21

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Mareczku nie chciałem abyś poczuł się dotknięty z tym żytem, nie mam na myśli że ono jest złe, rok temu dostałem żyto które nie zostało opryskane i bizon się na nim zatkał. a tak to zwykle pryskam na jesieni.

wracając do eko,to na to wygląda że w polskim wydaniu bez kilku wyjątków to opłaca się to w zakresie obszarnika z uprawą buszu z badylami imitującymi orzecha. Cholera a zainteresowałem się tą dziedziną.  widziałem na allegro olej z ekologicznego rzepaku, właściwie ceny produktów eko są ciekawe, tylko cą przetworzone i to zwykle przez firmy które jedynie handlują eko produktami a nie je produkują. Czyli nic dla takich robaków jak my.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

22

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

jeszcze jedno pytanie czy wiecie jak wyglądają ceny bydła ekologicznego w ubojniach?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

23

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Czy u kogoś w okolicy (może znacie kogoś) jest jakieś gospodarstwo ekologiczne z hodowlą bydła ? Potrzebuje jakieś namiary, najlepiej telefon aby porozmawiać i fajno jak by to był jakiś znajomy abym się mógł na kogoś powołać. Użytkownik marcin był do niedawna w eko więc może masz jakiś znajomych ?

gg 5118068

24

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Mam takiego znajomego. Zajmuje się ekologią 30 lat. Pół powierzchni przeznacza na produkcję paszy dla krów mlecznych. Sprzedaje mleko, śmietanę, masło, maślankę, twaróg, sery, serwatkę. Pogadam z nim i dam Ci jego tel na PW.

25

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

W świerkach koło Nowej Rudy mieszka niejaki Adam Żakowski i ma (przynajmniej kilka lat temu miał) hodowlę bydła mlecznego i koni wszystko w eko.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

26

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

zorak napisał/a:

Czy u kogoś w okolicy (może znacie kogoś) jest jakieś gospodarstwo ekologiczne z hodowlą bydła ? Potrzebuje jakieś namiary, najlepiej telefon aby porozmawiać i fajno jak by to był jakiś znajomy abym się mógł na kogoś powołać. Użytkownik marcin był do niedawna w eko więc może masz jakiś znajomych ?

Cześć kolego ja znam gościa ,co ma ekologiczne gospodarstwo i zbiera z tego tytułu nagrody nawet ostatnio był w TV .Kupuję od nich warzywa .A co do zwierząt .to mają świnki i krowę na mleko .Odnośnie sprzedaży zwierząt do ubojni mówił ,że to jest kijowy biznes ,bo ceny mało co się różnią od tradycyjnych .W Łabiszynie kupują zwierzęta ekologiczne .Ja też myślę intensywnie nad tym ,żeby kierować się w stronę ekologii i zastąpić fungicydy oraz część nawożenia NPK emami .Już w tym roku zastosowałem na ziemiaki emy i zobaczymy co z tego będzie .W każdym razie pryskałem agrest w ogrodzie i ten krzak ma większe owoce i zdrowe ,a inne mają mączniaka i giną w oczach .Dodatkowo podlewałem kilka drzew i kwitły ,jak szalone ,nawet teraz jak popadało jeszcze kwitną trochę i owoców mają sporo ,jak nigdy .A ziemia w ogrodzie to piach .Tak więc zaryzykowałem i na własną rękę stosuję ekologię u mnie smile

27

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Rafaello3 uwiarygodnij się troszkę, bo czytając Twoje posty wszystkie kojarzą mi się z "prima-aprilis " smile

28

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Pracuję na gospodarstwie ekologicznym ( wykonuje usługi) Młode małżeństwo ma coś koło 200 ha a ja robię na około 40 - 50 ha. Wykonuje normalną orkę, uprawę i siewy, poplony i chyba w tym roku wapnowanie. Ludziska sieją soczewicę i biorą około 2600 zł do ha. Problem jest bardzo z chwastami no ale jakoś idzie. Dużo jest ceregieli papierkowych. Bo np. przejeżdżając z pola na pole choć by tylko przez polną drogę muszę pisać protokół z czyszczenia maszyny (data, podpis, czym i jak ). Jest tego trochę. Kontrole są częste, sprawdzają dosłownie wszystko, czepiają się a i jak zawsze chcą ucinać powierzchnię. Soczewica to dość delikatna roślina, rośnie szybko przez pierwsze dwa tygodnie a później jakoś staję i wtedy chwasty ją zagłuszają. Na taki problem pani z kontroli stwierdziła, że można mechanicznie zwalczyć chwasty stosując bronowanie.. A i pod ekologię to najlepiej gleby słabe bo na takich rośnie ta soczewica a chwast nie bardzo.. Moi ludzie są bardzo skrupulatnie w tym co robią, każdy kawałek zgłoszony jest faktycznie zrobiony tak jak się należy, a znam też cwaniaków, którzy robią jak robią ..

to taka moja wypowiedz na temat ekologi smile

29

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Kiedyś kolega http://www.ekogospodarstwo.eu/ założyciel tej organizacji powiedział krótko: chcesz być EKO to nic co żywe z wyjątkiem psa i kota nie może pętać się po podwórku. Czytając broszurę o wymogach wzajemnej zgodności też dochodzę do takich wniosków. W mojej okolicy wszyscy co są w eko nie mają już hodowli bądź wszystko jest fikcyjnie zakwitowane na brata, siostrę itp

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

30

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Znajomy we wsi ma też gospodarstwo ekologiczne i ma kury na jajka oraz prowadzi ekologiczną hodowlę ryb
http://www.ekologiczne-jaja.pl/index.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269

31

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

androl napisał/a:

Rafaello3 uwiarygodnij się troszkę, bo czytając Twoje posty wszystkie kojarzą mi się z "prima-aprilis " smile

Co Ci nie pasuje ? Bo tylko ty masz problem big_smile

32

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Piotrfire ładnie prosił nie tak dawno żeby napisać chociaż z jakiego województwa jesteśmy i jakie ciągniki mamy.

33 Ostatnio edytowany przez Fenol (2016-11-14 09:53:17)

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

jak wyglądały kontrole w ekologii?
Marek wspominałeś że sąsiad podsypywał saletrą eko uprawy, jak on to robił że to przechodziło? slady po ciągniku zostają- zbierał kamienie?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Koło mnie jest kilku ekologów z bydłem mięsnym i prawda jest taka że żyją z dopłat bo bydło nawet mięsne karmione "ekologicznie" sianem i sianokiszonką z nienawożonych łąk na wiosnę jest w kondycji takiej, że jeszcze ze 2 tygodnie zimy i by zdechły. Kumpel kupił byka salersa z witkowa. Dał 12 koła a pierwszej zimy prawie by zdechł. Kupił do tego jałowki cielne to sobie zrobiły 1,5 roku wychowawczego. Odsady jeszcze jakoś opychają ale jak trzymali na ciężkie to bykom najbardziej rosły rogi i torby. Jest też 2 co mają same proso i łąki z sianem na brykieciarnie. Prawda z ekologią jest taka że albo produkujesz albo ekologia i dopłaty. A jak się patrzy na to co się wyrabia w Europie to żyjąc z samej ziemi nie wolno funkcjonować tylko na dopłatach bo jak zabiorą to siedzisz w Mopsie.

35

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Fenol napisał/a:

jak wyglądały kontrole w ekologii?
Marek wspominałeś że sąsiad podsypywał saletrą eko uprawy, jak on to robił że to przechodziło? slady po ciągniku zostają- zbierał kamienie?

Rozmawiałem z kimś to mi mówił ze nawozy z głowa nie wychodzą w badaniach, tylko opryski wychodza

Rolnik z powołania:-)

36

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Nawozy wyjdą miałem eko to chcieliśmy po kozaczyć i nie wyszło całe szczęście ze pani darowała bo tata sie przyznał ,próbki jak brali to sprawdzali także wszystko do wykrycia z nawozem bylo tak ze weszliśmy na pole i pani odrazu tu był azot bo bez azotu te rośliny nie maja racji bytu

37

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

to ta Pani jasnowidzem jest zależy jeszcze od klasy ziemi

38

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Bez paniki, są jeszcze w razie czego punkty karne, a nawozy ile potrzeba, ale bez przesady, daje się przedsiewnie i jest ok

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

39

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Jakie punkty i o czym mowa odrazu sankcje  ok 12 lat w tym bagnie byliśmy kontrol jak była to nawet jak była butelka po radapie którym na cmentarzu chwasty pryskałem juz była notatka' klasa ziemi jednakowa a jednak stwierdziła ze było siane dokąd do tej pory przez łubin ok 70 tysięcy zostało w państwie sankcje

40

Odp: Rolnictwo ekologiczne jak to się robi?

Jak wygląda teraz ekologia? Temat umarł...
Wejdzie zielony ład to 20% upraw będzie musiała być eko i to raczej kiepsko. Sam ostatnio myślę o ekologii ale boje sie tego.
Zbytu na płody rolne eko nie ma wiec trzebaby było robic maki kasze itp. Nie wiem czy można to komuś powierzyć czy musi byc w gospodarstwie przerabiane. Teoretycznie wyglądałoby ładnie, 1ha orkiszu na wydatki mysle że dopłaty wystarczą. ukosi sie ok 3t z tego będzie 1t mąki po 8zł wychodzi 8 tys w kieszeni. dla mnie bomba. ale teora i praktyka nie chodzi ze sobą w parze

Rolnik z powołania:-)