161

Odp: RENAULT wszystkie modele

A axion to niby od jakiego modelu pochodzi?uzywany to loteria.a case-wiesz ile kosztuje pompa jazdy np?

162 Ostatnio edytowany przez sarast (2017-09-24 22:47:36)

Odp: RENAULT wszystkie modele

jack napisał/a:

A axion to niby od jakiego modelu pochodzi?uzywany to loteria.a case-wiesz ile kosztuje pompa jazdy np?

axion a   ares  to już inny traktor ! od niego  zaczynały sie dobre modele po renówkach ! dzis ariony i inne to juz inna bajka a co do cen części to w przypadku używek to już żadna różnica trzeba patrzeć gdzie dobry szrot i gdzie serwis a w przypadku dolnegoślaska to jednak case !! nie mam nic do renówek ale ja bym jej w dzisiejszych czasach nie chciał .

Leszek   dla kolegów'

163

Odp: RENAULT wszystkie modele

W axionach to tylko różnica w kabinie i te nowsze co są to już na fiatowskich silnikach. Porównując do starszych wersji z JD to nowsze mniej palą. Przez cały dzień z gnojarami przy rozsiewie wapna około 40 litrów mniej łyknie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

164

Odp: RENAULT wszystkie modele

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-c … xtor=SEC-8 a takie renki?

Rolnik z powołania:-)

165

Odp: RENAULT wszystkie modele

Laszek napisał/a:

W axionach to tylko różnica w kabinie i te nowsze co są to już na fiatowskich silnikach. Porównując do starszych wersji z JD to nowsze mniej palą. Przez cały dzień z gnojarami przy rozsiewie wapna około 40 litrów mniej łyknie

NIE TYLKO !!! porozmawiaj z mechanikami z serwisu! inne podnosniki. skrzynia , silniki, to już inna bajka ,

Leszek   dla kolegów'

166

Odp: RENAULT wszystkie modele

Hydraulika to tylko kwestia sterowania. Co do skrzyni to podobnie bo nie jest sterowana mechanicznie tylko cewkami chyba że już jest na bezstopniowej

E 516 na części
Telefon 695 076 269

167

Odp: RENAULT wszystkie modele

Panowie ogladałem dziś Renault 103 54 z 96r  tylko skrzynia  jest 16x16 bez  półbiegów skrzynia 30km na godzinkę ,  wolno ale cóż  i biegi ma 4 zakresy po 4 biegi   najwolniejszy bieg to 0.2km/h   pierwszy raz takie coś widzę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

168

Odp: RENAULT wszystkie modele

Biegi pelzajace?

169

Odp: RENAULT wszystkie modele

z tego tak wychodzi ,,, już spotkałem się z tmi modelami co ma 2 wajchy po prawej i 2 przy kierownicy z czego jedna to zółw zając a druga to rewers  a tą co dziś oglądałem to ma tylko jedną wajchę przy kierownicy i ma rewers a te dwie co są po prawej to jedna i druga ma po 4 położenia  jedna  w układzie H a druga identycznie jak w 323 od wstecznego i polowe drogowe ,,,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

170

Odp: RENAULT wszystkie modele

Sam bede sie rozgladal nad Reno 155.54 TZ ale szukam za germanica albo Francuze... Ciekawe traktorki, w dobrej cenie i silnik piekna praca oraz spalanie.. Wiem ze Jamir może cos powiedziex więcej o tych skrzynkach i wgl bo pamietam ze coś pisal na temat renoo...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

171

Odp: RENAULT wszystkie modele

Niemcy renówki nie mają za wiele a francuza odradzam. Co w nich jest takiego ciekawego bo przerobiłem kilka i jak dla mnie to jedno g...no większe od drugiego, chcesz 150KM to poszukaj gdzie indziej. Chcesz to swoje MF podkręcę nawet do 160KM i przynajmniej masz półbieg bez zatrzymywania się bo rewers działa tak samo no chyba że sobie kupisz już z EHR to współczuję z całego serca. Albo poszukaj takiego modelu 155.54 nektra to dopiero wynalazek.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

172 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2017-10-09 11:04:53)

Odp: RENAULT wszystkie modele

Mówisz? To co polecalbys 140-160km bo bede potrzebował na następny rok... hmm

I co powiesz o skrzynkach z Agrostara 6.71/81 itp co siedza jeszcze w innych markach? Dla znajomego padla skrzynka i gada nie oplaca sie remontować... Ogolem traktur bestia... Ewentualnie koszt kapitalki pi razy drzwi?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

173 Ostatnio edytowany przez jamir12 (2017-10-09 11:55:51)

Odp: RENAULT wszystkie modele

W tym przedziale mocy co piszesz to albo nowe albo loteria bo to już nie jest maszyna która stoi i ładnie wygląda tylko musi zapracować na siebie a nie mają lekko. W tym roku zapiąłem do swojego bronę wirową z siewnikiem i mimo że mam słabe ziemie to czas pomyśleć o czymś mocniejszym bo nie lubię jak silnik stęka i prosi o redukcję choć orka tego roku szła na 3 drogowej na dolnej połówce oczywiście pług nadal od Wojtasa i chyba długo go nie zmienię jak patrzę na te nowe które traktor prowadzą w poprzek pola żeby zaorać. Mój ma tylko 140KM i w agregacie aktywnym na słabej ziemi stęka no chyba że podniosę i pracuje agregat samymi końcami noży ale nie o to chodzi. Wszystko musi mieć swoją prędkość i granicę opłacalności a im wolniej tym mniej opłacalne. A i jeszcze jedno, omijajcie traktory sprowadzone z Francjii tam są ciężkie ziemie więc i maszyny nie mają lekko a powyżej 130KM starajcie się o nowe nawet kosztem gwarancji fabrycznej bo części dostaniecie taniej niż serwisy sprzedają plus ich roboczogodziny to czasem jest kosmos a większości przypadków i tak za części płaci właściciel tylko serwis wymienia je zd darmo co i tak jest mało opłacalne bo na samych olejach i filtrach jest każdy stratny minimum 150% a to niestety jest eksploatacja za którą serwis nie zapłaci.
DF jest dobry od momentu rewersu elektrohydraulicznego bo wcześniejsze skrzynie mając wsteczny na tej samej linii co 2 grupa biegów były dość awaryjne jak nie zawsze awaryjne bo niały zbyt małe łożyska na wałku, co prawda wzmocnione ale nadal za delikatne na te obciążenia a druga grupa biegów to główna w ciężkich pracach w tej maszynie.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

174

Odp: RENAULT wszystkie modele

140, 160, 200 - do czego wam tyle koni ? bo jeśli potrzebujecie 180 koni w głównym ciągniku to zapewne macie koło 150 hektarów. Jeśli nie ma dużej powierzchni to po co ? kupić porządne 100-110 koni i odpowiednie maszyny i można robić. Zaraz ktoś powie że pogoda nie pewna i trzeba szybko zrobić. Jak jest kilka dni pogody się mniejszym też zdąży. Od rana do nocy można kupę hektarów urobić.

gg 5118068

175 Ostatnio edytowany przez Karol323 (2017-10-09 12:59:41)

Odp: RENAULT wszystkie modele

Jamir rozumiem. A np z cos nowszych tak samo pewnie dostają baty i pozniej taka niby okazja paro-letni i niby 3tyś mtg zamiast 10tys mtg...

Zorak jak Jamir pisal do wszystkiego jest potrzebna odpowiednia moc. Moze i czasem jest za duży ale przeliczyc czas i paliwo to nawet mniej wychodzi... A po drugie to patrzę wyrwac sie w uslugi QQ więc 140km do odwozki sa potrzebne... U nas to pokupali mf'y 3645/55.. I to jest juz optymalna moc do ciaga 10t kichy...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

176

Odp: RENAULT wszystkie modele

Zorak dobrze prawisz. Nowe jest nowe. Yoko też szukał używki a ostatecznie kupił nowke...

E 516 na części
Telefon 695 076 269

177

Odp: RENAULT wszystkie modele

zorak napisał/a:

140, 160, 200 - do czego wam tyle koni ? bo jeśli potrzebujecie 180 koni w głównym ciągniku to zapewne macie koło 150 hektarów. Jeśli nie ma dużej powierzchni to po co ? kupić porządne 100-110 koni i odpowiednie maszyny i można robić. Zaraz ktoś powie że pogoda nie pewna i trzeba szybko zrobić. Jak jest kilka dni pogody się mniejszym też zdąży. Od rana do nocy można kupę hektarów urobić.

Bo sąsiad ma 200 KM to ja muszę 250 u każdego w okolicy znajdą się tacy a potem ciąga pług 4 bo na odpowiedni go już nie stać.

178

Odp: RENAULT wszystkie modele

👏

E 516 na części
Telefon 695 076 269

179

Odp: RENAULT wszystkie modele

Karol masz u siebie forda mocnego to po co szukasz daleko ? wink Na chwilę obecną to jestem zadowolony.

180

Odp: RENAULT wszystkie modele

U mnie? 😋 Nie wiem o czym mówisz he.. Forsz jest min moca do wozenia QQ bo w tamtym roku wozili 12245 to sie wdrapywal jakoś ale to trzeba dobrego kunia jednak 😎

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)