Temat: porada od strony prawnej

Witam, takie pytanie.
Sprawa wygląda tak. w tym roku otrzymałem droga umowy dożywocia gospodarstwo, na jednej z działek które otrzymałem wraz z żona jest nowo postawiony dom, który wybudował brat teścia który ofiarował nam gospodarstwo, Brat nie jest ani nie był w żadnym stopniu właścicielem ziemi na której pobudował dom, podpisał jednak z jakąś tam umowę ze po zakończeniu budowy, teść mu za jakąś tam kwotę pieniężną odpisze owy kawałek działki. Teść już nie żyje przepis był dokonany przed śmiercią, w hipotece, jak i w akcie notarialnym nie ma zmianki o innym właścicielu jak teść, już w tej chwili ja oraz żona. I takie pytanie. Czy zobowiązania dotyczące umowy przechodzą na mnie oraz zonę.

2

Odp: porada od strony prawnej

może z takimi pytaniami do notariusza ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: porada od strony prawnej

Tak kolego wiem, zamierzam do prawnika sie wybrać, ale takie wstepne informacje chcem uzyskać.

4

Odp: porada od strony prawnej

u mojego prawnika koszt ~80 zeta ale wytłumaczy jak krowie na rowie. Idź i się nie zastanawiaj równolegle z Tobą inny prawnik może drążyć temat w inną stronę...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

5

Odp: porada od strony prawnej

Konin to troszkę za daleko oby jechac po porade prawną. sprubuje u mnie w Słupsku smile. Ale po nowym roku.

6

Odp: porada od strony prawnej

Po cholerę do prawnika skoro dostałeś całość za darmochę (darowizna) to należało by się zachować tak samo wobec brata teścia i przepisać mu owy kawałek gruntu za free aby móc sobie spojrzeć w twarz podczas golenia .

7

Odp: porada od strony prawnej

reż o tym  pomyslałem ale musi być działka wytyczona przez geodete ...  bo być może jest tak że to jest  dom postawiony na sadzie   lub na działce 8 hektarowej i co ??  całe pole mu przepiszesz ... musi być wszystko    jak przykazał ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: porada od strony prawnej

Zgodnie z prawem wszystko jest wasze, tj Twoje i żony z ową chałupiną włącznie i tylko od waszej dobrej woli zależy czy wydymacie owego stryja czy nie. Ja żeby być w zgodzie ze samym sobą i z rodziną zrobiłbym tak jak radzi Koseś, ale decyzja należy do Ciebie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: porada od strony prawnej

Koszt podziału działki to 400-800 zł zależnie od geodety. Taka rada, każdy geodeta powinien przed podziałem odszukać wszystkie kamienie graniczne tej działki i wznowić brakujące, to w ramach podziału. Lepiej dopilnuj tego, bo jeśli tego nie zrobi to możesz mieć w przyszłości kłopoty. Ostatnio wznawiałem facetowi działkę (działka wytyczona z pola) i okazało się że poprzedni geodeta nie odszukał kamieni i działka zamiast iść łukiem koło drogi poszła prosto i facet stracił trochę metrów. Jak będziesz podpisywał protokół podziału (taki dokument który podpisują strony po podziale) to powiedz niech geodeta pierw pokarze Tobie wszystkie kamienie nowej granicy a dopiero potem podpisz. Będzie wszystko jasne.

10

Odp: porada od strony prawnej

Dzienx za odpowiedzi. Wiem na czym stoje, a prawnik mi po to.. po przepisaniu poszłem z żona do kolesia i mowie że mu to przepiszę, ale pierw pogrzeb, ( teśc zmarł 2 dni po przekazaniu gospodarstwa). i inne sprawy, dałem se na to około 2 miesiące. Po 2 tyg napisał do mnie pismo przedprocesowe o wydanie Całej działki nie tylko umówionego fragmętu. wogóle duzo mi naisał, dołączył kilka dokumętów z podrobionymi podpisami teścia. Dla tego muszę sie troszke podowiadywać na cym stoję.

11

Odp: porada od strony prawnej

Dzięki.

12

Odp: porada od strony prawnej

No to teraz jest całkowicie inny obraz sprawy ,ale pamiętaj że to Ty jesteś "obcy " w rodzinie a nie raz trzeba stracić aby w ogólnym rozrachunku zyskać .

13

Odp: porada od strony prawnej

wszystko ładnie pięknie ale bratu teścia już grunt pod chatą nie wystarcza i mimo Twojej dobrej woli i chęci dogadania gadzina już pisma śle takich to by dla przykładu trzeba wydymać!

14

Odp: porada od strony prawnej

hehe, jako obcy nie dopuściłem oby go wywalili z tego domu, cała rodzina jest na niego cięta jak że nie da sie tego opisać. smile, teść na niego był cięty, drugi brat teścia, moja teściowa, żona szwagrowie oraz szwagierka. długo by jeszcze wymieniać. w sumie nieznam osoby w tej ,,rodzinie" dobre słowo o nim powie.

15

Odp: porada od strony prawnej

No " jo " co w rodzinie to nie zginie ale jakieś zasady muszą być ... to wyniosłem z domu  - zrób tak by w życiu się nie wstydzić ...

16

Odp: porada od strony prawnej

Dzienki za odpowiedzi. Poczekam, z tym,.. Tylko że nie jestem na tyle zepsuty oby komuś taki numer wywinać i go z domku ,, wyprosić" smile. To zapewne bedzie tak że bede obstawał za zostawieniem.

17

Odp: porada od strony prawnej

kriss 22 a dawno to zobowiazanie powstało ile lat temu

18

Odp: porada od strony prawnej

ja jestem włascicielem niecały rok, i nieprzejełem żadnych zobowiązań, a z tesciem około 5-6 lat temu, miało być przekazanie po zakończeniu budowy, budowa mozna powiedzieć nie dokońcajest skończona, poniewarz to dom z złączonym garażem, dom ,,stoi" garaż nie.
Z tego co mi opowiadała teściowa to ów przekazanie miało nastąpić, ale podczas popdpisywaia brat teścia przygotował papiery na całą działkę, a nie na óuwiony kawałek. Wię teść mu niepodpisał, potem z nim niegadał i tak to się ciłąło.

19

Odp: porada od strony prawnej

Nie wiem kiedy planujesz to prostować ale koniecznie płać podatek za całość i uprawiaj ziemięna maksymalnym obszarze działki. Podatek, faktyczna uprawa ziemi oraz księga wieczysta powinny załatwić temat. W takim przypadku to Ty będziesz górą i ewentualne pozostawienie domu bratowi teścia będzie kwestią dobrej woli a nie konieczności.

P.s. Na kogo zostało wydane pozwolenie bna budowę tego domu?

...jak mawiał Sofronow.

20

Odp: porada od strony prawnej

kriss_222 napisał/a:

... po przepisaniu poszłem z żona do kolesia i mowie że mu to przepiszę, ale pierw pogrzeb, ( teśc zmarł 2 dni po przekazaniu gospodarstwa). i inne sprawy, dałem se na to około 2 miesiące. Po 2 tyg napisał do mnie pismo przedprocesowe o wydanie Całej działki nie tylko umówionego fragmętu. wogóle duzo mi naisał, dołączył kilka dokumętów z podrobionymi podpisami teścia. Dla tego muszę sie troszke podowiadywać na cym stoję.

Podrobienie podpisu podlega pod paragraf... i to całkiem niemało grozi...

Ja w takiej sytuacji chyba zrobiłbym ksero tych papierów najlepiej z jakimś świadkiem, a potem postawił sprawę jasno: "stryju" bierz dom z działką na której stoi (fragmentem), a jak nie chcesz to idź do sądu - jeśli podpisy są rzeczywiście podrobione, to oprócz tego że nic nie zdziała, to narobi sobie kłopotów, ale to już nie Twoja wina...