Temat: Wierzba Energetyczna

Witam czy ktoś próbował się z tym bawić?? i może się podzielić jakimiś informacjami? Tu znalazłem jakieś ważniejsze informacje:http://www.zasad.friko.pl/

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

2

Odp: Wierzba Energetyczna

Kolega miał.
chcesz sprzedać zrębki, czy spalić w swoim piecu, musisz to g.... wysuszyć a na to potrzeba czasu i miejsca. Zacznij od tego.  Może i ktoś weźmie to od ciebie mokre ale za ile?
Zbierając to sieczkarnią  masz kupę gnoju ciężką do wysuszenia

3 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2013-01-03 17:43:23)

Odp: Wierzba Energetyczna

znajomy tego nasadził a teraz zaczynają się drzewa z tego robić... trochę się bawił w to ale przestał i rośnie sobie... Suszenie najgorsza sprawa

4

Odp: Wierzba Energetyczna

ja mam na własne potrzeby jak to cie interesuje to chetnie powiem ci co i jak

Rolnik z powołania:-)

5

Odp: Wierzba Energetyczna

na małą skale się nie opłaca ...   w zeszłym roku  karczowałem to coś  ...  paranoja

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Wierzba Energetyczna

Dla zabawy fajna sprawa jakieś jest zimo zajęcie tym bardziej jak ma się jakiś mokry grunt a z suszeniem to jak jest mało to najlepiej ściąć i na gromadę a za roczek lub dwa na rębak i suchutka będzie.

7

Odp: Wierzba Energetyczna

Jesli  się ma  umowę  z energetyką   sprzęt  do zbioru  i duży  areal   to  tak  - jest to temat  rozwojowy -  ale nieduże skrawki - to to jest mordęga  ; kolega ma tego  5 ha  i  o 5 ha  za dużo !  tak to  delikatnie kwituję?

8

Odp: Wierzba Energetyczna

Wszystko się zgadza co piszecie mam sąsiada co ma plantacje na  3 i 4 kl. ziemi.Kupił sieczkarnie ciągniki sadzarki,opryskiwacz-manna z nieba miała lecieć a jak się okazało to oprócz ww problemów to sieczkarnia się p.....li i rośliny cierpią na wymarznięcia , choroby grzybowe i pasożyty.

9

Odp: Wierzba Energetyczna

Czyli jednak nie opłacalny interes. Ja myślałem generalnie na swój użytek i to nie wielką ilość jako "dodatek opałowy" do węgla np. Mam taki nie wielki kawałek pola i może na próbę by posadził.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

10

Odp: Wierzba Energetyczna

później jak by co to cięzko to  zmitrężyc ale to w razie co za parę lat ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Wierzba Energetyczna

Ja mam mało lasu to też nie ma co za wiele z niego wycinać bo braknie drzew, dlatego pasuje mądrze gospodarować i się w coś takiego spróbować pobawić. Niestety ale las nie rośnie w takim tempie jak wierzba i tu jest jej plus.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

12

Odp: Wierzba Energetyczna

ja mam jakies 0,5 ha wierzby podzieliłem to na 3 czesci i ścinam 3 letnia. ścinamy to pila motorowa (mamy w planie zrobic pile do ciagnika) po ścięciu ustawimy w kupki a po żniwach tnie sie sieczkarnia do QQ i jest suchutka. dodam tylko ze mieszam to z miałem ale miału na zime idzie mi ok 1t reszte wierzba. oszczędność jest.

Rolnik z powołania:-)

13

Odp: Wierzba Energetyczna

http://www.youtube.com/watch?v=PbudsBTOxLU

gg 5118068

14

Odp: Wierzba Energetyczna

Pajej, znam taki przypadek jednego oszczędnego.
Poszedł do agencji towarzyskiej w wiadomym celu, na drzwiach ceny; 1000, 800 - za drogo, 500, 300 - też przykro, 100, 50 - przydało by się taniej, 30, 10 - może znajdę jeszcze taniej ? Znalazł 00, otwiera drzwi a tam kibel.
Nie bierz tego do siebie. Że tak powiem na myśl mi to przyszło na hasło "oszczędność".

