161

Odp: Rozrusznik

Marian musisz zeszlifować w miejscu obejm i z powodzeniem zrobisz to szlifierką,podobnie jak "łeb" mogłeś zjechać na szlifierce

162

Odp: Rozrusznik

ile trzeba przybrać na tych obejmach?  zrobie na tokarni będzie jak trzeba

163 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2015-03-15 21:48:42)

Odp: Rozrusznik

Nie polecam na tokarni bo tokarnią dbjedziesz wokoło i osłabisz a szlifierką tylko w  miejscach obejm. Nic się nie martw tylko skrob i to ostro do womiaru oryginału.Z tego co pamiętam lekko zjedziesz  śrubę od uzwojenia ale to nie kłopot ani wada.Ważne by dobrze i prosto osadzić.

164

Odp: Rozrusznik

Marian dziwne miałem dwa i każdy pasował na obejmy jeden jeszcze jest widocznie były różne typy

165 Ostatnio edytowany przez marian 323 (2015-03-16 21:18:56)

Odp: Rozrusznik

ten mój 24v i 6 kw
a wiec dziś odebrałem znow rozrusznik stoczony na uchytu do przykręcenia pasuje zakładam podlaczam kable - i co -dup.-nie gada -myslalem ze mnie szlak trafi jutro zabieram go do elektryka a jak będzie zepsuty to montuje stary spowrotem Petia a ty swojego za ile cenisz w razie czego?

166

Odp: Rozrusznik

Panowie ma ktoś na zbyciu główkę do rozrusznika z elektromagnesem?

167

Odp: Rozrusznik

główkę jako zębatkę czy obudowę?

168

Odp: Rozrusznik

obudowę. a może stary komuś miejsce zawala?

historia nadaje się do "ręce opadają"; zamówiłem regenerowany rozrusznik. Kurier przywozi  nowy, stary zabiera a ja szczęśliwy. robimy z ojcem próbę na sucho - mało nami nie zakęciło, myślimy: ale szaleniec. Z uwagi na późną porę montaż przesunął sie na następny dzień. Montuje ojciec, ja w robocie. Dzwonię koło południa i sie pytam co i jak: a on na to - rakieta. Myślę sobie no to fajnie. Po kliku godzinach dzwoni ojciec do mnie i mówi: rakieta się skończyła. i tak to "nastał koniec na samym początku" jak mawiają ludzie z za buga.

169

Odp: Rozrusznik

A co uszkodziło Ci się tam? Ja w sumie samą główkę miałbym bo kupiłem drugi kompletny. Musiałem zmienić, bo u mnie już zębatka wyjedzona i elektrowłącznik ducha wyzionął. Obejrzę jak wygląda i dam znać jutro.

170 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2015-08-05 11:09:26)

Odp: Rozrusznik

ma ktoś albo wie gdzie można kupić ten stycznik miedziany  http://zapodaj.net/fc112dadc4ca5.jpg.html

171

Odp: Rozrusznik

Padla cewka w Forszu w rozruszniku. Poszedl tata do sasiada i patrze niesie.rozrusznik niby od jelcza. Jest na nim 24v 2,9kw.. Jest on.praktycznie nowy wszystko sprawne. Nie bedzie on za slaby jesli tylko ma 2,9kw?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

172

Odp: Rozrusznik

Chyba 2,4  jest w MF 255....

173

Odp: Rozrusznik

Wydaje mi się że oryginał ma chyba 5 kw, ale nie jestem pewien

174

Odp: Rozrusznik

Panowie.. Padł mi wirnik w rozruszniku  od forsz 323  typ rozrusznika R18, a nie chcę zakładać nowych tematów itp .. Dokładniej to wyjarało komutator ..I teraz nie wiem czy brać regenerowany rozrusznik i dać stary (420zł plus wysyłki 40zł) czy wirnik z Pankowa około 320zł plus wysyłka no i nowe szczotki 40zł (jak są padnięte zwoje na stojanie to może  być lipa a są zaizolowane to nie widać) Czy brać nowy około 800zł wzmacniany 5,4kw z Pankowa..

A może ktoś ma padnięty rozrusznik wyżej wymieniony z dobrym wirnikiem i odpali mi ten wirnik  za przysłowiowego litra czy cuś..
Proszę o jak najszybszą odpowiedź na priv czy na forum (będę śledził temat). Jutro bym chciał podjąć decyzję ewentualnie mogę poczekać do niedzieli...

175 Ostatnio edytowany przez sarast (2015-11-26 21:59:51)

Odp: Rozrusznik

brałem u nich alternator i rozrusznik , było ok.http://allegro.pl/rozrusznik-fortschritt-deutz-jcb-2vd-4vd-ifa-ofron-i5055193507.html

Leszek   dla kolegów'

176

Odp: Rozrusznik

Oglądałem tą stronkę gość ma 100% prawie pozytywów, ale wolałbym zachować stary rozrusznik na części , regeneracja to taka ostateczność   tym bardziej że wydaje mi się że ten mój M18 to chyba raczej nie jest mocna wersja ... Coś wydaje mi się że ma chyba 4kw tylko ..Bez zdawania starego to koszt około 570zł ..Jak by ktoś miał wirnik w dobrym stanie do opchnięcia to by było najlepsze rozwiązanie ..Tym bardziej że nie widzę tam zbytnich zużyć po za szczotkami i tym komutatorem na wirniku, którego no nie da się już przeszlifować,przetoczyć.. Boję się że po roku  2 padnie ten regenerowany też.. Bo w chłodne dni to trzeba nim troszkę pokręcić..

177

Odp: Rozrusznik

Też od nich brałem. Pisałem już.  Mało mi silnika z ramy nie wyrwało takiego ma kopa!!
I nie wiem który to R18. Ja wkazdym razie miałem ten nowszy tj taki jak na tej aukcji ale zażyczyłem sobie stary typ chłop był zdziwiony. Ale ja nie żałuje. Są równie mocne i mniej awaryjne! Tych nowszych od 2000r przez ręce przeszło mi z 4 szt (kombajn i ciągnik)
Wreszczie do ciągnika dostałem stary i potem do kombajnu zamówiłem już świadomie stary i koniec problemów.

178

Odp: Rozrusznik

Stary szybciej kręci, mam jeden i drugi.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

179

Odp: Rozrusznik

A stary to jaki typ tego rozrusznika. Ciekawe czy sie zgodzi na stary jak zdam nowy typ.

180 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2015-11-27 16:05:58)

Odp: Rozrusznik

Mam takie http://allegro.pl/rozrusznik-fortschrit … 06219.html pierwszy od 6 lat nigdy nie zawiódł i starego nie musisz zdawać jak zajrzysz do środka co całkiem inna budowa jego.