141

Odp: Rozrusznik

no nic to tak sobie OK

142 Ostatnio edytowany przez ldragon (2013-02-17 09:06:39)

Odp: Rozrusznik

Panowie rozebrałem rozrusznik z 323 stary typ bo czasem nie kręcił tylko przepuszczał. Po rozebraniu - luz na tulejkach i ten korpus aluminiowy jest rozwalony od środka. Ten koszyk z tarczkami nie miał zabezpieczenia(drut) leżał osobno. Czy ktoś ma ten korpus aluminiowy na zbyciu? Co może być powodem przepuszczania jego - coś z tymi tarczkami ? Dodam że wieniec i zębatka rozrusznika ok.

143

Odp: Rozrusznik

Ja do swojego wsadzilem od jelcza . Kreci 2 razy szybciej przez co szybciej pali i zuzywa mniej pradu na rozruch. Do kombajnu tez chyba kupie i zaloze od jelcza. Co do tego aluminiowego to jutro zrobir foto i pokaze co mam, jakies czesci sa smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

144

Odp: Rozrusznik

Tak tylko  jakiego jelcza typ rozrusznika i co trzeba przerobic

145

Odp: Rozrusznik

ja mam jakiegos wariata na 12V i cała instalacja jest na tyle. krecic kreci ale szybko prad zjada.kilka prób zapalenie i po zabawie tylko żu żu żu

Rolnik z powołania:-)

146

Odp: Rozrusznik

Pajej od jelcza kiedyś wstawiałem już zdjęcia tylko nie pamiętam gdzie mnie to kosztowało coś koło 300 zł ale warto było mam jeszcze jeden na stanie na zapas ale mam tez do pozbycia nowy typ do 323 fortschritta

147

Odp: Rozrusznik

Panowie co to może być? 2 godz szukałem przyczyny i dojść do tego nie mogę dlaczego nie chce mi ciągnik zapalić. Oba akumulatory naładowane, styki na klemach wyczyszczone, nawet kable od hebla na krótko spiąłem a rozrusznik jeżeli ruszy to ledwo co kręci. Wczoraj palił za dotknięciem hmm Co to może być?

148

Odp: Rozrusznik

Przerabiałem tydzień temu to samo , czyściłem klemy , nadlewałem słupki, czyściłem styki w stacyjce i nic. Wyjąłem rozrusznik przeczyściłem komutator wiertarka i drobny bardzo papier , nasmarowałem tuleję która się wysuwa a teraz kręci jak szalony.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

149

Odp: Rozrusznik

A mi znowu się upalił główny kabel w środku i nie było widać a zrobiło się to dokładnie tak samo jak u Ciebie Misiek. Dobrze że udało się pospawać migomatem.

150

Odp: Rozrusznik

W tym roku się dwiedziałem, że w moim rozrudzniku w kombajnie kręcił Dżin, ale któregoś dnia spektakularnie urwał się z roboty, przy okazji psując dwa słupki w bateriach. W pole trzeba jechać a tu nie ma kto kręcić silnikiem , no to ładuję cały złom jaki mam do odpalania Fortschrittw do bagażnika i w te pędy do pana Dziunka, po drdze zabezpieczyłem w sklepie sześciopak harnasia i składamy z trzech rupieci jedem. Z mojego nadał się tylko zębnik i pokrywka, godzię roboty i swje części Pan Dziunek wycenił tak: Ale siedem dych to musisz dać! Dałem stówę i jeszcze mi słupki nalał. 15 minut później kombajn ruszył w step. Pozdro dla Pana Dziunka
Ps. Pan Dziunek wczoraj dzwonił, że ten Jelczański też już obudzny, trzeba zapieprzać do bankomatu...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

151

Odp: Rozrusznik

Jutro przeczyszczę rozrusznik i zobaczę co będzie się działo

152

Odp: Rozrusznik

Problem już rozwiązany.
Wyczysciłem rozrusznik ale dalej było tak samo. Załamany że rozrusznik padł postanowiłem że przekręce akumulatory. Okazało się, że mimo naladowanych akumulatorów (13V napięcia na każdym) nie miały one mocy rozruchowej. Wstawilem dwa roczne aku i kręci jak głupi

153

Odp: Rozrusznik

Pietia napisał/a:

Pajej od jelcza kiedyś wstawiałem już zdjęcia tylko nie pamiętam gdzie mnie to kosztowało coś koło 300 zł ale warto było mam jeszcze jeden na stanie na zapas ale mam tez do pozbycia nowy typ do 323 fortschritta

Pietia mam pare pytań odnośnie tej podmiany.Jakaś podróbka już jest w 323,sam ją wkładałem ale nie pamiętam od czego;jelcz albo ursus-6/obcinałem uszy,zmniejszałem średnicę obudowy w miejscach obejm.Znajomy "żydek"ma od jelcza ale jeszcze go nie przywiózł i nie wiem czy jest sens w to wchodzić.Dlatego proszę o podpowiedz Ciebie albo innych kolegów co w jelczowskim należy przerobić.

154

Odp: Rozrusznik

Jelczowski przetaczasz łeb na wymiar forsza i zakładasz trybik od polskiej szóstki i cała przeróbka. U mnie działało to rewelacyjnie.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

155

Odp: Rozrusznik

Paweł dokładnie tak jak pisze borys mam jeszcze jednego w zapasie od jelcza przerobionego dla fortschritta kosztował mnie z wszystkim 350 zl.

156

Odp: Rozrusznik

Taki rozrusznik to super sprawa, super kręci

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

157

Odp: Rozrusznik

Panowie + lecą ale po koleji.W 137 poście znalazłem historię mojego rozrusznika,no cóż pamięć jest zawodna ale dobrze że jest forum,

158

Odp: Rozrusznik

Mam od jelcza wczoraj odebralem od tokarza stoczyl przod na wymiar rozrvsznika od forsza zebatke od forsza zalozyl tez i chce wkladac lecz niepasuje jest za gruby moje pytanie stoczyc go tylko w miejscu obejm? Czy jak

159

Odp: Rozrusznik

Marian musi pasować idealnie miałem dwa o każdy pasował na obejmytylko głowiczkę trzeba stoczyć i to wszystko

160

Odp: Rozrusznik

no tak mam zrobione lecz nie pasuje ;/ jest za gruby na obejmach zas glowiczka wchodzi lecz jak przylozysz do tych pol ksiezycych to nie wchodzi w centralnie w otwor