15

Odp: Wierzba Energetyczna

Sławku swojej roboty sie nie liczy a i w zimie zajecie jest

Rolnik z powołania:-)

16

Odp: Wierzba Energetyczna

Sławek  dogłebniie  opisal  formę  oszczędzania-  a co do wierzby jest to możę  zajęcie  na zime    ale czy warte zdrowia - dobrze ze jest  cieplo   - w tym temacie  to hektary  i sprzet  dają zysk  inaczej  to dupa blada  z takim interesem?

17

Odp: Wierzba Energetyczna

Zawsze jest coś za coś jak ktoś woli płacić za gotowy opał to jego sprawa i pieniądze, ale niektórzy wolą włożyć trochę pracy w pozyskanie opału i za niego tyle nie płacić. W obu sytuacjach trzeba pracować na to żeby coś mieć.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

18 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-05 19:27:21)

Odp: Wierzba Energetyczna

moja babcia z prababcią chodziły do lasu po chrust.....
http://www.youtube.com/watch?v=PbudsBTOxLU
gg 5118068
skoszone... pozbierać,  wysuszyć, pociąć , i dopiero do pieca, 

Ale  policzmy dokładnie
1ha
Na plantacji "w pełni owocującej " zbieramy 22t co 3 lata (http://www.zasad.friko.pl/)
po dosuszeniu do 30% wartość opałowa ząbków to 12 GJ/t
Na rok wychodzi około 7t opału.
Teraz ile on jest faktycznie wart.
7t x 12GJ/t  = 84GJ/t
Tym czasem ja kupiłem wczoraj węgiel który ma podobno 31GJ/t i kosztuje 780zł/t
84GJ/t  /  31GJ/t  = 2,7 t
2,7t x 780zł = 2100 zł tyle trzeba by zapłacic za węgiel dajacy tyle samo ciepła co ta wierzba

Od tego hektara trzeba zapłacić podatek
A tu http://www.zasad.friko.pl/ piszą że trzeba to jeszcze popryskać na chwasty znając Życie 2 zabiegi w roku. Jak to ma 2,5m wysokości to jak to pryskac? Środek to około 100zł
Dać nawozu i to nie mało sam azot 80kg x 4zł 320zł. PK to kolejne 400zł .
Robota??? zbieranie patyków grubości palca -  *** mam to w porzeczkach
Ja tu zysku ekonomicznego nie widzę. No chyba że mamy jakieś tanie źródło nawozów i może są jakieś pieniądze z UE za takie plantacje.
Jak się komuś nudzi to niech robi,  mi wygląda na to że zasieje żyta na tym 1ha sprzedam i z zysku nie przychodu kupię 3t węgla

A palenie tym w piecu to inna historia.
Ja całe lato pale zrębkami porzeczki. jest sucha jak pieprz wydaje mi się że ma wiecej energii od wierzby. Palenie tym wygląda tak że ładuje do pełna  podpalam no i mam boiler gorącej wody i saunę w łazience. A w piecu jest ciemno po około 45 min. Zimy z takim paliwem i zwykłym piecem (z małą komorą mój ma z 30l ) sobie nie wyobrażam tu musi być coś w rodzaju pieca na słomę albo palacz na etacie

19

Odp: Wierzba Energetyczna

nawozu nie daje pryskac tez nie pryskam kosze co 3 lata to sa grubsze niz palec

Rolnik z powołania:-)

20 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2013-01-05 19:45:58)

Odp: Wierzba Energetyczna

Krzysiek masz dużo racji. Ja nie zamierzam sadzić hektara nawet pół pewno nie posadzę, myślałem tylko o posadzeniu na taki kawałku który jest trochę podmokły i się nie nadaję do uprawy. Lepiej niech rośnie na nim wierzba i sobie ją później spalę w piecu wymieszaną z węglem. Na polu uprawnym nie widzę sensu, ponieważ takie pole zawsze jakieś zyski ze zboża czy innych roślin przynosi tak jak napisałeś.
Pajej i jak sobie radzi ta wierzba bez nawozu i oprysków?? Tak jak zwykła wierzba?

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci