41

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

To o wilgoc wlasnie chyba chodzi tez,ze nie chca po kuku.
Jak umyjesz go teraz jeszcze to woda bedzie wszedzie.Nie odparuje do kwietnia.

42

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Ale jak niby ma być wszędzie woda?? podsiewacz wywalam, sita też i wszystkie korytka z dołu więc będzie miał pełen przewiew a że będzie stał pod dachem w stodole to będzie dobrze. Na pierwszy rzut oka może wydawać się że to tragedia z kukurydzą ale nie jest tak źle

E 516 na części
Telefon 695 076 269

43

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

ja myslałem ze młucarnia strasznie cierpi na kolbach

Rolnik z powołania:-)

44

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

a gdzie tam, bęben nie wskoczył mi do kabiny smile wiesz, gdyby kosił dzień w dzień od września do stycznia to wiadomo że dostał by po dupie ale to normalne-przebieg robi swoje

E 516 na części
Telefon 695 076 269

45

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

jakoś nie zauważyłem ...  masz przesłony na bębnach    czyli  tak jak by dodatkowe płaskie cepy ....   idzie bez żadnych stuków  zgrzytów zadławień ...  inna rozmowa jest jak ktoś jedzie bez przesłon  to  kolby sostają sie do  srodka bębna i robią  bałagan ...   koszenie kuku  jest całkiem miłe big_smile  zobacz nawet tak ... koszac kuku  przeważnie sieczkarnia jest wyłączona ... Czemu ?  bo  jest bardzo mało masy   bo dajmy na to z 4 rzędową przystawką  masz 3m szerokosci    więc dajmy na to  weź kwadrat pola 3 na 3 policz kolby  na tym kawałku    albo zerwij je i zobacz ile tego będzie .... łacznie z kaczanami  2 taczki tak plus minus ... weź taki sam  kwadrat pszenicy czy tam  rzepaku i spróbuj zmieścić je na  te 2 taczki ...  włacznie z łodygami   jak myślisz że z czym się wiecej zmęczy   z tymi kaczanami czy z tym rzepakiem czy tam pszenicą ?? do kuku masz prześwit jak kolba  a do przenicy malutki    więc gdzie więcej wysiłku ??  to jest tak jak by logiczne ... ale ludize się boją tego ze kolba ...twarda  co to robi ...   a to gówno prawda ...  tystarczy ją uderzyć i nasiona odpadają same a kaczan sam w sobie jest miękki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

46

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Dokładnie tak jak piszesz. Najważniejsze to tylko po sezonie dobrze wyczyścić kombajn i to tyle w temacie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

47

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

bo to jest tak .... Kto  najwięcej   ma do powiedzenia że  kukurydza niszczy kombajn ?? ten kto nigdy nie kosił   i się sam nie przekonał ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

48

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Ja kosiłem bez przysłon, bo od bizona okazały się za wąskie (2cm) natomiast powinny być założone nakładki na wytrząsacze bo po 7ha jednej siatki już nie było.

49 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2012-12-16 21:45:31)

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

ja się z wami nie zgodzę z tym że w qq kombajn ma lekko i nic mu nie jest , dziwne bo po 2 sezonach podajniki do wymiany, znajomy sezon kosił swoim kombajnem i zrezygnował bo wyglądał tak przez sezon jak by 10 lat w zbożu jechał ,Laszek wie kto u mnie kosił qq i mówił że kombajn po 3-4 sezonach w qq nadaję się na handel, kombajn w środku wygląda jakby przez niego piechota morska przeszła

50

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Błażej tylko weź poprawkę na to ile Rysiek nim hektarów rocznie kosi...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

51

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Lechu masz racje ile hektarów rocznie Woźniaki swoje Case maksymalnie 4 lata i na handel i zakupują nowe poprostu zajechane

52

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

tak ...   może i macie racje ... ale  mam  parę przypadków  w koło komina ... z tym że 3 claasy  108maxi  dwa mediony 310   dominatorek siekł rocznie po 200ha od 10 lat ... no fakt w tym roku klepisko i  łąńcuch w gardzieli wymieniony ...  tyle z napraw  mediony   nie wiem ile  ale nigdy nie widziałem ich by była awaria na polu  a kombajnistów znam ...  metoda ... rozpadnie się to się dopiero naprawia ...  jeden Case  aktualnie na allegro  bo  nie wyrabia  właściciel ....  i jeden JD 2066 czy jakoś tak   rocznie około 140ha  remont co roku ... zajechany jak sandały
aaa bym zapomniał  Dominatorek kolegi  z moich filmików 70 ha rocznie ...  zeszłe 5 lat  remont  hmm 4 paski do tego  zwolnica oraz zajechany wariator od jazdy  no i pompka paliwa   ( ii jeszcze widziałem że ma kuku w polu ... )
tak ze reguła ... jak kto dba tak ma ...    wiadomo jak każdy kto ma nowy kombajn  to jedzie aby do gwarancji ... a że zrobiony z gównolitu i blaszek   milimetrowych  to to  musi zostać sprzedane ...   bo niech nikt mi nie mówi że nowe kombajny   bez różnicy jaka firma to super maszynki ... o JD przestaje się wypowiadać

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

53

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

mi nie grozi to że kombajn będzie zajechany na amen bo nie zamierzam zbytnio latać na usługi a jeśli już to nie więcej po usługach jak u siebie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

54

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Kumpel po 200 ha kuku ciął tc 54 i nie wygląda, żeby był zajechany... Aby na wytrząsaczach łożyska zmieniał.

55

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Wojtas a Twoja 108 to ma klawisze na łożyskach czy na tych panewkach drewnianych? Co do tych drewnianych to jak się przy nich ustawia rozstaw między poszczególnymi klawiszami?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

56

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

wszystkie claasy mają na panewkach drewnianych ....   piękna sprawa ...  skręcasz i ma być ... robi się luz to wyrzucasz jedną blaszkę  dystansową i jazda dalej ...   a panewka znajduje się między takimi  jak by tulejkami coś jak na łożyskach  tylko tyle że są one skręcane śrubą ale to się samo nie przestawi ... ja przynajmniej nic tam nie grzebałem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

57

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Na panewkach drewnianych, a czy są one smarowane?

58

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

hmm   przez właściciela nie ...    one są czymś nasączone chodź są suche ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

No to piękna sprawa, a powiedz dominatora 106 polecał byś?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

60

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Laszek napisał/a:

Farmer a jak wygląda w nim sprawa ze spalaniem? Ile tam wychodzi na godzinę czy na hektar?

u mnie jakieś 17l na godzine

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży