81

Odp: Rozrusznik

najlepiej to zanies do naprawy ja za naprawe rozrusznika zapłaciłem 150 złoty a były popalone te magnesy co sa 4 na sciakach niewiem jak sie one zwa ale one byly spalone i praktycznie dostałem nowy ozrusznik z roczna gwarancja smile to moim zdaniem sie nie opłaca robic samemu:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

82

Odp: Rozrusznik

Chyba zaniosę do naprawy ,no i zgadzam sie z Tobą. Gość w tym siedzi, ma przyrządy do sprawdzenia ,do tego jeszcze części. Tylko jeszcze , żeby był choć trochę uczciwy.Czasami niewiele zrobi, a żąda niwiadomo ile.Pytałem telefonicznie machera ,to powiedział ,że najpierw zajrzy i powie ile będzie kosztować.No i wtedy podejmę decyzję. Są jednak uczciwi fachowcy. Dwa lata temu zawiozłem pompę paliwową do pompiarza . Sprawdził ją na stole i powiedział ,że jest dobra . Wziął symboliczną kwotę.Ten sam  zrobił mi pompkę podającą paliwo do Claasa. Zmienił praktycznie wszystko , wziął 100 zł , ale warto było dać.

83

Odp: Rozrusznik

dokladnie  nie warto sie czasami bawic  w kazdym razie dzwoniłem do postolic i koles powiedzial mi ze calkowicie nowy rozrusznik kosztuje 700zł a niby po naprawie 540zł neutral a 150zł zawołal  koles jak mi naprawiał a dokładniej dał mi inny po naprawie  i sniga

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

84

Odp: Rozrusznik

nowy rozrusznik kosztuje 700zł a niby po naprawie 540zł

A zadzwońcie do pszenna albo pankowa wydaje mi się że tam widziałem po regeneracji dużo taniej

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

85

Odp: Rozrusznik

->  http://allegro.pl/search.php?string=rozrusznik+ifa

86

Odp: Rozrusznik

ja regenerowałem w swidnicy  nie pamietam jaka to byla ulica ale jesli bedize ktos potrzebował to podjade i wezme namiary dokładne

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

87

Odp: Rozrusznik

Chciałbym się podzielić z Wami moimi doświadczeniami odnośnie naprawy rozrusznika. Nie było wcale łatwo, ale w końcu- sukces. No to po kolei.Najpierw zawiozłem rozrusznik do zakładu Brzozowski w Niemcach pod Lublinem.Nie powiem-dobra firma, wymienili tulejki, sprzęgiełko i dwie cewki te  boczne. Koszt 240 zł.Przywożę do domu, zakładam, no i d...a. Jeszcze gorzej jak było, bo tulejki spasowane.Kupiłem dwa komplety pilników, siadam na krzesełku i piłuję ze trzy godziny ząbki na wieńcu.Trochę były zjechane, szczególnie tam gdzie silnik sie zatrzymuje. Ale to też nic nie dało.Zawiozłem rozrusznik jeszcze  raz do naprawy. Pozaglądali, coś tam niby podgięli, no i ma być.Zawożę do domu, no i to samo.Rozrusznik za wcześnie zaczynał kręcić zanim wskoczył w wieniec i darł niemiłosiernie po wieńcu. Sam zeszlifowałem około 2 mm takiej dżwigienki- brzeg jednej strony. Dżwigienka ta odpowiada za załączanie cewek i kręcenie rozrusznikiem. Po tym zabiegu załącza trochę później.Teraz na 30 prób 30 sukcesów.Powodem problemów był zjechany trochę wieniec Ci w zakładzie zrobili swoje i nie można mieć do nich pretensji. Rozrusznik jest tak fabrycznie nastawiony, że zaczyna kręcić jak kółko rozrusznika wpadnie ok. 2 mm w wieniec No a u mnie tych 2 mm na wieńcu już nie było i tu był pies pogrzebany.Przy jakiejś okazji obrócę wieniec, ale na razie nie ma takiej potrzeby.To wszystko wcale nie było takie oczywiste , ale udało mi się ,,rozgryźć"sprawę.Pomyśliwałem już sobie o przekładaniu wieńca, ale to przecież kupa roboty.Mam nadzieję, ze być może komuś  z Was moje doświadczenia przydadzą się.Sam często korzystam z opinii  i rad zamieszczanych na Forum i bardzo je sobie chwalę.

88

Odp: Rozrusznik

nie wiem gdzie się zapytac więc spytam tutaj,co trzeba zrobic żeby obrócic wieniec?czy ktoś mógłby napisac krok po kroku jak to zrobic?

Typ traktora-zt323a

89

Odp: Rozrusznik

Jeszcze tego nie robiłem a gdybym to robił to zrobił bym tak.Najpierw odkręcił wszystkie obudowy i chłodnice.Odkręcił silnik i sprzęgło gumowe noi hydraulikę,odsuną silnik i wtedy można wyciągnąć sprzęgło gumowe i wtedy można odkręcić koło zamachowe.Jak wyciągniesz koło wraz z wieńcem to trzeba go wybić i potem dokładnie rozgrzać żeby dało go się nabić z powrotem.Jestem nawalony więc nie wszystko jest logiczne.

90

Odp: Rozrusznik

Opis Tomka jest dobry do momentu wykręcenia koła zamachowego, dalej ja przynajmniej radze Ci zawieźć to koło do kogoś kto naprawia ciągniki i przekłada wieńce. Będzie szybciej i taniej.

91

Odp: Rozrusznik

Wyciągasz koło zamachowe z wieńcem,zbijasz wieniec kładzieszgo go płasko w kotle od gotowania bielizny:P polewasz ON podpalasz i czekasz aż się rozgrzeje następnie rozgrzany i rozciągnięty pod wpływem temperatury wieniec zakładasz na koło zamachowe.Oczywiście dobrą stroną do rozrusznika.A po montażu:beer:

92

Odp: Rozrusznik

hmm szybciej i prosciej nagrzac ten wieniec jest palnikiem jak sie takowy posiada a jak nie to pozyczyc od kogos na krótką chwilke

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

93

Odp: Rozrusznik

Po montażu beer to mi się podoba.Dzisiaj znowu jestem nawalony.

94

Odp: Rozrusznik

jak będzesz miał rozkręcone gumy to je zamień  miejscami jeśli będą dobre, tą od skrzyni do silnika i ta od silnika do skrzyni

95

Odp: Rozrusznik

Witam mam pytanie,do kolegów bo pojawił się problem z rozrusznikiem,po zamontowaniu na miejsce zęmbatka rozrusznika,zostaje na wieńcu dodam ,że rozrusznik działa prawidłowo.czyli elektromagnes "wyrzuca i cofie" wirnik do końca.Zęmbatka zostaje ok 4mm,rozrusznik wymieniony na nowy typ.

96

Odp: Rozrusznik

WOJTAS jak możesz, to poradż w sprawie tego rozrusznika.Z góry dzięki.

97

Odp: Rozrusznik

a masz swój stary rozrusznik ?? może zębatka (bendix) jest  inna   to po pierwsze a po drugie  kupowałeś to w jakimś sklepie ten rozrusznik czy  sam robiłes ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

98

Odp: Rozrusznik

Na ośce wirnika są podkładki dystansowe trzymające zębatke w określonym położeniu i nimi można zmienić położenie zębatki, cofnąć lub dać bardziej do przodu. Dodatkowo możesz też cały rozrusznik cofnąć o te 4-5 mm i będzie ok.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

99

Odp: Rozrusznik

Dzięki,za rady będziemy kombinować z cofnięciem całego bo podkładki już  przerabiałem i nic .WOJTAS rozrusznik kupiony od znajomego.

100

Odp: Rozrusznik

to moze bendix sie do nońca nie cofa  może gdzies sie blokuje ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile