41

Odp: nawozy donasienne.

Producent przewiduje dawkę 0,5-0,6l /100kg i jak już mieszać to tylko taka dawkę. Wyraźnie napisali że więcej starczy na dłużej. Ja zamówię i daję 600+

42

Odp: nawozy donasienne.

Krzysiek ciekawią mnie korzenie, ale nie wiem czy na ich lustrację nie jest już za późno. :hmmm:

43

Odp: nawozy donasienne.

Krzysiek a ten + to ile.

44

Odp: nawozy donasienne.

Krzysiek napisał/a:

Producent przewiduje dawkę 0,5-0,6l /100kg i jak już mieszać to tylko taka dawkę. Wyraźnie napisali że więcej starczy na dłużej. Ja zamówię i daję 600+

Albo ja nie umiem czytac albo jest napisane 200-600ml/100kg

Rolnik z powołania:-)

45

Odp: nawozy donasienne.

ADOB - Nasiona - koszt ok 2 zł/100 kg nasion.
W następnym sezonie spróbuję.
Krzysiek - plus poleciał.

46

Odp: nawozy donasienne.

+ to nie mniej niż 600

47

Odp: nawozy donasienne.

Ale są jakieś granice

48 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2013-02-24 23:25:45)

Odp: nawozy donasienne.

PawełS.64 napisał/a:

Ale są jakieś granice

zrobić kolejny test? :hmmm:

granice
DYNAVIT
Nawóz WE, donasienny
roztwór nawozowy barwiący – chelaty mikroelementowe
Magnez (MgO)    57,0 g/l
Siarka (SO3)       171,0 g/l
Bor (B)  1,0 g/l
Miedź(Cu)  7,5 g/l
Żelazo (Fe)  15,0 g/l
Mangan (Mn)  12,0 g/l
Molibden (Mo)  0,1 g/l
Cynk (Zn)  6,0 g/l                      0,5l /100kg

WUXAL Terios   10%N - 15%P2O5 (weight % of the volume) – 21 S  – 25 Cu –  15 Mn – 5 Mo – 25 Zn  (g/l)  dawka do 1,4l/100kg

porównaj Cu, Mo, Zn
Gdzie jest granica? :hmmm:

Doskonale wiem ze stąpam po cienkim lodzie ale widzę ze warto. Trzeba testować próbować.
Policzmy. Owies takie byle co. Z tego co w jakiejś tajemnej mądrej książce wyczytałem
że każdy dzień opóźnienia siewu daje spadek plonu o 80kg. Analogicznie przyspieszając wschodzy o 3 dni jesteśmy 240kg do przodu tj 150zł/h A Z moich doświadczeń wynika ze 3 dni są realne.....
Trza testować :hmmm:

49

Odp: nawozy donasienne.

Wyrwałem plantacje. Korzenie jak korzenie. I uwaga to co miało w nawozie NPK wygląda dużo gorzej od pozostałych.

50

Odp: nawozy donasienne.

podepnę się do wątku, bo to w zasadzie w temacie. Rozmawiałem z Androlem ( brał ode mnie trochę nasionek ) o zaprawianiu i wg mojego kilkuletniego doświadczenia z zaprawianiem, rozmowami z "mądralami " z koncernów chemicznych do zaprawiania z powodzeniem można używać  normalnych fungicydów nalistnych jako zapraw. Sprawdzić substancje aktywne, dobrze przeliczyć i zaprawiać. wychodzi duuuuuużo taniej, ale niestety nie ma kolorowej plakatówki. Dodać do tego nawóz donasienny i git. Jako zaprawiarkę zakupiłem używany mieszalnik do paszy i w nim zaprawiam zboża. Jako zaprawiarka porcjowa działa bardzo dobrze.
dla przykładu 0.375l Fandango + 20ml jakiegoś tebukonazolu wystarcza na jedną tonę materiału siewnego, a jest to odpowiednik zaprawy scenic 080fs
cena za litr jest podobna, wydajność 2,6 razy większa
Ja oczywiście do niczego was nie namawiam, bo wszyscy stosujemy środki wg etykiet  smile

51

Odp: nawozy donasienne.

ja osobiście stosuje Em do zaprawy w czystej postaci i też jest Ok.

52

Odp: nawozy donasienne.

Mam pytanie do praktyków o zaprawianie. Został mi z wiosny Lotus fenpropidyna (związek z grupy morfolin) –750 gw1 litrześrodka
I mondatak prochloraz    450 gw1 litrze . Czy nadaje się to na zprawę?  pszenicę zaprawilem baytanem bo mi został ale na pszenżyto nic nie mam....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

53

Odp: nawozy donasienne.

prochloraz na pewno można, a fenpropidyna nie jest składnikiem zapraw. Jakieś tebu + prochloraz i będzie pan zadowolony smile

54

Odp: nawozy donasienne.

Użtwacie jakiś konkretnych zaprawiarek do zboża? Bo mi się znudziło zaprawianie w betoniarce i ślimaku, efekt taki sobie po betoniarce a w slimaku zalezy jak poleje. Na wiosne sam zaprawilem 5 ton zboza, jesienia ponad 3 a czeka mnie jeszcze z 6 grochu i cholera wie ile jeszcze zboz. Myslalem nad zakupem jakiejs zaprawiarki zeby samemu dac rade. Cos polecacie? i w jakich cenach?

55

Odp: nawozy donasienne.

Ja mam coś takiego https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-mies … 132c7d08a0 sypię tam po 500kg, u góry mam zamocowaną bańkę do której wlewam gotową zaprawę (zaprawa+woda+nawóz) i z tej bańki mam rozprowadzone w 3 punkty dysze przez które wylatuje zaprawa, jedna zaprawiarka miesza się 5-10min, jest workownik, tak że do worków nie problem.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

56

Odp: nawozy donasienne.

Żmijka opryskiwacz ręczy   i idzie jak marzenie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

57 Ostatnio edytowany przez androl (2016-09-30 22:50:34)

Odp: nawozy donasienne.

Pawel21990 napisał/a:

Użtwacie jakiś konkretnych zaprawiarek do zboża? Bo mi się znudziło zaprawianie w betoniarce i ślimaku, efekt taki sobie po betoniarce a w slimaku zalezy jak poleje. Na wiosne sam zaprawilem 5 ton zboza, jesienia ponad 3 a czeka mnie jeszcze z 6 grochu i cholera wie ile jeszcze zboz. Myslalem nad zakupem jakiejs zaprawiarki zeby samemu dac rade. Cos polecacie? i w jakich cenach?

Kolega a w zasadzie jego zięć z córką kupili na młodego rolnika za 12,5 tyś taką 50 kg. Widziałem to ustrojstwo. Sami mówią że gdyby była kupiona za ciężko wypracowane pieniądze  byłaby to kompletna klapa. Kupuj mieszalnik pasz !
http://rolnictwo.com.pl/zaprawiarka-al50p,2111.html

58

Odp: nawozy donasienne.

Ja tam używam betoniarki. Wszystko mam tak dopracowane że w ciągu godziny czyszczę,  zaprawiam i workuję niecałą tonę. wszystko sam.
Nie daleko mnie jest zakładzik który przyjeżdża na miejsce i zaprawia vitavaksem niby w cenie zaprawy ale często jest kolejka a mi tak wolno to idzie tylko przez czyszczenie. Więc i tak muszę poświęcić godzinę na tonę i tak ,zamiast stać i patrzeć jak leci to zaprawiam wink

59

Odp: nawozy donasienne.

betoniarka +sprezarka z ropownica.

60

Odp: nawozy donasienne.

Ile cieczy z zaprawą dajecie na 100 kg zboża?

E 516 na części
Telefon 695 076 269