21

Odp: Wierzba Energetyczna

Papej  a jesteś w stanie powiedzieć ile tego zbierasz? Pewnie da się bez pryskania, nawożenia ale ile się zbierze?
Ja napisałem jak to wygląda na papierze.

22

Odp: Wierzba Energetyczna

ciężko jest mi to określić ile zbieram. wiem ze mi wystarcza 0,5 ha wierzby zbieram 1/3 do tego 1t miału i na cała zima opał jest

Rolnik z powołania:-)

23 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-05 20:08:27)

Odp: Wierzba Energetyczna

no a gdybyś miał palić tylko węglem? to ile byś go spalił?
dajesz jakieś nawozy?

24

Odp: Wierzba Energetyczna

nawozów nie daje. wegla wychodziło mi 3-4t

Rolnik z powołania:-)

25

Odp: Wierzba Energetyczna

Czyli Tobie wychodzi równowartość 2t węgla z 15 arów to się nie ma ni jak to tego co czytałem może trzeba czytać gdzie indziej. No ale tak czy tak wiemy jak to wygląda...

26

Odp: Wierzba Energetyczna

a czytałeś ze ile to daje?

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: Wierzba Energetyczna

no 22t/h co 3 lata

28

Odp: Wierzba Energetyczna

Jak chcecie się więcej o tym dowiedzieć to mój znajomy ma taką firmę i wie o tym wszystko. Pamiętam jak szykowałem mu starego Jaguara 690 http://www.specmot.pl

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

29

Odp: Wierzba Energetyczna

ale na własny użytek to musi przed pocięciem na ząbki wyschnąć. wiem bo ciąłem odrazu na zrąbki z pnia i to nie zdawało egzeminu

Rolnik z powołania:-)

30

Odp: Wierzba Energetyczna

U mnie w sąsiedniej wsi facet od kilku lat uprawia wierzbę na opał. Zasadził nią 6 arów obok swojej działki i pali nią w piecu. Wierzbę po ścięciu tnie w rębaku na małe skrawki i suszy ją przez rok w piwnicy na rusztach z siatki, dzięki temu ma suchy opał gotów do palenia. Piec ma fabrycznie przystosowany do spalania biomasy. Mówi że ten opał mu wystarczy na cały sezon grzewczy, nic nie nawozi, nie pryska.

31

Odp: Wierzba Energetyczna

Nie wierze w to.
planuje zrobic dla siebie kosiarke do wierzby podobna do tej.
http://www.youtube.com/watch?v=wPdnC8N1VbU

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: Wierzba Energetyczna

http://tablica.pl/oferta/wierzba-energe … ed;r:17;s:
Pajej możesz się wypowiedzieć na temat tych sadzonek czy warto je kupować?? Znalazłem przypadkowo w necie.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

33

Odp: Wierzba Energetyczna

szczerze to za takie pieniądze nie chciałoby mi sie sadzonek robić. ja kilka lat temu to za patyka płaciłem 10gr

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: Wierzba Energetyczna

Zielone certyfikaty poszły w dół to i handlarze słomą dostali po dupie i beczą teraz.

35

Odp: Wierzba Energetyczna

Już kiedyś pisalem na ten temat  na dzisjaj  to jest gówniany  interes - i pewnie  tak  bedzie  dopóki  nie zostaną wykonywane dyrektywy UE w wykorzystywaniu biomasy na cele energetyczne  przez elektrownie i ciepłownie w Polsce

36

Odp: Wierzba Energetyczna

A Czesi biorą słomę jak brali, niby jedna Unia ale ch,j nie wspólnota, gdzie każdy ch.j na swój strój.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

37

Odp: Wierzba Energetyczna

Podepnę się tutaj. Mam parę podmoków gdzie nie można często wjechać ciągnikiem i plony przez to są słabe.Myślałem żeby posadzić wierzbę, ale znajomy powiedział, że lepiej topolę energetyczną. Miał ktoś z tym styczność? Dodatkowo myślałem jakby wyglądał handel sztorbami tej topoli. Mało jest na rynku ofert sprzedaży tej topoli, ale nie wiem czy jest zainteresowanie? Ogólnie poniekąd ma być mniej wymagająca niż wierzba i rosnąć w razie zostawienia przez kilka lat jak normalne drzewo. Ten mój znajomy właśnie ma trochę wierzby to za 100szt, sztorbów dostawał 5zł. Sprzedał wszystko co miał. I mówił że z zagajniczka kilku arowego dostał ok3tys złotych. Myślę o czymś takim, bo w okolicy nikt tego nie ma czy wierzby czy topoli. Dodatkowo zbiera się jak opadną liście ok październik listopad, czyli po robotach. Macie jakieś wiadomości na ten temat.

38

Odp: Wierzba Energetyczna

http://tablica.pl/oferta/wierzba-energe … 1;promoted

mdw

39

Odp: Wierzba Energetyczna

grzesiek jak chcesz sadzonki wierzby to zapraszam do mnie

Rolnik z powołania:-)

40

Odp: Wierzba Energetyczna

Ten znajomy co mu pomagałem składać białoruśkę już mi obiecał na wiosnę ale muszę mieć miejsce przygotowane. A do Ciebie przyjadę, ale na kawę big_smile Jakoś muszę się wybrać w końcu. Miałem być w Tarnogrodzie, ale wtedy tak nas zawiało i zrezygnowaliśmy bo byłoby głupotą jechać.
Nikt się nie wypowiada na temat tej topoli.... Czyli znaczy to, że mało osób się tym zajmuje ....  smile Trzeba się zainteresować tym.