21

Odp: Agregat fortschritt

ja 4800 zł rok temu

22

Odp: Agregat fortschritt

No temat troszkę  poszedł do przodu , jeszcze raz podkreślę przejechać  raz a dobrze ewentualnie coś poprawić - na dziś paliwo jest za drogie a i czasu nie starcza - no a kiedyś ? na wszystko starczało . hee .

23

Odp: Agregat fortschritt

jeszcze jakieś 10 lat temu nikt u nas w okolicy nie słyszał o takim czymś jak agregat uprawowy każdy robił kultywatorem później brony i tyle.

24

Odp: Agregat fortschritt

I tu Grzesiek ci powiem - gdy bym miał mocniejszy ciągnik to bym kupił agregat- uprawowo -siewny  i  z pokój , nie znaczy to wcale że na bardzo zbrylonych glebach  bez wcześniejszego przejazdu agregatem uprawowym czy nawet tym siewnym się obejdzie a u mnie piachy - no prawie a pow. mała , to i takie badziewie które mam na dziś - wystarczy .

25 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-24 17:19:05)

Odp: Agregat fortschritt

Mocniejszy ciągnik powiadasz.....
http://www.youtube.com/watch?v=PbkixhieOLQ
http://www.youtube.com/watch?v=ULyc63xFK7U
http://www.youtube.com/watch?v=wIXoirzdwg4 <<<< ten jest najlepszy <<<
i nie ma co się tłumaczyć brakiem mocy

http://www.youtube.com/watch?v=raEq0EZV7cE piękny zestaw

Taka maszyna to po podstawa jeśli chcesz wyciągać przyzwoite plony. Jakość siewu to 10-20% plonu
Nie mówie ze  bez się nie da .......

Chyba zaraz wystawie 323 na allegro i wszystko będe ciagał MF 255

26

Odp: Agregat fortschritt

tak właśnie  czasami oglądam  i sie zastanawiam  nad zrobieniem agregatu uprawowo siewnego ...  to piękna sprawa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Agregat fortschritt

Oj Piekna Piekna. Ja mam 3rzędy zębów i wałek a potem Poznaniak 2.8m. Agregat przerabialiśmy. I nie jest składany to jest minus. Ale jak zasypie sie do pełna i wgl to Trochę Jumza przód podnosiło ale się zrobiło dodatkowe obciążniki i szedł jak rakieta. 2 na równych a 1 na górkach.. a wszystko Kosztowało 4tyś wink Ale zaczynam się zastanawiać nad większym czymś bo 35ha do siania to poznaniakiem cięzko.

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

28 Ostatnio edytowany przez andrzej612b (2013-01-24 20:36:45)

Odp: Agregat fortschritt

Sary Krzysiek - te filmiki są piękne  - tyle że głupiemu na ucho .......zapas mocy musi być , powiem inaczej - widziałem ten agregat siewny zrobiony na sztywno ale nie wierze że pójdzie lekko w tym moim zetorze 61 KM a tym bardziej w C- 360  zapas mocy musi być a i podnośnik ma co robić  ...;)

29 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-24 21:37:50)

Odp: Agregat fortschritt

ferdek gania na II  1500 obr czyli około 12km/h na ciężkich kawałkach można jeździć 1 a ma 47KM
Faktem jest że wieszaki dostają... więc w takich małych pojazdach to tylko takie rozwiązania jak zestaw ciągnięty przez t 25 nadbudowa to jest to...... :dance:

30 Ostatnio edytowany przez Grzrzesiek (2013-01-24 23:32:29)

Odp: Agregat fortschritt

Krzysiek ja widziałem te filmiki i zdjęcia na AF.(tam też mam konto smile). Nie powiem, że nie ale aż takiej wyobraźni to nie mam tongue. Mam i 60-tkę i MF-255 ale taki zestaw to nawet nie myślałem smile. Agregat bardzo podoba mi się ten herkules ale to kwestia kasy. Jeszcze poczekam.


A jeszcze jedno. Jak się ma pompa do takich ciężarów w tak małych ciągnikach? Jak to długo wytrzyma smile. Sam po sobie wiem, że po jednym sezonie przy talerzówce 2,8m można wymienić pompę, zawór,tłok i cylinder w 60-ce. Po prostu waga brony była za duża i coś musiało ulec a przecież nie brona smile.

31

Odp: Agregat fortschritt

w MF o pompę i siłownik w ogóle nie musisz się martwić te urządzenia w tym ciągniku są nie do zajechania. Problem to jak pisałem do wcześniej wieszaki. Chyba że masz jeszcze oryginał. Jak nie to ciężko kupić takie które nie są zrobione z plasteliny.

32 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-01-25 12:06:24)

Odp: Agregat fortschritt

Ten T 25 ma 3 garowy silnik   . U mnie 255 kopci jak lokolotywa na 2 szosowej w 2,5 metrowym Stegstenie bo  na jedynce za wolno i trzeba go gazować  . Dodaj to tego agregat teraz ...  U mnie T 25 ciągał kiedyś mazura smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

33

Odp: Agregat fortschritt

Tu takie cuda ferdek ciagnie a mówicie mi ze NH td 5050 nie da rady z 3m upr siewnym

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: Agregat fortschritt

jak nie da jak da..... ;-)

35

Odp: Agregat fortschritt

ferdkiem ciągałem 3 m agregat(uprawowy) da rade a i owszem ale dla mnie to była meka i szkoda maszyny jeden jek, dziw mnie to ze nie zrywa przodu siewnik musi miec malo ziarna.

36 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-01-26 15:40:13)

Odp: Agregat fortschritt

Ferdek 255 podniesie agregat uprawowy Kleina  3,60   tylko co z tego ...
Zabawne to jest  "co to ferdek  czy inny  szkrab  nie pociągnie "  . Tylko jak długo ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

37

Odp: Agregat fortschritt

Ferdek może... Ale nie potrafi tongue Ja mam taki agregacik ten uprawowy pod siewnik 2.8m i jak zapiąłem do niego żeby pod ogród uprawić to jak zapuściłem głębiej to myślałem że się ...... zrobi kupe tongue na 1 to sadził dymem jak z kotłowni he a ja płytko to szedł bdb..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

38

Odp: Agregat fortschritt

Każdy o MF pisze a ja swoją 60-tką podniosłem i nawet jechałem z talerzówka która sama waży coś koło 700 kg plus 100 kg odważniki a jakby było tego mało miała 2 słupki z ogrodzenia na sobie i każdy na pewno miał po dobre 100 kg. Teraz ciągam talerzówkę o wadzę 420 kg plus dwa krawężniki smile. Mam ferdka ale jakoś nim to tylko jeżdżę jak muszę. Nawet dużym jeżdżę jak potrzeba. Po prostu lubię ten ciągnik (60) nigdy mnie nie zawiódł smile. poza tym to pierwszy, którego odrestaurowałem smile

39

Odp: Agregat fortschritt

O..... jak tak czytam te posty to sobie myślę - jakie to szczęście mnie spotkało że nie mam forsza czy innego większego ciągnika skoro C-360 wszystko zrobi a jeszcze lepiej mieć ferdka ...

40

Odp: Agregat fortschritt

andrzej612b napisał/a:

O..... jak tak czytam te posty to sobie myślę - jakie to szczęście mnie spotkało że nie mam forsza czy innego większego ciągnika skoro C-360 wszystko zrobi a jeszcze lepiej mieć ferdka ...

Ironią zawiało.. Fakt jest taki, że każdy do naszych WSPANIAŁYCH małych traktorków zaczepia coraz to większe maszyny smile. Konstruktorom to się nawet nie śniło smile.