101

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

tylko jak któryś będzie odchylał kabine to pamiętać o lince zabespieczającej przed nadmiernym przechyleniem kabiny powinna być oryginalna ja dodatkowo zakładam jeszcze jedną tak na wszelki wypadek.Acha aby podnieść kabine trzeba odkręcić dwie śruby w tylnej części kabiny na zewnątrz są dwie łapy,a siedzenie złożyć oparcie i przesunąć maksymalnie do kierownicy bo nie przejdzie tylnia śćana kabiny przy przewracaniu

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

102

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

zalezy od modelu kombajnu ...  może pokazywać  obroty  młocarni  prędkosc jazdy  oraz  prędkosc silnika ...   przełącza się go przełącznikiem nad kluczykiem od stacyjki .. chyba ze masz pełen komp to na słupku po prawej masz  cały komp co pokazuje obroty silnika, wialni, bebna , wytrzasaczy ,  i pare innych pierdół ...  a główny od mlocarni nasz  po prawej na konsoli

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

103

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Laszek napisał/a:

no najlepiej tam nic nie robić ale jakby już przyszło coś tam pogrzebać to takie rozwiązanie bajka. Kolejne pytanie. Ten zegar co jest przy kierownicy to co on pokazuje? Obroty silnika? Bębna? Prędkość jazdy? Męczący jestem tymi pytaniami co? smile

Kto pyta nie błądzi. Więc lepiej zadać za dużo pytania i być mądrym przy zakupie niż po wkładać kasę niepotrzebnie.

104

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

u mnie pokazuje obroty młocarni a jak przełoncze przełoncznik przy zegarze to pokazuje prętkość jazdy

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

105

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

pełen komp czyli ten tzw BORDINFORMATOR ? w jaguarach to też tam jest takie cuś, hektary też to tam chyba pokazuje co?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

106

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

tak dokładnie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

107 Ostatnio edytowany przez kuba1055 (2013-01-03 22:54:55)

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Laszek coś dla Ciebie http://otomoto.pl/claas-dominator-114cs-A199333.html

108

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

tego to ja już od miesiąca oglądam, on jest jakieś 50 km ode mnie i jeszcze nie byłem osobiście go oglądać ale na nadchodzące żniwa i tak nie kupie bo funduszy nie starczy ale już na przyszłość się orientuje. Kolega farmer1 pisał na początku wątku że rotory mają 4 prędkości, a w jaki sposób zmienia się te prędkości? to jest jakaś bezstopniowa regulacja czy skokowa?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

109

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Hmmmm a jeśli te nieco starsze claasy nie mają regulacji z kabiny wysuwu motowideł tylko skokowo z zewnątrz to jak wygląda sprawa koszenie wyległego zboża? gdzie no jednak jak by nie patrzeć trzeba nieco popracować motowidłami

E 516 na części
Telefon 695 076 269

110

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

haha koszenie wyległego claasem to juz wyższa szkoła jazdy

Rolnik z powołania:-)

111

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

zakładasz komplet podbieraczy co czwarty bagnet wystarczy i cala naprzót przynajmniej ja tak kosze i niema problemu z poległym zbożem,fakt jak bym mial chydrauliczny wysów motowideł było by łatwiej ale jak to mówią jak się niema co się lubi to się lubi co się ma

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

112

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

a jak by założyć do wysuwu siłowniki elektryczne? i w kabinie wtedy tylko przyciski...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

113

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Pajej nie mialeś na myśli bizona :hmmm: kosiłem teściowym classem i naprawdę ładnie szło :beer:

114

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

jeśli chodzi o koszenie wyległego bizonem to jak dobrze pamiętam szło całkiem dobrze, ta cała regulacja motowideł dosyć dobrze się sprawowała (bynajmniej w tym co mieliśmy)

E 516 na części
Telefon 695 076 269

115

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Leszek  koszenie wyległego  o ile pole jest prawie równe ... to zamykam oczy i  kosze leżaka ...  dosłownie ...  2 lata temu  kosiłem na wiosce obok bo nie dawali rady z leżakami ...    kosiłem przez miedze z 512    ja wykosiłem  5ha  gdzie moze z 10 arów stało  a sąsiad wykosił  raptem ze 2 ... z tym ze on bez podbieraków .. ja mam podbieraki co 2 bagnet to motowidła nie potrzebne  wysuwanie motowideł ...  hmm  raz to robiłem   i jak do tej pory   nie widze potrzeby ...   heder jest tak wyprofilowny  że nie stwarza problemów ...  do tego masz zaraz za kosą tnacą  taki  prowizoryczny  łapacz kamieni   Taaki garb   w krztałcie kontownika  gdzie  się zatrzymują kamienie ...  no chyba że kostka granitowa ( mi wpadła )  ale i to idzie przezyć   smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

116

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

No właśnie bo w bizonie czy forszu to jednak motowidła dużo dają  a jak widać odpowiednio wyprofilowany heder w claasie wystarcza plus podbieraki. I znów coś więcej wiem smile kopalnia wiedzy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

117

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

kopalnia się zaczyna jak się kupi maszynę ...   

tylko się zastanaiwam co ty widzisz w tych  rotorach hmm  jakie sa ich zalety
??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

118

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

+:  większa wydajność, idealny do qq, mniej zgubi, nie niszczy ziarna i je najlepiej czyści
- : problemy ze zebraniem słomy ( największe przy zbożu które gniecie i tnie na mniejsza       kawałki , najbardziej jest to odczuwalny gdy słoma w zbożu pokryta jest już grzybem)

119

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Błażej co do czyszczenia to sita są za to odpowiedzialne a rotor to porównując do klawisza to może lepiej lub gorzej oddzielać ziarno od słomy. No rotor w qq fajny. Do kupna jeszcze długo więc... Dużo może się zmienić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

120

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Trochę się interesowałem tego typu maszynami i gadałem z wieloma ludźmi i rotor już sam w sobie przy omłocie oddziela ziarno od słomy w taki sposób że sita nie potrzebują robić aż takiej roboty jak przy klawiszu. Ja wiem o tym że sita robią główną robotę zgodzę się z tobą ale i tak najlepszy parametry zbioru i najmniejsze uszkodzenia ziarna ma rotor.