Temat: Agregat fortschritt

Pytanie moje polega na tym czy wybrać agregat z pojedynczym wałem z tyłu czy podwójnym ? Oczywiście mowa tu o agregacie oryginalnym Fortschmirttowskim. Dodam, że mam ziemie od 6 klasy do 3 gliniastej. Posiadam agregat na bronie "zagiętej" z podwójnymi wałkami ale to do C-360 a chce do dużego. Może polecicie mi inny agregat w miarę jego możliwości. Jako takiej uprawy wiosennej nie mam wszystko to uprawy zimowe. Czy lepsza brona czy ząb ? Może coś na 3 wałkach ?

2

Odp: Agregat fortschritt

jak bys chciał to mam Rau unimat  na niskich zębach ...  podwójne wałki ...  na twoich ziemiach  to by za pierwszym razem pył robiło ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3 Ostatnio edytowany przez Bombay (2013-01-23 23:01:30)

Odp: Agregat fortschritt

Powiem tak jeśli na uprawy wiosenne to na kazde pole po zimowej orce oczywiscie jak znalazł. Ale gdy na jesienne siewy w swieza orke i nie mowie ze swieza wczorajsza ale i ta 3 tygodniowa, to zalezy od ziemi. na piachu w podwojnych sie zapycha, na glinie nie poradzi sobie. wydaje mi sie ze jeden wwałek ale o wiekszej srednicy byl by lepszy.

Wojtas my pył juz mamy i wiecej nam nie potzreba smile

4 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-23 23:33:05)

Odp: Agregat fortschritt

no maszyny uniwersalne czyli na każdą ziemie kosztują.... jak masz kasy jak lodu to możemy dyskutować. A jak chcesz wydać nie wiele to tak jak Bombaj niech będzie 1 ale duży.
Uprawowo siewny?
A co masz w tej chwili do c 360 chodzi mi o szerokość i "skład"

5

Odp: Agregat fortschritt

Bombay napisał/a:

Powiem tak jeśli na uprawy wiosenne to na kazde pole po zimowej orce oczywiscie jak znalazł. Ale gdy na jesienne siewy w swieza orke i nie mowie ze swieza wczorajsza ale i ta 3 tygodniowa, to zalezy od ziemi. na piachu w podwojnych sie zapycha, na glinie nie poradzi sobie. wydaje mi sie ze jeden wwałek ale o wiekszej srednicy byl by lepszy.

Wojtas my pył juz mamy i wiecej nam nie potzreba smile

Zapycha się ? Mam podwójny w małym i jestem spełnia moje oczekiwania, aż nad.. Jest to expom 2,1 m i powiem tak mój sąsiad ma agro-masz-u z 3 wałkami i jego tak nie zagęszcza jak mój. Jego na zębach a mój jak pisałem na bronie. Oglądałem już kilka i nie wiem co mam wziąć. Czy ten jeden wał sobie poradzi z grudą u mnie ? Napewno będzie lepiej dociśnięty jeden wał niż 2. Zawszę można przejechać 3 razy ale to też chciałby ograniczyć do 2 max. Dobrze, że do siewów jeszcze tak daleko może coś mnie przekona smile

6

Odp: Agregat fortschritt

Krzysiek napisał/a:

no maszyny uniwersalne czyli na każdą ziemie kosztują.... jak masz kasy jak lodu to możemy dyskutować. A jak chcesz wydać nie wiele to tak jak Bombaj niech będzie 1 ale duży.
Uprawowo siewny?
A co masz w tej chwili do c 360 chodzi mi o szerokość i "skład"

Gdybym miał dużo to bym się nie zastanawiał wziąłbym dwa smile. do 60-tki mam 2,1. napisałem wyżej smile

7

Odp: Agregat fortschritt

zależy ile jeszcze chcesz wydać ..  mój jest gdzieś na filmiku  pokazany ...  forszajowy   z jednym wałkiem  hmm zostawia bryły ... za rzadki ten wałek ... a z 2 robi super robote na naszych ziemiach ...  znów mój na niskiej łąpie nie  radzi sobie z totalną gliną i trzeba jechać na 2-3 razy ...  a szukam coś  przy czym 1 przejazd  wystarczy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-23 23:48:09)

Odp: Agregat fortschritt

Bryłki muszą być....
Ja mam na bronie "20" i mały pojedynczy wałek na sztywno tzn cały ciężar ramy dociska go a brony idą na łańcuchach, na glinie 2 razy w piachu czasami raz to za dużo. szerokość 4 m
Porównywałem jego pracę z wynalazkiem na małej bronie spręzynowej + 2 wałki  nie widać różnicy. Grześ a nie chcesz uprowowo siewnego?
W Śliwniku masz spory wybór...

9

Odp: Agregat fortschritt

Czyli fortschmittowski z dwoma wałkami  byłyby dobry ? Tylko że nie widziałem w dobrym stanie każde pospawane te wałki. No ja na raz nie liczę 2 przejazdy robię zawsze, lepiej zagęszczone.

10 Ostatnio edytowany przez Grzrzesiek (2013-01-23 23:50:52)

Odp: Agregat fortschritt

Krzysiek napisał/a:

Bryłki muszą być....
Ja mam na bronie "20" i mały pojedynczy wałek na sztywno tzn cały ciężar ramy dociska go a brony idą na łańcuchach, na glinie 2 razy w piachu czasami raz to za dużo. szerokość 4 m
Porównywałem jego pracę z wynalazkiem na małej bronie spręzynowej + 2 wałki  nie widać różnicy. Grześ a nie chcesz uprowowo siewnego?

Na razie nie chce. Dla mnie zestaw uprawowo-siewny to tylko i wyłącznie zestawa nabudowany a na taki na razie brak funduszy.  I nie wiem czy koń takiemu podoła smile Mowa tu o 3 metrowym. Trochę ważą. I najchętniej aktywny.

Tak u Tomka i Edka smile to rodzina moja nie chwaląc się. Tylko części..

11

Odp: Agregat fortschritt

JA kupiłem fionę do nadbudowy u twojego sąsiada postawiłem na agregacie fortschmittowskim po przeróbkach i jest super!!!

12

Odp: Agregat fortschritt

A może coś takiego http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowy … 08639.html  albo od razu uprawowo  siewny .

13

Odp: Agregat fortschritt

Oglądałem dziś je zaciekawiły mnie ale tam było tylko 3,2 m a to mało nie smile

14

Odp: Agregat fortschritt

Jak nie chcesz uprwowo siewnego i jesteś zadowolony z tego małego to kup większą wersję i już. Po co tu dyskutować?  Ziemia ziemi nie równa  itd itp .....   Ja mama coś bardzo podobnego tylko z pojedynczym wałem http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowy … 39259.html . 4m szeroko i 323 ma po robić przy 12km/h

15

Odp: Agregat fortschritt

a może wahadłową Amazone i jakiś siewnika nią wrzucić? Pietia ją sobie chwali, też zamierzam taką kupić i nadbudować na nią Accord którego już mam tylko bym go skrócił o połowę a z 3 metrów co by zostały zrobił bym sobie siewnik rezerwowy np. do trawy. Jeśli chodzi o agregat fortschrittowski to mam coś takiego b255 z dorobionym wałkiem rurowym chyba 46 cm http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cae … 446d0.html na sztywnych zębach zabezpieczonych sprężynowo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

16

Odp: Agregat fortschritt

Nie wiem jaką szerokość uciągnie forsz ale jednego jestem pewny że im szybciej tym efekt będzie lepszy i tak agregat 2, 4 z podwójnym wałem http://moto.allegro.pl/listing.php/sear … gory=78176 z tyłu - pójdzie z C-360 na drugim biegu a zetor pociągnie już o bieg wyżej a rozbicie brył  dużo lepsze no i wiadomo zrobi szybciej .

17 Ostatnio edytowany przez Grzrzesiek (2013-01-24 12:01:08)

Odp: Agregat fortschritt

Wiesz mały jest ok a czy duży będzie to samo smile. Ja mam 303 i mam jeden bieg mniej więc 1 będę jeździł a na 2 to już chyba będzie mu ciężko. Myślałem o szerokości tak 4,5 do 5,0 m. Myślę, że na 1 sobie poradzi.

http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowy … 56458.html
http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowy … 55182.html

te mi się widzą. Tylko, że sąsiad ma agromaszu 3,6 i chce sprzedać a ma go 3 lata. Jeden 4,2 a drugi 4,6 cena podobna. Jak myślicie poradzi z takim ?

Może nazbieram na nowy, a jak nie to będę szukał używki.


Dzięki za rady smile

18

Odp: Agregat fortschritt

ja mam 3 metrowego lemkena na niskim zębie i podwójne wały z tylu, robi idealnie

19

Odp: Agregat fortschritt

Ja mam Kongskilde 5.2 na wysokiej graczce i dwa wałki i nie chce lepszego . I kupiłem używkę i jestem zadowolony a kupiłem za niewielkie pieniądze smile

20

Odp: Agregat fortschritt

ja za swojego dałem coś koło 1.400 zł smile