121

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

z rotorem  na żywo w robocie miałem doczynienia z BS 110   ale to   hmm  gówniana sprawa ... 
wydaje mi się ze rotor to  wieksze obciążenie  dla maszyny  bo dosc ze tych wałków jest mnogo  to tyle łożysk    wiadomo  jakichś pasków bo to wkońcu musi być napędzane ...  do tego   jak się to zapcha to co  zapałka ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

122

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

uszkodzenia ziarna na przykładzie rotora w Case na pewno będą małe do jest jeden rotor i o dużej średnicy więc działa łagodnie ale jak w commandorze jest ich 8 to jednak działają dość "agresywnie" w stosunku do klawiszy. Sam już nie wiem, może przez to że w 516 muszę dopracować odbieranie masy przez klawisze zwłaszcza w qq bo  w zbożu żaden problem i może przez to tak spoglądam na te rotorowce... Na 100% i tak nie jestem zdecydowany właśnie na rotorowca

E 516 na części
Telefon 695 076 269

123

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

z BS-em to było tak że chcieli zrobić kombajn na wzór właśnie commandora ale jakoś im to do końca nie wyszło. BS to prawie Commandor smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

124

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

prawie robi wielka różnice  ..

ostatnio mnie zaciekawiłes  takim poglądem... ale jak by to było wspaniałe rozwiązanie to by  weszli w to pełną para a jednak nie ma za wiele  tego


znalazłem coś takiego
http://www.konedata.net/claas_commandor.htm

dziwnie tłumaczone ale cuż ...  wychodzi z tego że sa 205 wydajniejsze niż 106   ale droższe w utrzymaniu i w ogóle ..  silniki widze same potegi .. a ża potęga to chce amciu  więc nie wiem czy  się to opłaca ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

125

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

tzn jakim poglądem?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

126

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Mam znajomego co ma 516 mówił że właśnie wydajność jest ograniczona klawiszami. Cały problem mówił że tkwi w tym że nie są zbudowane kaskadowo, tylko równe na całej długości. Oczywiście zęby mają tylko chodzi mi o kształt, prawdę mówił??

127

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Te kaskady są dość długie, przy koszeniu qq jak wszedłem do góry i patrzyłem przez tą klapę nad klawiszami to widać jak masa podskakuje a że odległość do następnej kaskady jest duża to ma problemy przeskoczyć z jednej na drugą. Słoma jest długa i żaden z tym problem ale te resztki z kolb są krótkie i już jest inaczej. Środkiem klawiszy pozakładam takie grzebienie to może pomogą...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

128

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

poglądem na rotory ...  mam kolege co ma Case  ale właśnie stoi na allegro za 50 patyków ... mówi że szuka caasa na klawiszach ...   pierun wie  co w sumie lepsze ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

129

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

farmer1 napisał/a:

zakładasz komplet podbieraczy co czwarty bagnet wystarczy i cala naprzót przynajmniej ja tak kosze i niema problemu z poległym zbożem,fakt jak bym mial chydrauliczny wysów motowideł było by łatwiej ale jak to mówią jak się niema co się lubi to się lubi co się ma

Tylko poprzedni własciciel załozył bagnety od rekorda i tak oryginalne podbieracze nie pasuja a bizonowskie nie zdaja egzaminu bo libon ma pochylone bagnety do dołu a claas nie. wie ja się mecze na zwalonym

Rolnik z powołania:-)

130

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

ostatnio mnie zaciekawiłes  takim poglądem... ale jak by to było wspaniałe rozwiązanie to by  weszli w to pełną para a jednak nie ma za wiele  tego

patrząc prawie na każdą markę to te największe modele mają system omłotowy rotorowy albo podwójny rotor więc coś na rzeczy musi być

131

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Pajej napisał/a:
farmer1 napisał/a:

zakładasz komplet podbieraczy co czwarty bagnet wystarczy i cala naprzót przynajmniej ja tak kosze i niema problemu z poległym zbożem,fakt jak bym mial chydrauliczny wysów motowideł było by łatwiej ale jak to mówią jak się niema co się lubi to się lubi co się ma

Tylko poprzedni własciciel załozył bagnety od rekorda i tak oryginalne podbieracze nie pasuja a bizonowskie nie zdaja egzaminu bo libon ma pochylone bagnety do dołu a claas nie. wie ja się mecze na zwalonym

zausz bagnety od claasa i po problemie

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

132

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

wojtas napisał/a:

z rotorem  na żywo w robocie miałem doczynienia z BS 110   ale to   hmm  gówniana sprawa ... 
wydaje mi się ze rotor to  wieksze obciążenie  dla maszyny  bo dosc ze tych wałków jest mnogo  to tyle łożysk    wiadomo  jakichś pasków bo to wkońcu musi być napędzane ...  do tego   jak się to zapcha to co  zapałka ??

a dlaczego ma to ci się zpchać jak tam słome złapie w chederze a puszcza dopiero na rozdrabniaczu, a nawet jak by jakiś talent go zapchał to jedną korbą opuszczasz wszystkie klepiska z pod rotorów i cheja do przodu

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

133 Ostatnio edytowany przez Laszek (2013-01-05 14:25:05)

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

No największe kombajny mają rotory ale tak jak pisał Wojtas-mają też potężne silniki. Klawiszowe to 350 koni już jest max. Na firmie we wsi jak mieli Masseye na klawiszach to szły w największej zielonce a teraz jak mają Lexiony 770 to już więcej musieli roundup stosować. Faktycznie w kukurydzy są podobno lepsze od klawiszowych ale i takimi też koszą...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

134

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Wojtas w którymś z postów tu pisałeś że ktoś tam niedaleko Ciebie miał JD 2066 i co roku go robili. Wiesz coś więcej co nie tak było z tym kombajnem? Jakieś fabryczne nieudanie czy jak? U mnie w okolicy jest paru co ma JD i sobie chwalą, kilku miało stare używane to jak brali nowego to też właśnie JD.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

135

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Wojas a jakie jest dojście w Claasach do czyszczenia klepiska? Myślę głównie o kukurydzy żeby jak to to wyczyścić klepisko. Wczoraj oglądałem MEGE 204 ale to już inna kasa...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

136

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

farmer1 napisał/a:

witam kolegów z mojej 114 jestem bardzo zadowolony tylko nie moge doczytać jaka powina być ustawiona prętkość na rotorach w zbożu a są tam 4 prętkość ,a klepiska pod rotorami ustawia się wszystkie na raz.Słoma owszem gorzej wyglonda jak po klawiszach ale tragedi nie ma prasą zbieram,ale zato wszystko wymłucone i niema problemu z zapchaniem jak złapie w chederze to puści za rozdrabniaczem a i trzeba sprawdzić po zakupie oboiętnie jakiego claasa czy nie jest ustawiony w pozycji transportowej bo mój był i poprzedni właściciel nie mógł go wyregulować

Farmer byłem obejrzeć tego Claasa i on ma nie podniesiony tył.
http://allegro.pl/class-dominator-cs-11 … 28355.html
Kombajn na mój gust,nie ten stan, nie te pieniądze. Zastanawiałem się czy mu powiedzieć czy nie ,przyjechałem do domu i zadzwoniłem do niego i mi powiedziałem,był wielce zdziwiony.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

137

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Janusz to kombajn znajomego    http://tablica.pl/oferta/claas-dominato … b62a155510

138

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

ojanusz napisał/a:
farmer1 napisał/a:

witam kolegów z mojej 114 jestem bardzo zadowolony tylko nie moge doczytać jaka powina być ustawiona prętkość na rotorach w zbożu a są tam 4 prętkość ,a klepiska pod rotorami ustawia się wszystkie na raz.Słoma owszem gorzej wyglonda jak po klawiszach ale tragedi nie ma prasą zbieram,ale zato wszystko wymłucone i niema problemu z zapchaniem jak złapie w chederze to puści za rozdrabniaczem a i trzeba sprawdzić po zakupie oboiętnie jakiego claasa czy nie jest ustawiony w pozycji transportowej bo mój był i poprzedni właściciel nie mógł go wyregulować

Farmer byłem obejrzeć tego Claasa i on ma nie podniesiony tył.
http://allegro.pl/class-dominator-cs-11 … 28355.html
Kombajn na mój gust,nie ten stan, nie te pieniądze. Zastanawiałem się czy mu powiedzieć czy nie ,przyjechałem do domu i zadzwoniłem do niego i mi powiedziałem,był wielce zdziwiony.

nie ten stan to znaczy co taki dojechany czy co , a że tył miał niepodniesiony to pewnie dlatego sita mu zmieniał bo mu nie czyścił i niemógłgo ustawić , a jki czas go urzytkował

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

139

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

Jak byłem to grzebali przy rozruszniku(nie mogli go uruchomić) ,silnik od jazdy w naprawie(podobno urwał się jeden tłoczek i próbują go naprawić) ,rura od wysypu raczej do wymiany,heder nieciekawy,wózek własnej roboty,stół do rzepaku własnej roboty,itp.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

140

Odp: Claas COMMANDOR 114,115,116

ojanusz napisał/a:

Jak byłem to grzebali przy rozruszniku(nie mogli go uruchomić) ,silnik od jazdy w naprawie(podobno urwał się jeden tłoczek i próbują go naprawić) ,rura od wysypu raczej do wymiany,heder nieciekawy,wózek własnej roboty,stół do rzepaku własnej roboty,itp.

A to faktycznie nie ta cena ,a z rozrysznikiem to morze być że nie wyrzucili jazdy przód tył na luz a tam jest czujnik i jak będzie minimalnie w którąś strone przesterowane to rozłancza rozrusznik.Kiedyś sam o mały włos przez to bym wyjmował rozrusznik

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży