmiki z...
ale to szczegół....
Ta niebieska maszyna wygląda super podbają mi się pazury z dodatkowa sprężyną i ten ostatni wał.
ale waga i zapotrzebowanie mocy to jakiś obłęd. Ciągasz ten agregat a po nim ciągasz uprawowo siewny? czy jak?

17

Odp: Kompaktory

to może moderator przeniesie naszą dyskusję do działu maszyny uprawowe do nowego wątku "kompaktory" i tam będziemy kontynuować. żeby było jasne to robię to w ten sposób: po skoszeniu gdzie mam dać t daje wapno, następnie idzie podorywka kus`em 2.6m później ewentualnie nawóz PK, orka siewna z B-201, po oranym jadę Flex`em, jeden przejazd robię a po tym jak najszybciej, żeby w wilgotną glebę posiać siewnikiem Poznaniak.

jedyny wyjątek był na stanowisku po QQ na kiszonkę którą skosiłem około 10.10 a orałem dop w listopadzie, skiby można było we dwójkę złapać i na taczkę pakować bo się wcale nie rozsypywały. Ziemia była zbita niemiłosiernie i wilgotna, wtedy musiałem uprawiać dwoma przejazdami i oba z ukosa, choć i tak posiałem w grudę bo nie wyschło na tyle żeby sobie agregat z tym poradził.

co do agregatu, ten ostatni wał (kołeczkowy) jest bardzo ciężki, u mnie są 2 segmenty po 1.5m i w 2 osoby nie można go unieść, podejrzewam, że waży około 250kg . dwa wały po 250 kg około 4 m od ciągnika razem 1.6Tony. Do tego właśnie jest potrzebny ciągnik z pokroju 100-120km bo mniejszy by stawał dęba. a w polu też nie jest łatwo. Na świeżej orce i jeszcze na piachu, zdąża się, że jeszcze pod górkę i Kermit ma co robić na III 2 i żółwiu. o wiele lepiej się ciąga na zwięzłej, a jeszcze lepiej na uleżałej.
miałem taki jeden kawałek 2 ha który zaorałem końcem sierpnia a uprawiałem dop końcem września. Wtedy ciągało się ten agregat z lekkością.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

18

Odp: Kompaktory

mi  by było szkoda kasy na tali wynalazek.  Ładnie wygląda jest nowy, solidny, fajną robotę robi ale ma minusy, masa , paliwko, brak możliwości podpięcia siewnika.
Czy taka "przeprawiona" ziemia daje lepsze plony?? Ta konstrukcja jest jak dla mnie na cięższe ziemie a Ty uprawiasz piachy.  Czy wschody są równiejsze niż po np najprostszym agregacie z nadbudowanym siewnikiem? Według mnie nie bedzie widać róznicy przede wszystkim dlatego że siejesz z tego co piszesz samym poznaniakiem.
No i tylko się nie obrażaj ;-) to tylko opinia nic osobistego, wiadomo każdy orze jak może....

19

Odp: Kompaktory

ok nie obrażam się, będę starał się uargumentować słuszność swojej decyzji. Nigdzie nie pisałem ze uprawiam same piachy... mam trochę lekkich ziem ale stanowią co najwyżej 30% całego areału, paliwa idzie mi mniej niż bym uprawiał swoim starym kultywatorem albo nowym agregatem z dzieknana czy coś podobnego. jedna piąta tego co sieję to buraki i rzepak a te rośliny wymagają dobrze uprawionego stanowiska. Może kukurydza wzejdzie wszędzie gdzie się ją posieje ale jak wyjdzie równiutko to na pewno lepiej zaplonuje. Nadbudowa siewnikiem mnie nie interesowała i na pewno nie będę łączył siewnika z biernym agregatem. nam za dużo mozaiki na niektórych polach. minusy ma inne niż wymieniłeś. na pewno nie paliwo i masę. chciałem agregat dobry i na lata, jaki będzie to się okaże po paru latach big_smile  także Krzysiu wrzuć na luz i :beer:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

20

Odp: Kompaktory

:beer: niech służy....