Temat: nawozy donasienne.

Czytam sobie o nawozach donasiennych. Porównuje ich składy i zalecane dawki.
nawóz dynavit

DYNAVIT
Nawóz WE, donasienny
roztwór nawozowy barwiący – chelaty mikroelementowe
Magnez (MgO)    57,0 g/l
Siarka (SO3)       171,0 g/l
Bor (B)  1,0 g/l
Miedź(Cu)  7,5 g/l
Żelazo (Fe)  15,0 g/l
Mangan (Mn)  12,0 g/l
Molibden (Mo)  0,1 g/l
Cynk (Zn)  6,0 g/l

dawka od 0,2 do 0,6l/100kg


drugi nawóz PRIMUS B

N     P2O5 K2O      MgO          B     Co     Cu     Fe     Mn     Mo     Zn     Ti        
1,5     1     1      1,4                 0,2           0,2     0,7     0,2           0,3     0,1    
dawka  0,3l/100kg

insol J

# Skład nawozu w % (m/m):

    * Azot (N) amidowy 15,000
    * Miedź (Cu) 0,127
    * Żelazo (Fe) 0,100
    * Mangan (Mn) 0,130
50-100ml/100kg

nawozy są przeznaczone dla zbóż ale
w kazdym jest co innego mało tego jak nawet jest to samo to na przykład we wszystkich jest miedź. 
dynavit 3-4g/100kg
primus  0,6g/100kg
insol  0.012g/100kg ?????
O co tu chodzi?
Według mnie potrzeby roślin są dość jasno sprecyzowane, ale biorąc pod uwagę skłąd tych nawozów i ich dawki to wychodzi na to że dajemy je po to by dać komuś zarobić albo jekieś głąby je komponują....
nie kwestionuje sensu ich stosowanie szukam najlepszego.....

ale poszukam  potem bobas marudzi.... ;-)

2

Odp: nawozy donasienne.

nawozy  donasienne ... męczyło mnie to pytanie  od roku ...  nawozy donasienne to  jest to samo  co  np  Basfoliar  lub  inna odżywka w płynie     spróbuj    sobie w ten sposób po to by zbytecznie nie wywalać kasy w błoto i lać to samo ino droższe bo ma etykiete ... 
Powiem iż to działa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: nawozy donasienne.

no właśnie też dawaliśmy w płynie razem z zaprawą do zaprawiarki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

4

Odp: nawozy donasienne.

Wojtas dokładnie o tym samym myślę.
Jutro chce zrobić  eksperyment owies, piasek i różne nawozy - stężenia
za 3 tygodnie coś będzie widać

5

Odp: nawozy donasienne.

można i tak ale Zdjęcia !! rób i pokazuj

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: nawozy donasienne.

ok podejdę profesjonalnie. ...j mnie strzeli jak na koniec nie będzie widać różnicy....

7

Odp: nawozy donasienne.

Coś będzie na pewno. Rok temu byłem po nitragine na łubin i gościu dał mi za free taką biologiczną zaprawę na kukurydze. Miałem pole 6ha i starczyło tego na 24 rzędy dookoła pola. Rezultat był taki że dookoła była jakieś 50cm niższa, dosłownie jak by odkroił nożem. Tak że faktycznie różnice było widać smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

8

Odp: nawozy donasienne.

będzie  widać i to zdecydowanie ... gadałem z typem co to od paru lat  stosuje i gada że są naj równiejsze wschody i z jesieni pędzi  zborze do tego ładnie zielone ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: nawozy donasienne.

No tak "AF" rożnie piszą przyczyną może być to że jak na początku pisałem są środki i środki Ten insol podejrzewam daje tyle co kompot z wiśni z domieszką mocznika

10

Odp: nawozy donasienne.

ja kiedys dałem donasienny nie pamietam nazwy wiem ze był za fee dołaczony do zaprawy LAMARDOR i jeden zasyp w zaprawiarce jakoś dałej przypadkowo podwójną dawke i efekt było widać-zboże po wschodach zbielało ale po 2-3 tyg walki wróciło do normy-wiec-ostrożnie

11 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-27 22:47:03)

Odp: nawozy donasienne.

czytam czytam ciężko coś znaleźć znalazłem ciekawy nawóz WUXAL Terios   10%N - 15%P2O5 (weight % of the volume) – 21 S  – 25 Cu –  15 Mn – 5 Mo – 25 Zn  (g/l)  dawka do 1,4l/100kg

patrzcie ile tu idzie miedzi na 100kg!!! 30g!!!  10X więcej niż w dynavicie!!!
reszty pierwiastków nie liczyłem....


Tu jakiś profesor pisze że P jest potrzebny w takim nawozie
http://www.farmer.pl/serwisy/prawie-wsz … 809,1.html
a tu piszą inaczej
http://agreko.info.pl/nawozy-donasienne/

:nie_wiem:

12

Odp: nawozy donasienne.

Aby doświadczenie było miarodajne musisz użyć nasion niezaprawianych lub zaprawionych tą sama  zaprawą .Każda ma wpływ  na wschody a najbardziej Baytan.Do tygodnia puźniejsze wschody

13 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-27 23:07:14)

Odp: nawozy donasienne.

Siedzę i czytam Generalnie widzę że można łatwo przegiąć.
Tu  macie ciekawy artykuł niestety kiepskie tłumaczenie.
Z tego co piszą to takie nawożenie ma potencjał.

http://translate.google.pl/translate?hl … 4gTN6IG4CA

14

Odp: nawozy donasienne.

moim zdaniem  to jest tak jak  dawkowanie  kukurydzy   przy sianiu mocznika ...   tak samo pszenicy  zaaplikowanie jakiegoś  speciału polepszy  wyniki ...  tylko trzeba wybrać najlepszą opcje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-27 23:48:51)

Odp: nawozy donasienne.

producent znanego nam nutrimixa proponuje coś takiego
http://www.compo-expert.com/fileadmin/u … d_2011.pdf

trochę z innej beczki
witaminy dla roślin
http://www.compo-expert.com/pl/produkty … aktiv.html

16

Odp: nawozy donasienne.

Nauka jest dla ludzi tylko trzeba umieć z niej korzystać.Krzysiek + dla ciebie.

17 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-28 20:11:03)

Odp: nawozy donasienne.

przygotowania do eksperymentu w trakcie
jakies propozycje?
prób bedzie 6 z owsem i żytem
npk+ mikro
mikro
bez
zobacze może jeszcze zrobię z pszenica tylko zobacze jak ona wyglada bo mam takie g.... dla kur tylko

NO i pytanie do was zrobic to w piasku czy na np ręcznikach papierowych?

18

Odp: nawozy donasienne.

Czytałem że pszenica do 3liścia całą siłę do rośnięcia bierze z ziarniaka dopiero później jest gotowa aby pobierać składniki z gleby. Wtedy niewiele miałoby znaczenie dodawanie tych nawozów donasiennych tylko sianie ładnej grybej pszenicy. Mimo wszystko w tym roku przed sianiem było bardzo sucho i zaprawiłem z nawozem, jednak po sianiu poszłu ładne deszcze i nie widać było żeby nawóz działał, bo i tak ładnie powschodziło. Choć zawsze tam gdzie wschody były gorsze i pole słabsze, w tym roku była pszenica bardzo wyrównana. Będę stosował dalej, to tylko ok10zł na hektar.

19 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-01-29 21:24:13)

Odp: nawozy donasienne.

Ja zaprawiam probiotykami a to jak wiadomo żywe organizmy ,chemia je zabije ale zakupiony materiał siewny warto zrobić i dodać mu powera

20 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-01-29 19:02:59)

Odp: nawozy donasienne.

Zrobione rośnie.
Nie posiadając żadnego z nawozów donasiennych ( no nie ma w sklepach będą w ciągu 2 tygodni) musiałem robić zupy z tego co mam. Pierwszą zupę ala insol....... wylałem szkoda czasu na robienie takiej próby to jest ewidentne naciąganie ludzi na te głupie 10 zł

50-100 ml/100kg
    * Azot (N) amidowy 15,000%
    * Miedź (Cu) 0,127%  -1,27g /l tj 0,12g/100kg tj 0,0012g/1kg czyli śmiesznie mało przy maksymalnej dawce proponowanej przez producenta a jak damy 50ml/100kg?
i jak to k.... wymieszać?????
Zaczołem gotować kolejne zupy i pojawił się problem bo nie miałem czystych chelatów i nie mogłem osiągnąć określonych stężeń gdyż otrzymałem roztwór nasycony....
Więc powstała  mieszanina
siaczan magnezu 18-32 40g + nurimix 60g + 100ml wody
0,5ml mieszaniny poszło na 25g nasion tj 2l/100kg

kolejna mieszanina
npk 7-12-40+mikro (compo) 20g/100ml + 60g mutrimix na 100mil + 1ml bor (150g/l)
czyli razem 200ml wody +.......
wziołem tego 2ml/25g czyli bardzo mokro.....

Zasiałem w mokrym piasku. stoi w pomieszczeniu gdzie jest około 8 stopni

Dla tych któy m nie chciało się czytać tłumaczenia artykułu o takich experymentach
taka ciekawostka
Niby można uzyskać zrost plonu o kilkanaście procent nawet kilkadziesiąt % ale trzeba zboże w odpowiednim roztworze namaczać przez np 12 godz.
Stężenie tych roztworów Cu Fe Zn B jest na poziomie 0,01% czyli jak w insolach itp ale tu nasiona biorą kąpiel!!!! 12H!!!
Tu macie link wychodzi na to że my naprawdę jesteśmy 100 lat za murzynami
http://translate.google.pl/translate?sl … mp;act=url


Nie wiem co z tych zup wyjdzie jak pojawią się  nawozy w sprzedaży to powtórzę