41 Ostatnio edytowany przez Tadeuszchelinski (2013-06-02 12:11:30)

Odp: RENAULT wszystkie modele

Po żniwach myśle coś w zamian za forszaja jak fundusze pozwolą , zastanawiam się nad renaultem , fergusonem bądź czymś takim jak Ty posiadasz czyli case wink

Konkretnego modelu nie mam ale tak od modelu 110.XX w góre bo to seria 6 cylindrowców,na rocznik nie patrze liczy się stan . Jak dla mnie to wszystko mechaniczne , rewers, podnośnik i półbiegi , klimatyzajcą bym nie pogardził . Interesują mnie ceny bo na allegro itp niektóre są kosmiczne.

42

Odp: RENAULT wszystkie modele

tylko te z symbolem 54 mają elektryczny rewers a to nie jest za dobre

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

43

Odp: RENAULT wszystkie modele

54 mają też mechaniczny. A ile będziesz miał około do przeznaczenia na zakup?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

Odp: RENAULT wszystkie modele

XXX.54 mechaniczny rewers także w nim jest . Różnice wynikają raczej tylko w wyglądzie maski (grilla przedniego) .
Do 35-40 tyś zł znajdzie się coś sęsownego ? Oczywiście cena czym mniejsza tym lepiej dla mnie ale to wiadomo.

45

Odp: RENAULT wszystkie modele

Może teraz kiedyś pojadę do niego to bym pogadał

E 516 na części
Telefon 695 076 269

46

Odp: RENAULT wszystkie modele

Ten handlarz ściąga ładne sprzęty z Anglii

http://allegro.pl/renault-110-54-klima- … 63101.html

47

Odp: RENAULT wszystkie modele

Jak mi się pogorszy to po pracach jesiennych może będzie mój MF do sprzedania.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

Odp: RENAULT wszystkie modele

Pietia fakt ten ciągniczek całkiem zacny , zapisze numer smile

49

Odp: RENAULT wszystkie modele

jamir kłopty ze zdrowiem?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

50

Odp: RENAULT wszystkie modele

całkiem ładny lecz plus VAT  Jamir co się dziej ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

51

Odp: RENAULT wszystkie modele

Tadeuszchelinski brałem od niego kiedyś Belarusa z Anglii ładne sprzęty ściąga fakt może nie najtańsze czasami lepiej dac troche więcej i być spokojnym.

Odp: RENAULT wszystkie modele

Wiem o czym mówisz, też już się przekonałem nie raz nie dwa , że lepiej dołożyć trochę wiecej niż później pluć sobie w brode. Jeżeli rzepaki ładnie dadzą z ha i cena będzie dobra to na pewno odezwę się do tego Pana i będę szukał Renault-a , a jeżeli żniwa będą słabe to także zrobie zamiane ale na zt323. Z marki renault jak narazie miałem tylko auta, trzy sztuki r19, megane, i teraz mam lagune 2 dci 2002r initiale paris, wiekszość osób psioczy na francuzy , ja jak do tej pory jestem bardzo zadowolony i do tego ten komfort .
Wracając do ciągników co to jest ten cały "acet" w renówkach ? Posiadają te ciągniki blokade przedniego mostu ? Jakby mi się trafiła wersja tx z amortyzowaną kabiną i klimą i tuzem przednim to była by bajka bedziemy myśleć po żniwach a narazie gromadzę info i numery smile

53

Odp: RENAULT wszystkie modele

Ten handlarz faktycznie sprzęty ma nie złe , byłem u niego z kolega oglądać ciągnik facet bez oporów odpalał każdy ciągnika żeby sobie obejrzeć , no i to ode mnie 20 km .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

54

Odp: RENAULT wszystkie modele

Paweł masz rację młody chłopak ale bardzo obrotny zobacz nic długo u niego nie stoi jak brałem Belarusa przyjechały znim na tirze balotnice JD 3 lub 4 sztuki w ten sam dzień wszystkie sprzedał widziałem na własne oczy super stan całe nie pogięte ani spawane

55

Odp: RENAULT wszystkie modele

wojtas napisał/a:

całkiem ładny lecz plus VAT  Jamir co się dziej ?

Spokojnie Panowie ze zdrowiem wszystko ok jak na razie ale znów chyba zaczyna mi się chciec czegoś lepszego jeszcze a nie wiem po co mi to i ot chyba pogarsza mi się z głową i to pewnie z nudów. Co do mojego MF to nadal dopieszczam i prawie już wszystko mam doprowadzone do stanu idealnego co nigdy mi się nie zdarzało żeby aż tak się bawic.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

56

Odp: RENAULT wszystkie modele

Pietia napisał/a:

Ten handlarz ściąga ładne sprzęty z Anglii

http://allegro.pl/renault-110-54-klima- … 63101.html

Ciągnik sprzedany, a właśnie miałem jechać go oglądąć sad Grrrrr...

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

57 Ostatnio edytowany przez Maryush (2013-06-16 12:49:17)

Odp: RENAULT wszystkie modele

Koledzy, mam mały dylemat. Od jakiegoś czasu szukam Renault 110.54, w wersji mechanicznej (mechaniczny rewers i podnośnik, bez półbiegów). Za to chętnie z kabiną na sprężynach i klimatyzacją (ale nie jest to konieczne). Niestety po kilkumiesięcznych poszukiwaniach nic sensownego nie udało mi się znaleźć, a ciągnika z powyższego linku nie zdążyłem nawet zobaczyć.
Ostatnio niedaleko mnie znalazłem Renault 133.54, chyba z wszystkim co może w tym ciągniku być: rewers elektromechaniczny, półbiegi, EHR, klima, kabina amortyzowana, nawet przedni TUZ (który też będzie mi potrzebny - gdybym kupił ciągnik bez przedniego TUZa to musiałbym dorobić). Dodatkowo cena przystępna, a ciągnik po takich szybkich oględzinach wydaje się być całkiem ok.

I teraz mam ten dylemat, szukać dalej mechanicznej wersji 110.54, czy brać ten dobrze wyposażony egzemplarz 133.54? Cena zbliżona, gabarytowo to takie same ciągniki, różnica około 20KM. Chociaż nawet te 100KM w 110.54 to jak dla mnie za dużo.

Ciągnik ma pracować głównie z ładowaczem czołowym (sianokiszonka w balotach), pługiem obrotowym, beczką 6500l, zimą z pługiem do odśnieżania a na jesieni do rozgarniania i ugniatania kukurydzy na kiszonkę.
Do tej pory odrzucałem elektrohydrauliczny rewers i EHR bo boję się o problemy i kłopotliwe naprawy, ale ostatnio stwierdzam że Renówka z Turem musi mieć elektrohydrauliczny rewers żeby się wygodnie pracowało (dźwignia rewersu mechanicznego jest po prawej stronie, jeśli jest elektrohydrauliczny to wtedy przy kierownicy po lewej).

Co radzicie?

Aha, jeszcze jedno - sprzedający twierdzi, że rewers do tyłu nie zawsze zaskakuje, mógłby to zrobić przed sprzedażą, ale jeszcze nie wiem na jakich warunkach..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

58

Odp: RENAULT wszystkie modele

marysiu  jeśli   ta renata ma w kabinie po prawej takie ustrojstow do sterowania  skrzynia i podnośnikiem to nie zawracaj sobie głowy bo to nie wypał ...  jak mozesz to bierz taką mechaniczną   wyjdziesz na tym lepiej ...  tamto  elekto sterowanie to porażka

oo znalazłem  http://otomoto.pl/ciagnik-rolniczy-rena … 07300.html

jeśli ma takie coś jak w tej w środku to daj se siana...     wszystkim to problemy sprawiało ... puki działało jeszcze jeszcze  później same problemy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

59

Odp: RENAULT wszystkie modele

wojtas to nie te modele smile
sam oglądałem (szukałem 145.54 lub 155.54) kilka i po rozmowie z jednym handlarzem zgłupiałem stwierdził że ten rewers i półbiegi są takie same w mechanicznej tylko że tam dajesz wajchą a tu tłoczek i że to jest najczęstsza usterka sprowadzanych renat pęknięta linka od sprzęgła i biegi tłoczek wbija na ch..a

60

Odp: RENAULT wszystkie modele

133.54 o którym pisałem ma takie wyposażenie jak ten z ogłoszenia:
http://otomoto.pl/renault-120-54-A324917.html

Zauważyłem jeszcze jedno, w ciągnikach z elektrohydraulicznym rewersem sprzęgło chodzi leciutko, bez żadnego oporu (dwa takie oglądałem). W wersji mechanicznej sprzęgło zachowuje się tradycyjnie. Czy to normalne?

Wojtas, ustrojstwa o których piszesz występują w tych największych Renówkach, ale ich w ogóle nie biorę pod uwagę.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...